Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kriss1970
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 4 lut 2016, o 21:29
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Kriss1970 »

witam ja juz po pierwszym przeglądzie wymienione zostały przednie tarcze hamulcowe wraz z klockami pokazywali mi klocki rzeczywiście w okładzinie ciernej były duże kawałki metalu które tarcze rysowały dodatkowo został wymieniony zawór podciśnienia turbiny podobno dlatego tak zwalniał przy depnięciu w trybie normal wydaje mi sie że jest dużo lepiej ale potrzebuję jeszcze trochę czasu aby to zweryfikować co do softów podobno sie nie różnią w wersji przedliftowej i poliftowej tego niestety zweryfikować na razie nie mogę jak coś się dowiem dam znać
Awatar użytkownika
patrk86
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 16 kwie 2016, o 21:53
Model Lexusa: IS 200T
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: patrk86 »

Witam,

Ciekawe widzę wpisy o ubezpieczeniu i z chęcią bym się z Wami zamienił. Rocznik wyprzedażowy 2015 Elite + Business plus kilka dodatkowych pakietów. Można powiedzieć że wersja jak comfort, nowy wyceniony był fakturowo na 136 tys brutto. Teraz na 134 tys rynkowo. Ubezpieczenie po raz kolejny PZU, AC+OC+NNW+Assistance + ochrona szkody i wyszło 6200. Mam wyliczone 50% zniżek. Chyba wawa ma jakiś inny kosmiczny cennik :/. Poprzednio płaciłem za pakiet 3400.

Dzieki Kriss1970 za info odnośnie przeglądu. 1szy mam w piątek zobaczymy co wymienią.
Awatar użytkownika
tomcyt
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2016, o 20:56
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: tomcyt »

ja kilka dni temu ubezpieczałem drugi raz Elite z kilkoma dodatkami za 4060 zł (pierwszy rok za 3600 zł) - auto w leasingu
piwoman
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 31 sie 2016, o 11:32
Model Lexusa: IS
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: piwoman »

ja kupiłem z 2016 fsporta, jak już pisałem na gwarancji były wymieniane klocki + tarcze przód przy 1600 km i teraz przy 5600.... czyli już dwukrotnie... jak się ponownie okaże, że trzeba wymienić to piszę oficjalną skargę i reklamacje do producenta.

co do oc+ac.. to chyba ja dostałem jakiś super atrakcyjny rabat... auto w mleasingu, ubezpieczenie też - czyli axa - 2400zł, z autoszybą, pełnym vatem oraz bez żadnych udziałów własnych.

btw. wykupował ktoś GAP bezpośrednio w lexusie? tzn. ubezpieczycielem jest wagas, jest opcja 5 letnia za 3150zł. SU przez 3 lata, 80k, w 4-tym roku 60k, w 5-tym 50k. chyba się na tą opcję zdecyduję, ktoś się wypowie?
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Odpukać po jednej wymianie klocków i przejechanych już jakiś 5 tyś jest ok.

Co do ubezpieczeń to w czerwcu tamtego roku na maksymalnych zniżkach w Hestii przez salon Lexusa wyszło 4260 zł za Elite + Business.
Kolega pracujący dla większego brokera też nic nie wyłapał w tym okresie lepszego, jedynie Uniqa, no ale ta Hestia była notabene lepszą opcją.
Te ubezpieczenia tak wariują i stawki w kalkulatorach się zmieniają z dnia na dzień ;)
Awatar użytkownika
pawelwone
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 24 gru 2011, o 22:52
Model Lexusa: IS250/ IS200t / NX300H / ES300H / NX350H
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pawelwone »

pss pisze:Odpukać po jednej wymianie klocków i przejechanych już jakiś 5 tyś jest ok.

Co do ubezpieczeń to w czerwcu tamtego roku na maksymalnych zniżkach w Hestii przez salon Lexusa wyszło 4260 zł za Elite + Business.
Kolega pracujący dla większego brokera też nic nie wyłapał w tym okresie lepszego, jedynie Uniqa, no ale ta Hestia była notabene lepszą opcją.
Te ubezpieczenia tak wariują i stawki w kalkulatorach się zmieniają z dnia na dzień ;)
Ja w ubiegłym roku zagwarantowałem sobie kwotę ubezpieczenia na poziomie 5 400 zł. Leasing EFL. Ubezpieczenie PZU. Odbiór samochodu połowa maja (miał być w połowie marca, ale pomylili kolory, więc zamówiłem ponownie). Wersja F-Sport + Mark Levinson + szyberdach + podgrzewana kierownica + inteligentny kluczyk + czujniki parkowania (P+T) + Full LED + Fuji + GPS + lakier biały F.
pss
Lex Driver
Posty: 516
Rejestracja: 2 cze 2016, o 19:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pss »

Nie słyszałem o gwarancji ceny ubezpieczenia, zawsze przy odbiorze auta/dokumentacji wyliczana jest aktualna stawka.
Ta może być oczywiście taka sama jak ta wyliczona tydzień temu, jak i za miesiąc, ale gwarancji nigdy nie było.

ps. jak by tak w audi wymieniać wszystkie dodatki to brakło by strony :P
Awatar użytkownika
pawelwone
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 24 gru 2011, o 22:52
Model Lexusa: IS250/ IS200t / NX300H / ES300H / NX350H
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: pawelwone »

pss pisze:Nie słyszałem o gwarancji ceny ubezpieczenia, zawsze przy odbiorze auta/dokumentacji wyliczana jest aktualna stawka.
Ta może być oczywiście taka sama jak ta wyliczona tydzień temu, jak i za miesiąc, ale gwarancji nigdy nie było.

ps. jak by tak w audi wymieniać wszystkie dodatki to brakło by strony :P
Jak widać nie zawsze stawka musi być wyliczana dopiero przy odbiorze samochodu. Od stycznie ubiegłego roku jest to mój 13. pojazd rejestrowany przez EFL i za każdym razem przy podpisywaniu umowy leasingowej ustalałem indywidualne warunki na ubezpieczenie, oraz GAP. Nigdy się nie zmieniły warunki, a pojazdy odbierałem do 6 miesięcy od podpisania umowy.


PS. Wymieniłem konfigurację po to, aby można było porównać stosunek ubezpieczenie/wartość pojazdu. I wiem jak to wygląda w Audi, bo w lutym ubiegłego roku odebrałem nowy egzemplarz w Rzeszowie ;]
piwoman
Nowy lex user
Posty: 19
Rejestracja: 31 sie 2016, o 11:32
Model Lexusa: IS
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: piwoman »

pawelwone pisze: Ja w ubiegłym roku zagwarantowałem sobie kwotę ubezpieczenia na poziomie 5 400 zł. Leasing EFL. Ubezpieczenie PZU. Odbiór samochodu połowa maja (miał być w połowie marca, ale pomylili kolory, więc zamówiłem ponownie). Wersja F-Sport + Mark Levinson + szyberdach + podgrzewana kierownica + inteligentny kluczyk + czujniki parkowania (P+T) + Full LED + Fuji + GPS + lakier biały F.
u mnie F-Sport + i.kluczyk + czujniki P+T + Full LE + Fuji + GPS + lakier niebieski f sporta, cena ubezpieczenia 2400 tak jak pisałem..

nie chciało mi się czekać na samochód w produkcji, więc wziąłem ze stocku taki jaki mi odpowiadał.. ale teraz trochę żałuję, że nie wziąłem levinsona... po mimo tego, że i tak mam tą trochę lepszą wersję nagłośnienia niż podstawa (bo w GPS jest bodajże o 2 głośniki więcej) to z tyłu gra to bardzo słabo.. z przodu jeszcze się jakoś broni, ale jak odpalę sam tył w ustawieniach to to w ogóle nie gra... czy u Was też tak jest?
Wiener
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 28 lis 2015, o 18:25
Model Lexusa: is200t
Skąd:: Warszawka
Kontakt:

Re: Chcę kupić IS200T opinie , uwagi , podpowiedzi

Post autor: Wiener »

Ile zapłaciłeś za tak dobrze wyposażoną wersję?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości