Kupno IS300

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Kupno IS300

Postprzez Tony_Stark » 30 sty 2017, o 04:35

Cześć. Planuję w tym roku kupić IS300 sedan z roczników 2004-2005. Czy jest ktoś na forum, kto odpłatnie pomógł by w formalnościach i ściągnięciu takiego auta do Polski? Z tego co widuję u nas w ogłoszeniach, większość 3l to SportCombi, a mnie tematy rodzinne już nie interesują. Jaki jest realny koszt zakupu takiego auta w mało zmodyfikowanej opcji, bo tuningiem chce się zająć już dam.
Tony_Stark
Nowy lex user

Model Lexusa: 2JZ+Turbo+AT

Re: Kupno IS300

Postprzez wozny1 » 7 lut 2017, o 16:57

Skąd chciałbyś go sprowadzić?
wozny1
Nowy lex user

Model Lexusa: is200h

Postprzez yogi997 » 7 lut 2017, o 17:14

Witaj Tony-Stark.
Jeśli to nie problem to podpinam się do twojego pytania gdyż też poszukuję IS 300, najchętniej w sedanie. Ale jeśli trafi się fajny SC to również rozważe.
Z góry dzięki i pozdrawiam. :LEXUS:
yogi997
Nowy lex user

Model Lexusa: is300 sc

Postprzez Tony_Stark » 8 lut 2017, o 17:36

wozny1 napisał(a):Skąd chciałbyś go sprowadzić?

Nie jest istotne pochodzenie auta a jego stan techniczny. Jeszcze trochę i będzie to "klasyk", ale że potencjał jest, wiec coś tam będzie dłubane. Zawias, hample, kompresor... Nie pali się, wiec mogę poczekać.
Tony_Stark
Nowy lex user

Model Lexusa: 2JZ+Turbo+AT

Postprzez Z Piekła Rodem » 8 lut 2017, o 22:39

Witam. Formalnosci nie ma duzo jesli auto chcesz sciagnac z Niemiec , przyjezdzasz ogladasz kupujesz i idziesz wykupic tablice zolte i jedziesz do domu . A w PL. tlumaczysz umowe na polski jedziesz na przeglad zerowy i oplacasz podatek i z tym wszystkim idziesz do wydzialu komunikacji i rejestrujesz auto .

Co do IS300 to moj jest na sprzedaz jak by interesowal
Jade gdzie chce , kiedy chce i jak szybko chce
Z Piekła Rodem
Lex user

Model Lexusa: GS430

Postprzez KRYSPIN_lex » 9 lut 2017, o 00:30

Z Piekła Rodem napisał(a):.. i idziesz wykupic tablice zolte i jedziesz do domu

Z tym, że niekoniecznie...jeśli auto nie ma ważnego TUV to albo zostaje laweta albo zrobić TUV i dopiero żółte blachy na których możesz wrócić.
Beż ważnego TUV nie proponuję :jazda: do PL bo takim autem legalnie możesz poruszać się w obrębie landu i to w drodze na TUV.
KRYSPIN_lex
Lex user

Model Lexusa: RX330 LS430

Postprzez Z Piekła Rodem » 9 lut 2017, o 14:05

Teraz nawet żeby kupić żółte tablice to trzeba mieć TUV z tego co wiem , ale ze w Pl. Robią takie problemy to nie wiedziałem , ja nigdy nie miałem kątroli i dlatego nie znam tego przypadku .
Jade gdzie chce , kiedy chce i jak szybko chce
Z Piekła Rodem
Lex user

Model Lexusa: GS430

Postprzez dadan » 9 lut 2017, o 14:21

Przede wszystkim nie w każdym mieście kupisz żółte tablice - w niektórych miastach sprzedają je tylko mieszkańcom. Więc albo niemiec weźmie na siebie albo musisz znaleźć taki urząd, który ci sprzeda. Inna opcja to wykupienie ubezpieczenia przez internet w kwocie 39e ważne na miesiąc i na ich podstawie wyrobisz tablice w urzędzie, koszt wyrobienia tablic 10-22 euro plus opłata w urzędzie 10-15e. Tablice oczywiście będą ważne tylko 5 dni,ale plkus jest taki że możesz sobie kupić ubezpieczenie i szukać auta miesiąc.

Auto musi mieć ważny TUV przynajmniej pół roku. Inna opcja to wykupienie tablic z czerwonym paskiem oczywiście droższe bo są dłużej ważne. Zostaje jeszcze podróż autolawetą, nie wiem ile IS300 waży, ale przeważnie te 1,5 tony na autolawete można zabrać.

Realny koszt zakupu, wejdz na mobile.de i inne strony to się dowiesz, czasami trafia się coś poniżej 5 tyś euro ale jeżeli jest dobry to się szybko sprzeda lub jest do podmalowania, wtedy ma lepszą cenę i jeszcze szybciej się sprzedaje :)
dadan
Lex user

Model Lexusa: szukam

Postprzez KRYSPIN_lex » 10 lut 2017, o 10:07

Z Piekła Rodem napisał(a):Teraz nawet żeby kupić żółte tablice to trzeba mieć TUV z tego co wiem , ale ze w Pl. Robią takie problemy to nie wiedziałem , ja nigdy nie miałem kątroli i dlatego nie znam tego przypadku .

No właśnie o tym pisałem, że do żółtków z 4 TUV musi być. Można też kupić przy granicy włoskie tablice zjazdowe (przez neta zamówić) i na tym wracać ale osobiście unikam takich tematów. Wolę przywieść auto na lawecie.

W PL na żółtych nie robią problemów, ale w DE jak masz żółte z 3 i jedziesz przez inny land niż ten w którym wydano tablice to mogą być kłopociki.
KRYSPIN_lex
Lex user

Model Lexusa: RX330 LS430

Powrót do Lexus IS