Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Khaleezi90
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 3 kwie 2021, o 15:13
Model Lexusa: Is200t
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Khaleezi90 »

Witam wszystkich serdecznie. Jestem świeżo po jeździe próbnej is200t. Testowany egzemplarz ma 180k przebiegu. Stan w środku blisko ideału, natomiast nurtuje mnie pytanie czy to jest już przebieg przy którym powinienem się głębiej zastanowić? Jakieś usterki lub po prostu eksploatacyjne rzeczy przy tym przebiegu na których powinienem się skupić? Jakie jest wasze zdanie ? Bedę wdzięczny za porady

Edit. Druga sprawa. Samochód jest sprzedawany przez salon Lexusa. Sprzedający zapewniał mnie jak to pojazd jest sprawdzany zanim go przyjmą, nawet olej i filtry ma wymienione. Czy to wszystko prawda? Na ile można im wierzyć? Czy mimo wszystko sprawdzilibyscie samochód na wlasna rękę?
Awatar użytkownika
kliMati
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2015, o 17:34
Model Lexusa: LS400
Skąd:: 2Bi
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: kliMati »

180k km to zazwyczaj duży przegląd, wymiana świec itd. więc jeśli po przeglądzie w ASO to dokładnie jest sprawdzony. ASO to nie przysłowiowy Pan Mirek, który po sprzedaży auta wyrzuca kartę sim. Obsługa w ASO Lexusa to najwyższy poziom, więc nikt nie pozwoli sobie na głupie wpadki przy sprzedaży używanego auta i jeśli coś jest nie tak, to raczej będzie to jasno powiedziane, bo inaczej poza utratą zaufania jest pełna odpowiedzialność za zatajenie usterek przez podmiot profesjonalnie zajmujący się sprzedażą samochodów (nie ma - "nie znam się, nie wiedziałem, nie sprawdziłem, klient widział co bierze"). Ewentualne usterki jak w każdym aucie używanym mogą się przytrafić, ale zapewne szukasz Lexusa, bo chcesz auto z najmniejszą szansą na usterkę :biggrin2: Poproś ASO o historię serwisową, to może coś nietypowego się dowiesz, miernik lakieru w ASO pewnie mają, więc komplet danych dostaniesz. Sprawdź opinie jak z trwałością turbo w tych motorach, bo ja niczego negatywnego nie słyszałem, ale też specjalnie nie szukałem nic na ten temat.
SnakeDoctor
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 26 gru 2016, o 20:06
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: SnakeDoctor »

Witam

czeka mnie wymiana tarcz i klocków z tyłu. Ktoś w tym wątku polecił takie klocki https://brakestock.pl/klocki-hamulcowe/2143.html i interesują mnie ze względu na mniejsze pylenie. Pytanie jakie tarcze do tego wybrać?
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Zimerman jest spoko :)
Na tył nie ma zamiennika, no chyba, że coś się zmieniło...
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: _3rd »

Na pewno jest Rotinger, sam mam komplet przód i tył.
SnakeDoctor
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 26 gru 2016, o 20:06
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: SnakeDoctor »

A te klocki ceramiczne nadają się do oryginalnych tarcz?
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: _3rd »

Do zwykłych gładkich tak, do nacinanych/nawiercanych odradzane (chociaż pewnie sporo osób używa).
Tył praktycznie nie pyli (mimo mocno pylących EBC Yellow i nacinanych tarcz), bardziej pomyślałbym pod tym kątem o klockach na przód (a najlepiej zestaw przód tył - żeby nie było sytuacji, że tył za mocno/słabo hamuje przy różnych klockach na osiach)
SnakeDoctor
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 26 gru 2016, o 20:06
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: SnakeDoctor »

Jeszcze kwestia olejów. Dotychczas lałem polecony tu MILLERS XF LONGLIFE 0w20 ale najwyraźniej już go nie robią.

W sklepie twierdzą, że to jest nowy odpowiednik
https://www.millersoils.pl/produkt/xf-p ... 5-vw-0w20/

Ale jest też coś takiego
https://www.millersoils.pl/produkt/xf-premium-c5-0w20/

Tu są do porównania parametry tego poprzedniego
https://www.iparts.pl/czesc/olej-miller ... 04216.html

ale te nowe maja różne parametry lepkości itd. Niestety nie wiem czy więcej to lepiej czy odwrotnie więc może pomożecie? Co wybrać?
pss
Lex Driver
Posty: 509
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

To, to samo ;)
Może być dowolny 0w20 spełniający normę np. https://www.ravenol.pl/oleje-silnikowe- ... 18517.html

Możesz też wziąć w Toyocie oryginał nie jest jakoś szałowo drogi :)
macznikr
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2023, o 09:40
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: macznikr »

Witam,
mam IS200t z 2017 roku od nowości. Przez ten czas sprawował się idealnie a od kilku tygodni przy pierwszym odpalaniu po nocy (albo innym bardzo długim postoju) długo kręci zanim odpali.. Przebieg niski bo 73k. Mogę dodać że od 3 lat ma instalację gazową, ale samo odpalenie jest z benzyny więc to chyba nie przez lpg..
Gdy go zgaszę i spróbuję raz jeszcze to już bez problemu, ale ten pierwszy raz kręci i sam zaskok jest jakby nierówny, chwilę się ksztusi zanim wystartuje.
Wymieniłem akumulator ale to nie pomogło.

Czy mogę prosić kogoś o podpowiedź co to może być? W lexusie chcą 500 za diagnostykę..
Z góry dziękuję!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości