Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Wiener »

lexfan
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 00:54
Model Lexusa: IS 200T '16
Skąd:: 3city
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: lexfan »

LukaszGen pisze:Służę pomocą co do zakupu Lexusa IS200t.

Jestem posiadaczem od dwóch miesięcy, zrobiłem nim już 4800km i już dwa razy był w serwisie :szok:
Posiadam wersję Elegance z pakietem black.

Za pierwszym razem niestety musiałem wzywać lawetę, gdyż auto nie chciało odpalić. Jak się okazało powodem był zapieczony czujnik od zabezpieczenia antykradzieżowego w nie wyzywamy na forum hamulca (co ciekawe montowane już w Polsce standardowo w Lexusach). Szybka wymiana i auto do odbioru.
Za drugim razem pojawił się check engine i TRC off. Wizyta w serwisie pokazała błąd zmiennych faz rozrządu. Podobno zdarza się i przy kolejnej takiej usterce będą coś wymieniać na gwarancji.

Ogólnie z auta jestem bardzo zadowolony. Spalanie w Warszawie 12-14,5 litra, trasa ok. 10,5-12, przy jeździe bardzo dynamicznej potrafi spalić nawet 17-18l.
Bardzo dobrze trzyma się drogi i jest super wyciszone.
Cos pechowy ten Lex.
Ja juz 17tys. na liczniku po 9 miesiacach jazdy a ani jednej usterki - ciagle jak z fabryki ;)
Kupiles z produkcji czy salonowy ?
piwoman
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 31 sie 2016, o 11:32
Model Lexusa: IS
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: piwoman »

A i mój przy około 1600 km na liczniku był w serwisie z powodu hamulców - coś się niby podtopiło od temperatury, domniemam, że klocek.. i było słuchać ocieranie się dwóch elementów.. taki sam odgłos przy kończących się klockach. Wymienili komplet tarcz i klocków z przodu na gwarancji.
Awatar użytkownika
tomcyt
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 20:56
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: tomcyt »

z tymi hamulcami z przodu to jakiś większy problem :/ wyobraźcie sobie że w lipcu miałem przy przebiegu 7000 km wymienione tarcze i klocki właśnie z powodu zniszczenia tarczy, ocierania i wyżłobień a teraz po 11000 km historia się powtarza i we wtorek jadę na kolejną wymianę - wygląda na to że była jakaś felerna partia klocków w których znalazły się grubsze fragmenty i one żłobią tarcze i z tej samej partii wymienili mi w lipcu. Tym razem jak się umawiałem serwisant mówił że musi sprawdzić i zamówić "może jakieś inne części" więc jest szansa że sprowadzi inną nie felerną serie :] Pozytyw z tego taki że przy przebiegu 18000 km znowu będzie nowy komplet i umyte auto ;)
Awatar użytkownika
LukaszGen
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 30 sty 2017, o 16:00
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: LukaszGen »

Adamsky pisze:
LukaszGen pisze:Służę pomocą co do zakupu Lexusa IS200t.
gratuluję zakupu :)
masz porównanie do innych marek? Porównywałeś inne marki przed zakupem?
Ja biorę tęż pod uwagę Audi A5, Mercedes E coupe i Volvo V60.
Pozdrawiam
Dzięki! :)
Tak, mam porównanie. Paroma autami w życiu jeździłem (w zeszłym roku paręnaście sztuk testówek, zastępczych itp plus auta w rodzinie).
Zawsze byłem fanem niemieckich marek, ale pojechałem z ciekawości do salonu Lexusa i dostałem taką ofertę, że inne marki się nie umywały :). Poza tym bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Lexus prowadzeniem, fajnym wyglądem, wyciszeniem przy prędkościach i obsługą w salonie i serwisie.
Mercedes E coupe moim zdaniem wypada słabo. Jest tak wyważony, że w zimę nie da się jeździć (tył się ślizga niemiłosiernie). Z innych minusów to wyższa cena od Lexa i jest to tak na prawdę C klasa, więc szału nie ma. Myślałem też o Volvo S60 z powodu rabatu jaki dostałem (około 30%), ale odpadł z powodu ,,dziadkowego" stylu i Volvo po 4 dniowej jeździe nowym XC90 jako marka nie przypadła mi do gustu. Co do Audi A5 nie mam doświadczenia, ale paru znajomych ma takie auta. Z tego co słyszałem dużo lepsza jest wersja coupe niż sportback, tyle mogę powiedzieć.
Myślałem jeszcze nad zakupem Mercedesa C klasy, ale po jazdach również odpadł ze względu na gorsze wyciszenie i ilość miejsca w kabinie.
lexfan pisze:
LukaszGen pisze:Służę pomocą co do zakupu Lexusa IS200t.

Jestem posiadaczem od dwóch miesięcy, zrobiłem nim już 4800km i już dwa razy był w serwisie :szok:
Posiadam wersję Elegance z pakietem black.

Za pierwszym razem niestety musiałem wzywać lawetę, gdyż auto nie chciało odpalić. Jak się okazało powodem był zapieczony czujnik od zabezpieczenia antykradzieżowego w nie wyzywamy na forum hamulca (co ciekawe montowane już w Polsce standardowo w Lexusach). Szybka wymiana i auto do odbioru.
Za drugim razem pojawił się check engine i TRC off. Wizyta w serwisie pokazała błąd zmiennych faz rozrządu. Podobno zdarza się i przy kolejnej takiej usterce będą coś wymieniać na gwarancji.

Ogólnie z auta jestem bardzo zadowolony. Spalanie w Warszawie 12-14,5 litra, trasa ok. 10,5-12, przy jeździe bardzo dynamicznej potrafi spalić nawet 17-18l.
Bardzo dobrze trzyma się drogi i jest super wyciszone.
Cos pechowy ten Lex.
Ja juz 17tys. na liczniku po 9 miesiacach jazdy a ani jednej usterki - ciagle jak z fabryki ;)
Kupiles z produkcji czy salonowy ?
Auto udało mi się kupić ze stoku, więc w salonie był zaledwie pare dni (rejestracja i inne formalności).

Na razie z autem jest wszystko ok. Nie martwię się specjalnie, ponieważ myślę, że 3 lata gwarancji starczą na czas naszej ,,współpracy" ;).

Aktualnie zamówiliśmy jeszcze Lexusa NX200t, więc w rodzinie będą już 2 Lexy. Moim zdaniem po odbytych jazdach NX nie powala, ale to nie mój wybór.
Niebawem może jeszcze do rodziny dołączy RX, właśnie go testujemy. Na ten moment wynik testu jest zadowalający i znowu na duży plus jest różnica w cenie w stosunku do konkurencji.

Pozdrawiam,
Łukasz
maran6
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 5 lut 2017, o 21:33
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: Wwa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: maran6 »

ja tarcze i klocki wymieniałem normalnie po 45kkm. Lekkie rysy pojawiały się w trakcie użytkowania, ale po kilkuset km znikały.
Awatar użytkownika
tomcyt
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 20:56
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: tomcyt »

Ja już po serwisie i drugiej wymianie wadliwych hamulców z przodu. Bez słowa wymienili na nowe i taka ciekawostka tym razem tarcze są nacinane :D
Obrazek

niby fajnie ale chyba czeka mnie krótszy żywot klocków :/
Adamsky
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 2 paź 2016, o 11:23
Model Lexusa: w trakcie wyboru
Skąd:: Bolesławiec
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Adamsky »

LukaszGen pisze: Dzięki! :)
Tak, mam porównanie. Paroma autami w życiu jeździłem (w zeszłym roku paręnaście sztuk testówek, zastępczych itp plus auta w rodzinie).
Zawsze byłem fanem niemieckich marek, ale pojechałem z ciekawości do salonu Lexusa i dostałem taką ofertę, że inne marki się nie umywały :). Poza tym bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Lexus prowadzeniem, fajnym wyglądem, wyciszeniem przy prędkościach i obsługą w salonie i serwisie.
Mercedes E coupe moim zdaniem wypada słabo. Jest tak wyważony, że w zimę nie da się jeździć (tył się ślizga niemiłosiernie). Z innych minusów to wyższa cena od Lexa i jest to tak na prawdę C klasa, więc szału nie ma. Myślałem też o Volvo S60 z powodu rabatu jaki dostałem (około 30%), ale odpadł z powodu ,,dziadkowego" stylu i Volvo po 4 dniowej jeździe nowym XC90 jako marka nie przypadła mi do gustu. Co do Audi A5 nie mam doświadczenia, ale paru znajomych ma takie auta. Z tego co słyszałem dużo lepsza jest wersja coupe niż sportback, tyle mogę powiedzieć.
Myślałem jeszcze nad zakupem Mercedesa C klasy, ale po jazdach również odpadł ze względu na gorsze wyciszenie i ilość miejsca w kabinie.
Łukasz
dziękuję za pomoc.
Jeśli mogę kontynuować te porównanie, bazując na Twoim doświadczeniu, to powiedź jeszcze:
Na czym opierasz porównanie A5 sportback i coupe, że coupe jest "dużo lepszy"?
Czy Merc C coupe w204 i E coupe w212 są w jakimś stopniu porównywalne? (wiem, że to ta sama płyta podłogowa i silniki)
Audi A5 wydają się trwalsze i z większym komfortem od Merca, ale Merc ma o drobinę lepszy design moim zdaniem (podobnie jak to się ma z BMW). Po prostu TFSI to lepsze silniki (po modernizacji) niż konkurencja BMW i MB.
Czy masz porównanie IS200t i IS250? (jakoś mi się wydaje, że is250 jest solidniejszy)
Może skuszę się na IS250 kilkuletni, ale nie do zdarcia.
Jeszcze mam trochę czasu do zakupu na burzę mózgów.
Awatar użytkownika
pjetrooha
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 29 mar 2016, o 15:31
Model Lexusa: IS250 f-sport
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pjetrooha »

Adamsky pisze:
Czy masz porównanie IS200t i IS250? (jakoś mi się wydaje, że is250 jest solidniejszy)
Może skuszę się na IS250 kilkuletni, ale nie do zdarcia.
Jeszcze mam trochę czasu do zakupu na burzę mózgów.
Witam koleżeństwo... dziś na czas serwisu swojego IS250 dostałem na kilka godzin IS200t i... po kilku godzinach cieszyłem się na odbiór swojego... generalnie 2.0 turbo robi robotę, skrzynia też daje radę. Kultura pracy i brzmienie, choć całkiem przyjemne, to jednak nie V6. Środek mnie rozczarował, może przez wersję wyposażenia. Zegary z wyświetlaczem po środku bardzo podobne do nowej Avensis, środkowa konsola z plastikiem a'la retro plus wstawki piano black i plastik a'la aluminium...poza obszyciem ze skóry nad zegarami, plastik fantastic.
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

tomcyt pisze:Ja już po serwisie i drugiej wymianie wadliwych hamulców z przodu. Bez słowa wymienili na nowe i taka ciekawostka tym razem tarcze są nacinane :D
Obrazek

niby fajnie ale chyba czeka mnie krótszy żywot klocków :/
cześć a masz może foty tych porysowanych tarcz ...?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości