Chcę kupić Lexusa IS II 250

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Chcę kupić Lexusa IS II 250

Postprzez Matej » 18 lut 2017, o 20:41

Witam,

Od jakiegos czasu waham sie czy kupić Is'a. Bardzo mi się te auta podobają z zewnątrz i w wewnątrz (przejadły mi się troche Niemieckie auta). Mam już pierwszą jazdę za sobą, był to krótki odcinek ale pozwolil mi coś z tego wyciągnąć. Szczególnie czułem się komfortowo za kierownicą :D. Mam 188cm wzrostu i może miejsca nad głową nie jest za wiele ale daje rade. Jechałem kolegi Isem 220d. Podobają mi sie bajery które lex proponuje.

Wahania są z tego powodu że spodziewamy się z narzeczoną dziecka i czy te auto wystarczy na komfortowe podróżowanie z bagażami. Raczej nie będą to wyjazdy na tydzień czy dwa bo praca mi na ten czas na to nie pozwala. Prosiłbym żeby wypowiadały się osoby które miały z tym styczność.
I tak na marginesie ile pali przy normalnej dynamicznej jezdzie po miescie ?

Pozdrawiam.
Matej
Nowy lex user

Model Lexusa: is

Re: Chcę kupić Lexusa IS II 250

Postprzez pjetrooha » 18 lut 2017, o 22:36

Spalanie w mieście 11-13. Z wózkiem możesz mieć problem przez niezbyt "duży otwór załadunkowy i nieregularny kształt bagażnika... nie każdy wózek wejdzie. Poza tym sprawdziłbym, czy przy twoim wzroście "wejdzie" fotelik za twoje siedzenie i nie będzie problemu z jego opasaniem i zapinaniem (w pierwszym okresie zapewne mama będzie jeździła z tyłu w dzieckiem). U mnie przy modelu rodziny 2+2 na wakacje jedziemy komfortowo... wypad na zimowe ferie wymaga box na dach.
Moje doświadczenie... przy pierwszym dziecku zmieniałem sedana na kombi... wózek, zabawki, nocniki, paczki pieluch i miliony innych rzeczy, które były "niezbędne"... IS zajefajny ale niepakowny... kupiłem jak "wyszedłem" z wózka.
pjetrooha
Lex user

Model Lexusa: IS250 f-sport

Postprzez turmoll » 19 lut 2017, o 00:10

Kolega pjetrooha ma 100% rację, raczej odradzałbym Ci zakup IS250 (szczególnie 2IS) jeśli Wasza rodzina ma się powiększyć. Ja kupiłem swojego IS'a jak już zamknęliśmy temat gondoli i spacerówki. Przy Twoim wzroście, narzeczona będzie cierpieć z tyłu. Nawet przy moim wzroście 178 cm z tyłu praktycznie za mną nie da się siąść. Jak kogoś wiozę to przesuwam fotel do przodu.

Też umiarkowanie bym polecał 3IS, niby bagażnik większy i więcej miejsca z tyłu ale nadal współczuję Ci podczas pakowaniu, bagaży, wózka, gondolki i wanienki.

Powiedzmy sobie w prost, to samochód dla singla albo dla pary. Ewentualnie dla rodziny z dzieckiem/dwoma w wieku powyżej 4 lat przy założeniu, że na wakacje latasz samolotem lub masz drugie auto z dużym bagażnikiem. Ja praktycznie przez cały czas kiedy jeździłem 2IS miałem obok starą Vectrę C z dużym bagażnikiem w dieslu. Po mieście, do pracy 2IS. Nad morze, w góry, nad jezioro Vectra.

W listopadzie sprzedałem Vectrę i już po 3 miesiąca żona nie dawała mi spokoju i kazała mi sprzedać 2IS. Kilka dni temu zamieniłem 2IS na nowe Volvo V60 :) Temat niepraktycznego samochodu zniknął.

Za 5 lat kupisz sobie 3IS najlepiej 250 V6 :) a na razie poszukaj jakiegoś hatchbacka lub kombi.

good luck
/turmoll
Teraz: Volvo V60 AWD D4 + PoleStar 2017 PL
Wcześniej: MKII, IS250, 2010, PL
- już nie mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
turmoll
Lex Driver

Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL

Postprzez Matej » 19 lut 2017, o 08:39

Dzieki wielkie za odpowiedz !

Narzeczona ma 164cm to moze by się zmiescila :D
Tak sie napalilem na Is'a ze ciezko mi to sobie wybic z glowy ! ;/ :hobby:
Ewentualnie GS300 ale ciezko o dobry model no i koszta utrzymania mocno wzrastaja.
Inne auta tymczasem mi zbrzydly :(
Matej
Nowy lex user

Model Lexusa: is

Postprzez turmoll » 19 lut 2017, o 11:51

Tak jak pisałem, kup dwa auta: lexusa i forda mondeo lub vectrę (kombi) i problem z głowy. ;)

/turmoll
- już nie mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
turmoll
Lex Driver

Postprzez Aleksanderu » 19 lut 2017, o 12:07

Po co kupować dwa auta, płacić ubezpieczenie x2, eksploatacja x2. Znajdź pierwszy wózek który się zmieści na tył (gondolowy) ze spacerówka jest już łatwiej bo prawie wszystkie wejdą. Dla rodziny 2+1 samochód jeszcze da radę. Kwestia dobrego upchania wszystkich gratów. Nie rezygnuj z marzeń tylko dla tego ,że mały bagażnik. Nasi rodzice w maluchach dawali radę. Kwestia przymiarki do auta.
Aleksanderu
Lex user

Model Lexusa: IS 250

Postprzez turmoll » 19 lut 2017, o 12:24

Nawet jak wsadzisz wózek z gondolką, to zapomniałeś jeszcze o wanience, i trylionie innych rzeczy które trzeba zabrać. Oczywiście można je wieźć w kabinie :) Nie chcę wchodzić w dysputy co jest potrzebne a co nie i że kiedyś nie trzeba było mieć fotelików i też się jeździło, etc.

Wyrażam oponie, że 2IS to mówiąc łagodnie nie najlepsze auto dla małżeństwa spodziewającego się dziecka. Co innego za 4-5 lat.
/turmoll
turmoll
Lex Driver

Postprzez pjetrooha » 19 lut 2017, o 12:44

Aleksanderu napisał(a): Znajdź pierwszy wózek który się zmieści na tył (gondolowy) ze spacerówka jest już łatwiej bo prawie wszystkie wejdą. Dla rodziny 2+1 samochód jeszcze da radę. Kwestia dobrego upchania wszystkich gratów. Nie rezygnuj z marzeń tylko dla tego ,że mały bagażnik.

Pewnie, że się da... kwestia aby kolega nie łapał wqrfa za każdym razem kiedy będzie jechał gdzieś wymarzonym IS z pociechą. Pomijając bagażnik... bo jak wózek wejdzie to niewiele poza nim. U mnie w F-Sport tylna kanapa nie daje zbyt dużego pola manewru (w porównaniu do Avensisa z którego się przesiadłem jest 1,5 mniej miejsca na nogi) sam się wnerwiam jak mam przelecieć z odkurzaczem tylną część. W drodze dzieciaka nieraz trzeba będzie przewinąć, stanąć i nakarmić etc. Kwestia priorytetów.
Jak zaopatrzysz się w wózek proponuję wypożyczyć/wziąć na jazdę próbną IS III zapakować/wypakować graty (i to kilka razy), partnerkę na tylne siedzenie aby się "pogimnastykowała" i będziesz wiedział czy czas na marzenia :kawa:
pjetrooha
Lex user

Model Lexusa: IS250 f-sport

Postprzez bigprendkis » 20 lut 2017, o 21:19

Może podeślij killka interesujących Cię egzemplarzy z allegro czy coś...
bigprendkis
Nowy lex user

Model Lexusa: LexusRX

Postprzez Tomx » 21 lut 2017, o 14:53

To ja dodam dwa słowa od siebie. Mam układ rodziny 2+1 (dziecko 1,5 roku) i jeszcze ani razu nie miałem problemu z pakowaniem czy to po mieście czy na wyjazd :P Wózki, gondole czy inne dziwne pojazdy bez problemu mi się mieściły z tyłu. Bagażnik z tyłu może nie jest głęboki ale szeroki przez co ja nie miałem w ogóle problemu. Fotelik z tyłu siedzi na stałe recaro i zawsze żona z tyłu jest razem z dzieckiem i na brak miejsca nie narzeka, a wręcz jest jej wygodnie siedzieć na tej mięsistej skórze :) Ja sam mam 176 wzrostu więc do koszykarzy nie należę. Ja bym serio się nie bał o wózek, chociaż może i są takie modele dziwne co by było ciężej. Samochód moim zdaniem jest idealny gabarytowo dla mnie - nie za duży, nie za mały.

Edit: Poprawiam, miałem raz problem z autem jak pojechałem do ikei po regał długi, ale dałem radę na skos przez podłokietnik :P
www. sklep.selected.pl
Tomx
Lex user

Model Lexusa: IS250

Następna strona

Powrót do Lexus IS