Zakup IS200

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

Zakup IS200

Postprzez Mir0o » 28 wrz 2016, o 20:02

Witam około grudnia/stycznia chcę kupić is 200 w związku z tym mam parę pytań:

1) Czy za około 12tys zł/ 3 tys euro kupię coś konkretnego?

2) Na co zwracać uwagę przy zakupie ?

3) Kupować w Polsce czy w Holandii?

4) Czy to dobry pomysł na pierwszy samochód z tylnym napędem?

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi :) Pozdrawiam :P
Mir0o
Nowy lex user

Model Lexusa: Is200

Re: Zakup IS200

Postprzez endrju1 » 29 wrz 2016, o 09:23

1) wszystko zależy co rozumiesz przez "konkretnego", ja swojego kupiłem nawet taniej, ale do ideału mu daleko.
2) na grube warstwy szpachli, stan dwumasy, odgłosy ze skrzyni i rdzę w progach i tylnych nadkolach. Przewertuj nieco forum to znajdziesz jak co sprawdzić.
4) IS200 jest również moim pierwszym autem tylnonapędowym (do tej pory same przednionapędowe) i nie żałuję decyzji.
endrju1
Lex Maniak

Model Lexusa: is200

Postprzez rupert » 29 wrz 2016, o 10:11

Ja kupowałem w tym roku i myślę, że za 12 tysięcy trudno będzie znaleźć coś nietłuczonego zbyt mocno i bez potrzeby dalszych inwestycji. Oczywiście można mieć szczęście i trafić na pioruńską okazję, ale raczej będzie trudno według mnie. Zakładam, że nie chcesz wydać 12 tysięcy po to, żeby potem dołożyć kolejne kilka w celu zrobienia poprawek blacharskich albo jakichś konkretniejszych napraw. Według mnie modele w dobrym stanie i bez nieciekawych historii zaczynają się bardziej od około 15 tysięcy wzwyż.

Dla mnie IS200 też jest pierwszym tylnonapędowym samochodem. Pierwsza zima przede mną :D. Jeśli masz na myśli pierwszy samochód w ogóle, to trudno powiedzieć. Zależy jak jeździsz. Bezpieczeństwo przede wszystkim :).

Zwracać uwagę trzeba na wszystko, ale na co się przymruża oko, to już kwestia bardziej indywidualna. Ja jestem raczej wyczulony na samochody po konkretniejszych stłuczkach, po dużych remontach (np. jakieś zerwane paski rozrządu, wymienione silniki, itp.), zaniedbane. Wiadomo, że są głupoty, które można sobie samemu poprawić, ale są też mankamenty, które są później trudne do usunięcia.

Nie mam opinii na temat aut sprowadzanych.

Powodzenia.
rupert
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez lisek911 » 30 wrz 2016, o 22:02

Czy koszty utrzymania IS200 sa naprawde takie duze? Z tego co czytam to ludzie pisza, ze rzadko sie cos psuje, ale jednak potrafi i wtedy trzeba wylozyc grube pieniadze. Co moze sie najgorszego przydarzyc i ile trzeba zainwestowac w naprawe? Zalozmy, ze mam do przeznaczenia na Lexa z LPG 17.000. Powiem, ze strasznie podoba mi sie ten samochod ale boje sie, ze pozniejsze koszty mnie zjedza i patrzac obiektywnie, kupie auto z roku max 2003. Wiem, ze to forum Lexusa ale czy szukanie alternatywy sie oplaci?
lisek911
Nowy lex user

Model Lexusa: dd

Postprzez rafiq2144 » 30 wrz 2016, o 22:10

Za 12k znajdziesz auto jakiego szukasz, tylko potrzebujesz cierpliwosci i odrobiny szczescia. A co do utrzymania to roznie to jest, niektore czesci maja iscie absurdalne ceny, jak np chlodnica klimy w intercarsie za jakies 570zl(dla mnie taka cena jest po prostu z dupy, a tanszego nic nie mieli). Sporo uzywek tez mozna dorwac, ale generalnie utrzymanie tego nie wyjdzie drozej, niz analogiczny cenowo Niemiec, przy czym jesli sie nie trafi na gruz, to zaliczy mniej wizyt u mechanika, niz porobne auto. Moj lex u mechanika byl lacznie 2 razy - na pierwszy serwis, czyli plyny i rozrzad, a potem drugi raz na tuleje wahaczy, reszte drobnicy porobilem sam.
rafiq2144
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez lisek911 » 30 wrz 2016, o 22:27

Czytajac opinie na autocentrum, to krzywilem sie widzac, ze niektorzy pisali o wymianie cewek zaplonowych, ktore ponoc potrafia przewyzszyc wartosc silnika. Czy to mozliwe?
lisek911
Nowy lex user

Model Lexusa: dd

Postprzez bulikcbr » 30 wrz 2016, o 22:44

dobre cewki sprawdzone na gazie kosztują 170 zł sztuka
bulikcbr
Lex user

Model Lexusa: is 200

Postprzez endrju1 » 1 paź 2016, o 09:20

Co do kosztów utrzymania, niestety są to już dość stare auta i wszystko się może przydarzyć, jeśli by chcieć każdą pierdołę naprawiać w aso, to ceny napraw przewyższą wartość auta. Jednak jest też plus tego że auto jest stare, można spokojnie znaczną większość usterek usunąć samemu za grosze, lub nawet za darmo gdyż jest to auto dość prosto zbudowane. Dodatkowo jest łatwy dostęp do używanych części z anglików, więc wszystko co pasuje od brytyjskiej wersji is200 można kupić za grosze.
endrju1
Lex Maniak

Model Lexusa: is200

Postprzez Mir0o » 2 paź 2016, o 18:30

Dzięki wszystkim za odpowiedź, jeszcze jedno jaki gaz i jak wygląda spalanie ?
Mir0o
Nowy lex user

Model Lexusa: Is200

Postprzez tomlex » 2 paź 2016, o 19:35

U mnie spalanie do 12 l - dojazd do pracy wawa.
tomlex
Lex user

Model Lexusa: is

Następna strona

Powrót do Lexus IS