IS250 - fajny egzemplarz, ale co ze skrzynią?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

IS250 - fajny egzemplarz, ale co ze skrzynią?

Postprzez mattp » 16 sty 2017, o 21:30

Hej,

jestem tu nowy. Bardzo mi miło :) Szukałem auta dla siebie i spytałem dobrego znajomego, czy sprzeda mi swojego Lexusa IS250. Poczytałem trochę o aucie i wiem, że preferowany jest automat. Tutaj jednak jest manual. Auto pewne, 154 tys. km przebiegu, teraz jeździ głównie w trasie. Mam jednak pytanie właśnie o skrzynię, a konkretnie o sprzęgło i dwumasę. Nigdy nie były wymieniane. Znajomy mówi, że nie wydają żadnych niepokojących odgłosów. Pozostaje mi mu wierzyć, bo jest z Gdańska (auto chwilowo jest za granicą), a ja mieszkam w Białymstoku. Czy przy takim przebiegu trzeba będzie coś przy nich robić? Przy jakim przebiegu przeważnie wymienia się sprzęgło i dwumasę? Bardzo zależy mi na tej wiedzy, bo mam złe doświadczenia z kupowaniem używanych samochodów i nie chcę się wpakować na minę (nawet mimo dobrych chęci znajomego). Z góry dzięki za pomoc!

Mateusz
mattp
Nowy lex user

Model Lexusa: w planach

Re: IS250 - fajny egzemplarz, ale co ze skrzynią?

Postprzez Gryka » 16 sty 2017, o 22:49

Wszystko zależy od stylu jazdy, ale skoro mówisz że głównie latał w trasie to powinno być ok. U mnie w IS 200 dwumasa zapewne jest oryginalna od nowości i ma 250tys ++. Tylko nikt Ci przez neta nie powie w jakim stanie jest sprzęgło i dwumasa. Weź jakiegoś ogarniętego znajomego/mechanika i wtedy po test drivie można jakkolwiek ocenić stan przeniesienia napędu.

Pozdrawiam,
Gryka
Gryka
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 200

Postprzez legato97 » 17 sty 2017, o 06:23

To niech znajomy jak będzie w Pl podjedzie do ASO w 3miescie i po problemie.
legato97
Administrator

Model Lexusa: GS300,GS430

Postprzez Kamiloes » 21 sty 2017, o 01:31

Szczerze to osobiście w tym modelu polecałbym automat. Jeżeli bys chciał zobaczyć jak sie jeździ is 250 odezwij sie też jestem z Białegostoku.
Kamiloes
Nowy lex user

Model Lexusa: Is 250

Postprzez LinkPL » 21 sty 2017, o 01:58

Jak masz pewny samochód, to jakim problemem jest skrzynia ... w maualu może jeszcze będzie Ci przynosić więcej frajdy niż w AT. Druga sprawa jest taka, że koła dwumasowe w benzynie nie rozlatują się tak jak te w dieslach. W AT będziesz wymieniał olej, a w MT nie ... 2-3 wymiany i masz koło dwumasowe ... Trzecia sprawa jest taka, że nawet jak Ci się rozleci, to przecież wymienisz i będziesz jeździł dalej, więc nie widzę tu powodu, żeby sobie ciosać kołki na głowie o coś co może się nie wydarzyć, a nawet jak się wydarzy, to przecież nie postawisz w pokrzywach ...

Pozdrawiam
Link
How far We can go ...
LinkPL
Lex Maniak

Model Lexusa: GS430 UZS190, T4R

Powrót do Lexus IS