Lexus IS 3Gen - MirrorLink - lista telefonow

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

Lexus IS 3Gen - MirrorLink - lista telefonow

Postprzez lexfan » 29 maja 2016, o 21:24

Mam propozycje stworzenia watku, gdzie sprobujemy stworzyc liste telefonow wspolpracujacych oraz nie dzialajacych z systemem MirrorLink w IS 3gen.
Ja obecnie sprawdzilem dwa modele i niestety moge je dodac do grupy "niedzialajace".

Wspolpracujace:

Niedzialajace:

- Sony Z3 Compact (zero komunikacji)
- Samsung Galaxy S5 (informacja na telefonie o polaczeniu z mirrorlink, natomiast ekran w aucie bez reakcji)

I przy okazji mam pytanie do tych ktorzy mieli to szczescie, ze widzieli jak to dziala. Czy jest mozliwosc uruchomienia map googla i jednoczesnego odtwarzania muzyki z telefonu ?
lexfan
Lex user

Model Lexusa: is 200t

Re: Lexus IS 3Gen - MirrorLink - lista telefonow

Postprzez darrkk » 30 maja 2016, o 12:12

Bardzo potrzebny wątek !
U mnie Sony Xperia Z3 Compact nie jest widziana przez MirrorLink (usb). Ale co dziwne, przez BT jest komunikacja i gadać można - choć sms nie chcą się pokazać (jest ciągle aktualizowanie i nic się nie dzieje), a czasem jak ktoś dzwoni, to numer nie jest zidentyfikowany z kontaktem, mimo że w fonie oczywiście ma swoją nazwę i awatara. Taka niekompatybilność.
Gdzieś wyczytałem, że Samsung SIII z androidem 4.2 powinien się mirrorować ale nie wiem.
SII nie działa :(
darrkk
Lex user

Model Lexusa: IS 200t

Postprzez lexfan » 30 maja 2016, o 18:31

To dziwne. Jesli chodzi o dzialanie po BT to moja Z3 Compact dziala prawidlowo. Pokazuje SMSy, identyfikuje dzwoniacych etc.
lexfan
Lex user

Postprzez Miłosz » 30 maja 2016, o 19:46

Panowie a próbowaliście kombinować w ustawieniach w telefonach ? Może próbować się połączyć przez dodatkową aplikację ? Ogólnie to słabo coś podpowiedzieć nie dłubiąc w tym. Łącząc przez usb może warto sprawdzić czy Wasz telefon obsługuje protokół usb-otg ( s2 s3 s4 s5 itd go mają , wersje mini nie ). Może sprbówać ustawić tryb debugowania ?
Miłosz
Lex Maniak

Model Lexusa: is220d

Postprzez darrkk » 31 maja 2016, o 14:05

Ja używam programu CarLink, ale mówi, że nie widzi systemu auta CAS. Poza tym MirrorLink na wyświetlaczu auta jest szary, nieaktywny, nie da się w niego kliknąć. Poczytałem na forum, że inni użytkownicy innych modeli Lexa też mają kłopot z MirrorLinkiem w zależności od modelu fona, który używają. Mógłby Lexus wypuścić jakiś update, bo to trochę wkurzające, choć drobnostka.
darrkk
Lex user

Postprzez lexfan » 31 maja 2016, o 14:48

Jesli chodzi o OTG, to sluzy on jedynie do obslugi pendrive przez wejscie USB telefonu, wiec do MirrorLinka sie to nie przyda.
W Sony jest w ustawieniach systemowych opcja MirrorLink ktora jednak nie znajduje auta.

CO do wypuszczenia przez Lexusa aktualizacji - bardzo watpie. Im nie zalezy na MirrorLinku, bo przez to tracili by klientow na ich wlasne mapy i nawigacje. Zrobili na odczep, zeby w reklamowkach bylo.
lexfan
Lex user

Postprzez darrkk » 31 maja 2016, o 17:00

Znalazłem w Z3Compact MirrorLink ale faktycznie nie znajduje Lexa :(
Pozostaje chyba tylko znalezienie fona,który się połączy (pisali że Galaxy SIII ), zakup karty SIM w Virgin za 19 zł do internetu i zrobienie sobie nawigacji Google Maps, która wg mnie jest najlepsza... Koszt nieporównywalnie mniejszy niż firmowa za 4 tysie!
darrkk
Lex user

Postprzez Miłosz » 31 maja 2016, o 17:05

Ja mam s3 jakby ktoś chciał przetestować tyle że już jest na nim android 6.0.1 , ale mogę downgrade zrobić. A co do usb-otg to nie jest to tylko do pendriva ;)
Miłosz
Lex Maniak

Model Lexusa: is220d

Postprzez darrkk » 31 maja 2016, o 18:06

Miłosz, to gdybyś miał natchnienie żeby to sprawdzić... Pisali, że potrzebny jest Andr 4.2 i okolice. Jak się sprawdzi to kupię S III i po bólu :)
darrkk
Lex user

Postprzez darrkk » 31 maja 2016, o 18:09

lexfan napisał(a):To dziwne. Jesli chodzi o dzialanie po BT to moja Z3 Compact dziala prawidlowo. Pokazuje SMSy, identyfikuje dzwoniacych etc.

Ale i tak przez BT nie chce skubaniec pokazać smsow i z nazwami też ma duży kłopot, najczęściej pokazuje numer i mówi, że nieznany :(
darrkk
Lex user

Następna strona

Powrót do Lexus IS