BMW E46 vs Lexus IS 200

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

BMW E46 vs Lexus IS 200

Postprzez rav. » 4 lip 2016, o 14:54

Jak wg Was wypada porównanie tych dwóch modeli? Są tu osoby, które miały do czynienia z BMW? Pod uwagę biorę 2 litrowe jednostki R6.

1. Eksploatacja: ceny i dostępność części, awaryjność (z tego, co wiem, na korzyść Lexusa, aczkolwiek wiadomo, że dużo zależy od egzemplarza), które auto tańsze w utrzymaniu?

2. Silnik: w kwestii osiągów raczej delikatnie lepiej wypada jednostka Lexusa, jak BMW to raczej 2l szału nie robią i trzeba celować wyżej.

3. Komfort: w E46 wg mnie miejsca z przodu sporo (194cm wzrostu), z tyłu ciasnota, ale nie ma źle. W Lexusie nie siedziałem. Jak zawieszenia obu modeli spisują się na naszych dziurawych drogach?

4. Prowadzenie: raczej obie dają przyjemność z jazdy i banana na twarzy? Ale szpera w wersji Sport w Lexusie to kolejny plus ;)

5. Wnętrze: wykonanie w środku w BMW na bardzo wysokim poziomie, a jak w Lexusie? Zapewne mocno średnio, jak to bywa w japońskich samochodach.

Ogólnie na korzyść Lexusa mocno przekonuje mnie to, że jest japońskim samochodem, a te słyną z bezawaryjności. No i jestem młody - JDM i te sprawy, japońskie auta mają fantazję i styl, który mi odpowiada.
rav.
Nowy lex user

Model Lexusa: być może w przyszłości

Re: BMW E46 vs Lexus IS 200

Postprzez dS » 4 lip 2016, o 15:03

Wykończenie w Lexie jest na wysokim poziomie więc o to nie masz się co martwić. W IS wyżej się siedzi. e46 wydaje mi się bardziej kanapowaty. 150KM dupy nie urywa. IS300 już się odpycha ale dostanie w manualu praktycznie niemożliwe. W IS krótka skrzynia powoduje że nie jest on mistrzem prostej. Brak seryjnej szpery w e46 to spory minus ale da się od czego tam zaadaptować, bo to raczej konieczność. RWD bez szpery to prawie to samo co piłowanie Golfa na ręcznym :sarcastic:
Obrazek
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
dS
Moderator

Model Lexusa: GS430

Postprzez Miłosz » 4 lip 2016, o 17:29

Miałem e46 w coupe i i gdyby nie zachcianka przesiadki na coś nowszego to bym dalej cieszył się bmką. 2.0 kupuje się jedynie dla dźwięku bądź w przypadku super wyposażonego i zadbanego egzemplarza. Ja miałem 2,5 tzw modelowo 323ci i 170 koni już dawało frajdę z jazdy , do tego miałem auto zrobione pod siebie i prowadziło się jak po sznurku. Spalanie w korkach było na poziomie 9-10 litrów , przy normalnej miejskiej jezdzie 8-8-5 , przy pałowaniu 12. Z benzynowych silników masz dostępne przedliftowe moim zdaniem lepsze motory M52tu i poliftowe motory M54. M54 nie trzymają mocy i łoją olej , u mnie przez chyba 6 lat nie wiedziałem co to znaczy dolewanie oleju. Auto w porównaniu do japońców dosyć cieżke bo ok 1500kg ważyło. Szpere można wrzucić z m3 e46 albo robić jakiegoś quifa , niektórzy bawią się w phantom grip , ale to nie do konca działa. Auto ma parę bubli fabrycznych i nie ważne czy to m3 czy 316 w każdej się wyrywa ( bądź zostanie wyrwana ) podłoga a dokładniej mocowanie tylnego dyfra. Oczywiście temat przerabiałem.

Obrazek

Trochę trzeba się napracować żeby to ogarnąć , ale idzie porządnie to zrobić. Z mniejszych wad to padające moduły komfortu , przecierająca się wiązka bagażnika , ponoć korozja na nadkolach ( ale chyba moj był wyjątkiem bo na karoserii ani grama rdzy nie było a auto z 1999 roku ). Czy bym kupił jeszcze raz e46 tak jak najbardziej ale tym razem bym wziął jak najmłodsze 2006 rok 330d z M57n pod maską ;) Nie porównam Ci do is200 bo nie miałem. Dla mnie ogromnym minusem w lexie jest praktycznie całkowity brak możliwości grzebania w softach , w programowaniu itd. Chyba już łada więcej oferuje :D Na duży plus za to "wyjątkowość" na drodze bo bardzo mało tych aut jezdzi. A bmek jest masa. Ogólnie to przejedz sie jednym i drugim i zobaczysz co Ci lepiej przypasuje :piwko:
Miłosz
Lex Maniak

Model Lexusa: is220d

Postprzez dzida » 4 lip 2016, o 17:49

Wg mnie bezpośrednie porównania, czyli IS 200 i IS 300 automat zdecydowanie na plus dla Lexa w stosunku do e46 320i 150KM oraz 330i AT.
Jakbyś szukał czegoś pośredniego lub topowej wersji z manualem to wtedy BMW.

A diesle? Diesel to nie BMW podobnie jak 4 cyl. 316i i 318i.
Diesla wIS mk2 nie uznaję, bo erodujące 2,2d to jedna wielka ujma na jakości tych aut (m. in. dlatego też nie ma diesli w Lexach).
dzida
Lex Driver

Model Lexusa: IS 200

Postprzez rav. » 4 lip 2016, o 18:46

Osiągi na 1. auto myślę, że takie 2.0 ma wystarczające, a ja zawsze chciałem mieć 6 garów pod maską 8-) Mógłby ktoś w skrócie odpisać na te punkty? Jak z kosztami utrzymania? Wiadomo, że Golf to to w utrzymaniu nie będzie, ale podobno Lexus nie jest aż tak drogi w utrzymaniu, jakby wskazywała na to jego nazwa :mrgreen: Jak z dostępnością części?

Ile wy wyłożyliście za swojego ISA 200? Interesuje mnie wersja SPORT w manualu. Polskimi autami raczej nie zawracać sobie głowy i szukać za zachodnią granicą, prawda? Za 3-3.5tys euro myślę, że można celować w przyzwoity egzemplarz. ;)

E46 fajny, wygodny samochód, ale jakoś Lexus wydaje mi się bardziej pode mnie. Od zawsze lubiłem japońskie samochody. A przejechać się raczej nie mam jak ani jednym ani drugim i nie będzie ku temu okazji.
rav.
Nowy lex user

Postprzez Keepmovin » 4 lip 2016, o 18:49

Jak wg Was wypada porównanie tych dwóch modeli? Są tu osoby, które miały do czynienia z BMW? Pod uwagę biorę 2 litrowe jednostki R6.

1. Eksploatacja: ceny i dostępność części, awaryjność (z tego, co wiem, na korzyść Lexusa, aczkolwiek wiadomo, że dużo zależy od egzemplarza), które auto tańsze w utrzymaniu?
Ani w Lexusie ani w BMW nie ma z tym problemów - w brew pozorom Lexus IS nie jest szczególnie drogim modelem do serwisowania, za jaki jest on uważany - nie jest to Cieńki, gdzie możesz dobrać rzeczy do naprawy w warzywniaku, ale awaryjność tego modelu ( a właściwie jej brak ) nie powinien wpędzić Cie w koszta.
2. Silnik: w kwestii osiągów raczej delikatnie lepiej wypada jednostka Lexusa, jak BMW to raczej 2l szału nie robią i trzeba celować wyżej.
Mój przyjaciel ma E46 w Coupe - jedzie to lepiej (na prostej) niż Lex, głownie przez inne przełożenia, za to Lexus bardzo fajnie trzyma obroty na zakrętach i masz w czym wybierać z biegów ;) ten silnik też świetnie brzmi, ale troche cicho - wyciszenie jest dobre (nie jakieś epickie, ale napewno ponad przeciętne)

3. Komfort: w E46 wg mnie miejsca z przodu sporo (194cm wzrostu), z tyłu ciasnota, ale nie ma źle. W Lexusie nie siedziałem. Jak zawieszenia obu modeli spisują się na naszych dziurawych drogach?
Sam mam 196cm i troche waże - Lexus jest wygodny (i szmaciany i skóra z alcantarą która jest o wiele lepsza). Siedzi się wyżej niż w E46, widoczność spoko, jedynie trzeba chwile pojeździć, żeby wszystko sobie ustawić i skręcając ostro nie obcierać sobie kierą jaj :D

4. Prowadzenie: raczej obie dają przyjemność z jazdy i banana na twarzy? Ale szpera w wersji Sport w Lexusie to kolejny plus ;)
Odpowiedzi wyżej, na e46 sie nie znam, adaptacja szpery do Lexa to circa 1000zł

5. Wnętrze: wykonanie w środku w BMW na bardzo wysokim poziomie, a jak w Lexusie? Zapewne mocno średnio, jak to bywa w japońskich samochodach.
Nawet po 4 latach posiadania tego modelu, uwielbiam te zegary jak w dobrym szwajcarskim zegarku...

Ogólnie na korzyść Lexusa mocno przekonuje mnie to, że jest japońskim samochodem, a te słyną z bezawaryjności. No i jestem młody - JDM i te sprawy, japońskie auta mają fantazję i styl, który mi odpowiada.

Tak jak piszesz, e46 Coupe to "dresowóz" w naszym kraju, ale mnie akurat podoba się ta koncepcja. Lexus za to oferuje swoistą odskocznie od trendów spotykanych ciągle na ulicy, ze spoko kosztami utrzymania i brakiem problemów. Poza tym, nadal jest to samochód o niebagatelnej linii.

A jakiego modelu i w jakiej kwocie byś szukał? Ile jeździsz, gaz, skóra, opcje ?
Keepmovin
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez Miłosz » 4 lip 2016, o 20:33

Dla niewymagających z mniejszym budżetem silniki R4 a dokładniej m43tu nie są złym wyborem , palą prawie tyle co r6 ale są pancerne. Miałem m43 w e36 i kompletnie nic sie z nim nie działo. Problem sie zaczyna w poliftach i n42 które są mega słabymi jednostkami, tam to sie cuda dzieja, też mamy ten silnik w kompakcie i w auto poszedł już worek kasy. Jeśli chodzi o automaty w benzynach to ostatnio udało się je trochę poprawić wrzuacając soft od alpiny b3s. Jeśli chodzi o diesla i o bmw to niestety kolega dzida wg mnie nie ma racji ;) Przez pare lat z rzędu 3.0d były silnikami roku. A do tego są mega rozwojowe ostatnio prawie podwojona została ich moc ;)
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 886&type=3
Mnie osobiście bmka nigdy nie zawiodła siadałem i robiłem 1200km do niemiec bez bólu. Idz nawet do byle jakiego komisu gdzie mają e46 , moze i jakims cudem lex tez jakis bedzie i sobie zobacz. Od siebie dodam zebys unikał zakupów z komisów od januszów , szukaj aut po forach, moze to nie jest gwarancja ze trafisz pewniaka, ale jest szansa ze kupisz zadbane auto. Ja swojego nawet nie wystawiałem nigdzie , chłopak po przeczytaniu 60 stron galerii przyjechał po auto z drugiego końca polski ;) W e46 jeśli chodzi o eksploatacje to w 1,5 roku wrzuciłem 12tys :o ... ale zachciało się innego zawieszenia , wyskoczyła podłoga , sprzęgło, , szare skóry pompowane, koła 18 itd itd a w moim ponoć najgorszym lexie ever od pół roku prawie nic nie robiłem, teraz focha trochę walną i w końcu coś się dzieje bo tak to wiało nudą :D Także ta bezawaryjność póki co dla :LEXUS: na + .
Miłosz
Lex Maniak

Model Lexusa: is220d

Postprzez dzida » 4 lip 2016, o 21:12

Ale co z tego, że 3,0d były silnikami roku? Były trwałe i dynamiczne jak na ON ale to dalej klekoczący śmierdziel puszczający czarne bąki po c(h)ipie. U mnie w mieścinie było kiedyś BMW e60 3,0d stylizowane na M5. Jak stało to fajne ale jak zapalił to śmiech i pożałowanie... I druga sprawa, że u nas 80% e46 to 2,0d, gdzie są tuningowane stylistycznie jak niewiadomo co, a właściciele szukają oszczędności na... spalaniu. Kupując ładne BMW e46 po prostu nie wyróżnisz się od tych z paliwem do traktorów.

Co do kosztów serwisowania e46 vs. IS 200
Mój mechanik robił już kupę e46 i powiedział wprost, że nigdy nie chciałby e46. Powody:
- zamienniki elektroniczne z tym autem najczęściej nie współpracują - każdy czujnik najlepiej jak jest OEM (także zaleta konfiguracji elektroniki to też wada)
- płacz właścicieli jakie to części nie drogie - myśleli, że kupią popularne BMW, a będzie tanio jak w Golfie
- pełno tego na drodze
- byle naprawa wiąże się z rozebraniem kupy części
- w e46 robi ciągle grube roboty jak remonty silników
Jak przyjeżdżam ISem to witają mnie z otwartymi rękoma, bo to wymiana oleju, płynów, remont zacisków, jakiejś tulei i co najważniejsze do wszystkiego jest łatwy dostęp i nie trzeba skomplikowanej wiedzy, bo auto jest proste jak cep.
Dodam, że mechanik jeździ odpicowanym Pugiem 406 Coupe 3,0 V6

A skąd się biorą opinie o drogości Lexa? Od ludzi, którzy tych aut nie mieli i twierdzą, że jak mało popularne to drogie.
dzida
Lex Driver

Model Lexusa: IS 200

Postprzez endrju1 » 4 lip 2016, o 22:06

rav. napisał(a):Jak wg Was wypada porównanie tych dwóch modeli? Są tu osoby, które miały do czynienia z BMW? Pod uwagę biorę 2 litrowe jednostki R6.

1. co do cen, wg mnie wychodzi taniej niż BMW, elementy serwisowe niewiele ale jednak taniej, dodatkowo całkiem sporo zamienników, części nie eksploatacyjne jeśli pasują od anglików to sporo taniej da się dorwać niż dla bmw.
2. wg mnie w lexie jeśli dobrze wachlujemy biegami to idą łeb w łeb, jeśli słabo lex zostaje nieco w tyle, jednak wydaje mi się że przy dynamicznej jeździe i wyprzedzaniu lexus lepiej sobie radzi.
Niestety miałem do dyspozycji bmw w automacie które zostawało daleko w tyle w stosunku do mojego lexa.
3. co do komfortu wg mnie bmw ma wygodniejsze fotele, dodatkowo siedzi się niżej (co bardziej mi pasuje) ale to kwestia gustu i przyzwyczajenia, jednak w bmw jeździłem w pełnej skórze i się człowiek przyklejał do nich i alcantra jest dużo wygodniejsza.
4 szpera miażdży i jest to z pierwszych modów jakie zastosowałem i nie żałuję, zwłaszcza na mokrym asfalcie. Sama budowa zawieszenia, rozkład masy i zestrojenie zawieszenia jest zbliżone więc jeśli jest poprawnie ustawione to będzie się spisywało porównywalnie dobrze.
5 wg mnie wnętrza wykonane równie dobrze.
endrju1
Lex Maniak

Model Lexusa: is200

Postprzez rav. » 4 lip 2016, o 23:04

Keepmovin napisał(a):A jakiego modelu i w jakiej kwocie byś szukał? Ile jeździsz, gaz, skóra, opcje ?

IS 200, sedan, wersja Sport, manual, gaz bym wkładał po kupnie, bo raczej kupować w gazie to też nie wiadomo, na co się trafi. Raczej ściągałbym z Niemiec i powierzyłbym to jakiemuś fachowcowi, bo wątpię, czy jest sens nabijania kilometrów i szukania w naszym polskim gruzowisku ;) Kwota nie wiem jaka, bo też nie wiem, po ile stoją dobre egzemplarze. Nie potrafię określić, ile bym jeździł, ale myślę, że średnio rocznie wyszłoby +/- 18tyś.

@Miłosz, kolega ma e46 1.9, panewki się obracają w tych silnikach, a to dość spora wada fabryczna :x + nigdy nie chciałbym wydać takiej kasy na auto, którego silnik brzmi jak kosiarka (tragedia, 1.6 golf to przy tym symfonia), niezbyt jedzie (chociaż mimo wszystko silnik jakoś bują tą budą jak na tą masę, moc i moment), a koszta utrzymania jednak nie są małe. To takie BMW tylko z nazwy, ale to moja prywatna opinia ;)
rav.
Nowy lex user

Następna strona

Powrót do Lexus IS