Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Wiener »

To postukiwanie na dziurach też mam, ale z tyłu po lewej. Jakby się sprzączka pasa o klapkę isofix obijała. Z przodu przy zmianach temperatur nic nie skrzypi. Nie ma też dmuchania z drzwi (w poprzednim samochodzie było i jestem wyczulony).
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Skorzystalem z rady i wpuscilem w te szczeliny miedzy plastikami toche silikonu w sprayu. Wydaje mi sie, ze troche ucichlo, ale nie na 100%. Zauwazylem, ze kiedy jest troche mniej C na dworze, plastiki wydaja mniej dzwiekow, wiec to wrazenie moze byc zludne.
Niestety, czytajac amerykanskie forum dochodze do wniosku ze jest to wada ego modelu (RC ma identycznie).

http://www.clublexus.com/forums/is-3rd- ... nsole.html

Tam ludzie masowo odwiedzaja ASO i dopiero oklejenie plastikow miekkimi paseczkami w miejscach stykow tych wszystkich plastikow niweluje problem. A troche tych detali na srodkowym tunelu i drzwiach jest.

W razie gdyby ktos juz to przerabial w ASo to chetnie sie dowiem czy stawiaja duze opory ;)
Maguro
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 16 mar 2013, o 18:48
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Maguro »

Mi ogarneli trzeszczenie bezproblemowo, rozmawiałem z mechanikiem i mówiłem że nie byłem pierwszy :-)
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Cenna informacja, dzieki.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: ArtIS »

Trzeszczało w 2 gen wiec w trójce powinni sie z tym uporać :)
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Moze w 4gen im sie uda ;)
darrkk
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 30 maja 2016, o 11:57
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: darrkk »

Dawid0ss pisze:
4lolo4 pisze:U mnie wchodzi 56-60l w zależności od tego jak długo na rezerwie pociągnę.
Spalanie wychodzi zwykle 11-13.0 (czasem 13.5), ale styl mojej jazdy nawet nie stał koło eco :). Pierwsze co robię po odpaleniu, to przełączam na sport. Na normal trochę za długo redukuje biegi, a przy okazji sport dezaktywuje ten durny start&stop.

Przed zakupem miałem nadzieje, że będzie trochę mniej palił, jednak patrząc obiektywnie - nie ma dramatu. Jak się korzysta z mocy, to musi palić. Poprzednio miałem Megane 2.0 TCE 180km i zazwyczaj miałem 10.5-11.5, a tutaj jednak auto cięższe o 300kg, automat, RWD i +60km.
Znajomy ma 2IS 250 i w Krakowie pali mu 14, więc jakiś tam postęp jest zwłaszcza, że 200t ma więcej mocy.
Na niskie spalanie 2.0 turbo nie ma i nie było co nawet liczyć. Jak żyje, to i pije. U mnie też wir w baku, jak dam mu więcej papu. Najważniejsze, że jesteś zadowolony z wyboru. Za jakiś czas go zagazujesz i wtedy będzie po taniości ;-)

A z tym trybem sport to poważnie ? Przecież w tym trybie auto jeździ bodajże na wyższych rpm :-D Właśnie to mnie bawi w nowych autach. U siebie o trybie jazdy decyduję w ułamku sekundy, dając po prostu mniej lub bardziej papu :-D

p.s. Przyznaję, start&stop jest durny

Pzdr
Moje spalanie po 2 tys przejechanych: min na trasie przy jeździe dość spokojnej - 7,3 l. Przy normalnym użytkowaniu w mieście 10,3-12 l. W trybie SPORT ok 0,5 l więcej .
Start/Stop wyłączam od razu po odpaleniu auta, chyba że zapomnę i wtedy mnie wkurw łapie na światłach gdy nagle auto mi gaśnie :mad:
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Dawid0ss »

darrkk pisze:Start/Stop wyłączam od razu po odpaleniu auta, chyba że zapomnę i wtedy mnie wkurw łapie na światłach gdy nagle auto mi gaśnie :mad:
No jest to durna sprawa. Ja już wiem, że nie kupię auta, które ma ten system i nie da się go wyłączyć na stałe. Pzdr
darrkk
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 30 maja 2016, o 11:57
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: darrkk »

Dawid0ss pisze:
darrkk pisze:Start/Stop wyłączam od razu po odpaleniu auta, chyba że zapomnę i wtedy mnie wkurw łapie na światłach gdy nagle auto mi gaśnie :mad:
No jest to durna sprawa. Ja już wiem, że nie kupię auta, które ma ten system i nie da się go wyłączyć na stałe. Pzdr
Pytanie, czy znajdziesz takie auto??? Niedługo będzie to graniczyło z cudem. Teraz na siłę wpychają cuda elektroniki, czasem bardzo durne... Ale hasło "ekologia" usprawiedliwi wszystko :dash:
lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

Ja na start/stop nie narzekam, zwlaszcza ze uruchamia sie on tylko przy docisnieciu hamulca do konca. Mozna zatrzymac auto i sila docisniecia pedalu kontrolowac czy sie wlaczy czy nie. Jesli widze, ze postoje 2-3 minuty to dociskam i oszczedzam paliwko ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości