Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

doktor4g pisze:silnik is 200t ma pracować zmiennie w cylku ottona/atkinsona, czy zmiana cyklu jest zależna od trybu? czy np w eko- atkinson, sport - otton, normal - zmiennie? czy w każdym trybie zmienia wg. uznania?
Po pierwsze nie przywiazywalbym tak dużej wagi do tego marketingowego bełkotu, po drugie selektor trybów to tylko zmiana charakterystyki pracy przełożeń skrzyni biegów...
Awatar użytkownika
4lolo4
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 17:18
Model Lexusa: IS 200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: 4lolo4 »

Cykl Atkinsona włącza się w trybie Eco i Normal automatycznie przy niskich obrotach i niskim/średnim obciążeniu. Zaświeca się wtedy ikonka "Eco" na liczniku. W sport ten cykl nie działa.
Nie ma to natomiast większego znaczenia, bo silniki innych marek bez tego wynalazku mają podobne albo lepsze zużycie paliwa.
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Wiener »

4lolo4 pisze:Cykl Atkinsona włącza się w trybie Eco i Normal automatycznie przy niskich obrotach i niskim/średnim obciążeniu. Zaświeca się wtedy ikonka "Eco" na liczniku. W sport ten cykl nie działa.
Nie ma to natomiast większego znaczenia, bo silniki innych marek bez tego wynalazku mają podobne albo lepsze zużycie paliwa.
Nie silniki, a lekkie jeździdełka. Na pewno nie samochody o masie ISa, która dla mnie jest zaletą. Nie wiem jak bardzo musieliście pałować te samochody na dotarciu, żeby mieć takie spalania. U mnie przy 80 jest 4.5-5l, przy 140 8-8,5. Ale pierwsze 1500km jeździłem jak dziadek i nie zbliżałem się do 5000rpm.

Mój IS jest oszczędny jak BMW w dieslu.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

Super gratuluje. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
cardiologist
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 maja 2017, o 09:21
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: cardiologist »

Również gratuluje. Szczególnie tego 4,5 l. Pamiętam z dzieciństwa że takie spalanie miałem w MZ ETZ 150cm3...ehhh łezka w oku się kręci :D
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Też dbałem i jeździłem jak dziadek, a spala średnio 11litrów, w mieście ~13, w trasie ~9 przy mega spokojnej jeździe.
niven
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 4 maja 2013, o 17:00
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: niven »

ja nawet po pierwszych 2 tysiącach zmieniłem olej...... jezdze do ASO co 15 tys lub rok, a po 7,5 tys wymieniam dodatkowo olej - 4,5 to by mi nawet na lawecie nie spalil
Awatar użytkownika
octane
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 21:49
Model Lexusa: NX300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: octane »

4,5 to nawet hybryda nie spali :)
Awatar użytkownika
4lolo4
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 9 kwie 2016, o 17:18
Model Lexusa: IS 200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: 4lolo4 »

Nie rozumiem jednego - po co kupować takie auto i później jeździć tak, żeby palił 4,5? Nie wiem jak wy, ale ja kupuje 245km, żeby używać 245km, a nie 60.
Smiena
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 5 lis 2017, o 22:54
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Smiena »

W życiu jak nie zobaczę zdjęcia to nie uwierzę w 4,5 l/100km, ta głupia skrzynia nigdy na to nie pozwoli, pasek spalania nawet przy muśnięciu gazu leci do 40l, pokaż zdjęcie z przebiegiem min 100km bo to fizycznie nie możliwe, prawdziwe spalanie 13 miasto, 8 trasa Eco, mieszany 11-12l.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości