Z W204 na IS250?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

Z W204 na IS250?

Postprzez erni13 » 16 paź 2016, o 13:04

Hej, mam 21 lat, i myslę o zakupie Lexa IS250, obecnie jeżdzę mercem w204 220 cdi. Auto pali malutko, jednak to diesel, i boje się, że niedługo może zacząć mieć odpały, dlatego chce wrócić do benzynki :hobby: No i na lexusy zawsze patrze z lekkim podziwem, kręcą mnie te auta :P

Jedyną rzeczą, której sie obawiam, są koszty utrzymania Lexa, spalanie, naprawy itp. Jest ktos, kto mógłby porównać te dwa pojazdy w tej kwestii? W innych też, może ktos przesiadł sie z merca na lexa (lub odwrotnie) i moglby porownać te dwie bryczki?

Szukam wygodnego, nowoczesnego, dosc szybkiego, BEZAWARYJNEGO auta.
erni13
Nowy lex user

Model Lexusa: Brak

Re: Z W204 na IS250?

Postprzez Tomx » 17 paź 2016, o 09:49

Witaj, na pewno nie nastawiaj się na 'taniość'. Tragedii nie ma, niektóre rzeczy są w normalnych cenach niektóre w horendalnie wielkich. Sprawdź sam sobie ile kosztują takie podstawowe rzeczy jak hamulce, zawieszeni itp i sam zobaczysz. Jeżeli chodzi o spalanie - poszukaj na forum temat był wałkowany. W zależności gdzie się jeździ i jak. Średnio w dużym mieście korki + luzy średnie spalanie oscyluje w granicach 12-15l. Chcesz 20l? Też nie będzie problemu ale raczej na mniej się nie nastawiaj. 4GR-FSE to bardzo solidny silnik który pije tyle ile potrzebuje. Oczywiście da się osiągnąć spalanie na poziomie 6,7l ale to przy 90km/h 6 bieg na tempomacie + równa droga ale to męczarnia, chociaż raz już sobie taką chillautową trasę zrobiłem i faktycznie takie było spalanie :)
Tomx
Nowy lex user

Model Lexusa: IS250

Postprzez Miłosz » 17 paź 2016, o 10:41

Tomx ja po przesiadce ponoć na najgorszy możliwy wybór z pod znaku L ze starszego e46, dopiero odczułem co to znaczy taniość eksploatacji auta :) Dodam że poprzednie auto miałem na prawdę zadbane i wycackane, ale trzeba było łożyć jak na nierobów z 500+, z tym że przyjemność z jazdy była nieporównywalna ;)
Miłosz
Lex Maniak

Model Lexusa: is220d

Postprzez Piter » 17 paź 2016, o 14:24

Jak Wy jeździcie, że wychodzi Wam 12-15 średnio w mieście?
Wyścigi od świateł do świateł?

Średnią ok 13l miałem w pierwszym miesiącu jazdy IS250, w zimie, po przesiadce z TDI, gdy uczyłem się jazdy wolnossącą benzyną i troszkę szalałem.
Obecnie wychodzi średnio ok 10l przy spokojnej, płynnej jeździe po Warszawie. Trzeba się trochę pilnować, ale spokojnie do zrobienia.

Erni miałem taki sam dylemat, prawie kupiłem W204. Jednak po złych wspomnieniach z TDI jestem zachwycony kulturą pracy i bezawaryjnością IS250. Moje wydatki na paliwo są obecnie takie same jak za diesla, gdy ON kosztował w okolicach 6 zł.
Piter
Nowy lex user

Model Lexusa: IS250

Postprzez adamsky73 » 17 paź 2016, o 14:28

Dla mnie takie porównania i opowieści o spalaniu "w mieście" są kompletnie z czapki. Nawet zakładając że mówimy tylko o tym samym mieście, czyli np. Warszawie to już różnica między dojeżdżaniem do pracy ekspresówką kilkanaście kilometrów (z dozwoloną prędkością), a sytuacją kiedy ktoś ma do roboty 4 km i większość czasu stoi w korku na zimnym silniku, powoduje kompletną przepaść w spalaniu. Nawet nie trzeba się ścigać spod świateł.
Dla każdego kto jeździł dieslem (no chyba że był to V10 czy V12) przesiadka na benzynę i średnio dwukrotnie wyższe spalanie, będzie znaczącą różnicą. Tym większą im więcej się jeździ.
adamsky73
Lex Driver

Model Lexusa: LS460 '08

Postprzez ledziu » 17 paź 2016, o 21:19

adamsky73 napisał(a):Dla każdego kto jeździł dieslem (no chyba że był to V10 czy V12) przesiadka na benzynę i średnio dwukrotnie wyższe spalanie, będzie znaczącą różnicą. Tym większą im więcej się jeździ.

A o jakim dieslu mówisz który miałby spalić o połowę mniej na odcinkach 4km :?: :biggrin2:
Ja takiego nie znam ...
Oczywiście golf4 sdi spali połowę mniej ale a6 3,0tdi spali z palcem w ... 12l (bez ciśnięcia) więc odpowiednik gs300/430 ile spali??? 24!?
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez adamsky73 » 18 paź 2016, o 10:22

"Średnio" w mojej wypowiedzi kolega już nie zauważył, co? :pala:
Oczywiście wszystko zależy od sposobu eksploatacji, ale ogarnięty kierowca wykorzystując Nm turbodiesla osiągnie znacznie niższe spalanie niż w wolnossącej benzynie, na dodatek tańszego paliwa. Według mnie (w końcu jeżdżę czym jeżdżę) spalanie to mały pikuś przy ewentualnych kosztach remontu współczesnego diesla. Ale kolega pytał na pierwszym miejscu o spalanie, więc odpowiadam o spalaniu ;-)
A z drugiej strony koszty remontu współczesnej benzyny też mogą nieźle zdziwić, ale tylko ludzi którzy kupując luksusową limuzynę za ułamek jej początkowej wartości oczekują auta bezobsługowego i bezawaryjnego mimo oczywistego wydawałoby się wniosku że z upływającymi kilometrami auto musi się mechanicznie zużywać. Inaczej nie byłoby o tyle tańsze od nowego, chyba że 90% ceny w salonie jest za "dziewictwo" :laugh1:
adamsky73
Lex Driver

Model Lexusa: LS460 '08

Postprzez Natan » 3 lis 2016, o 21:22

Porównanie Mercedesa do Lexusa to jak porównywanie gówna do twarogu :D
Myślę że trzeba przekonać się na własnej skórze co znaczy literka L aby już nigdy więcej nie spojrzeć na inną markę...
Natan
Nowy lex user

Model Lexusa: ISF

Postprzez owczar » 3 lis 2016, o 22:51

Bezpośredni wtrysk benzyny niewiele różni się od diesla. Ogólna zasada działania jest zbliżona i koszty serwisu podobne. Jedyna różnica w tym wypadku to sposób zapłonu i brak turbiny w is250.

Tak jak napisał adamsky73 porównywanie spalania nie na żadnego sensu. Mając 5km do pracy 2.5v6 wciagalo mi 19-20l. Do innej pracy, na krótszym odcinku więcej stoję w korkach, nie ściągam się i spalanie jest jeszcze wyższe.
owczar
Lex Master

Model Lexusa: LS430 President `03

Postprzez Miłosz » 3 lis 2016, o 23:04

Osobiscie wolałbym gówniane c63 amg , toć to samym dzwiekiem zabije lexusa.
Miłosz
Lex Maniak

Model Lexusa: is220d

Następna strona

Powrót do Lexus IS