Kupno używanego lexusa częściowo na kredyt - Lexus Kraków

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Kupno używanego lexusa częściowo na kredyt - Lexus Kraków

Postprzez Hep » 21 lut 2017, o 12:42

Jak pewnie powszechnie wiadomo na https://www.uzywane.lexus-polska.pl/home jest całkiem fajna wyszukiwarka. Można obliczyć sobie(teoretycznie) ratę wg wkładu własnego etc. Czy ktoś przerabiał temat kupna lexusa z częściowym kredytem? Chodzi mi o to, że może zamiast kupować IS drugiej generacji za 50-60 tyś dać to jako wkład własny i kredytować pozostałą część(powiedzmy do 100tyś lub nieco ponad) nowszego lexusa? Jak to wygląda dla osoby fizycznej? Nie mam firmy ani nic z tych rzeczy więc chyba nie mogę korzystać z SmartPlan, z tego co kiedyś się dowiedziałem w przypadku osoby fizycznej po prostu wygląda to jak zwykły kredyt.
Poza tym ile kosztuje dla takiego lexa o wartości około 100tyś ubezpieczenie(full zniżki etc)? (szukałem ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi gdzieś widziałem nawet wpis, że 16tyś rocznie !! to mega dużo)

Proszę o informacje i sugestie.
Pozdrawiam
Hep
Nowy lex user

Model Lexusa: brak

Re: Kupno używanego lexusa częściowo na kredyt - Lexus Krakó

Postprzez eMKa » 21 lut 2017, o 12:58

Hej, ja interesowałem się tym samochodem:
https://www.uzywane.lexus-polska.pl/oferta/lexus-is/992
.. i zrezygnowałem, rozważam teraz nowego z wyprzedaży. Finansowanie u dealera odpada dla mnie, dostałem ofertę Toyota Bank na używane samochody i to jakaś kpina, oprocentowanie od 6.99% przy 12msc do np 8.99% przy 48msc, wyższe niż przy zwykłym kredycie gotówkowym w moim banku, prowizja za udzielenie kredytu od 2%, jednym słowem tragedia. Smart plan można wziąć też na używany i jako osoba fizyczna, oprocentowanie 6.99% przy 36-48msc spłaty, do tego prowizja od 1%. Tutaj rata msc wychodzi niska, ale pamietaj, że na koniec masz ratę balonową, która jest zazwyczaj ok 40%-50% wartości samochodu w momencie kupna, czyli de facto spłacasz miesięcznymi ratami tylko utratę wartości pojazdu a na koniec musisz i tak wyłożyć kilkadziesiąt tysięcy. Wszystkie informacje masz na stronie Toyota Bank, szukanie nie boli ;p https://www.toyotabank.pl/dla-kierowcy/ ... -i-oplaty/

Wg mnie dużo bardziej opłaca się finansować samochód z pomocą zewnętrznego banku, kilka oferuje specjalne kredyty na samochody. Ja sam rozważam kupno nowego ISa korzystając z zewnętrznego banku, bo na nowe samochody Lexus oferuje niestety równie nieatrakcyjne warunki.
eMKa
Nowy lex user

Model Lexusa: IS

Postprzez Hep » 21 lut 2017, o 13:04

eMKa napisał(a): ale pamietaj, że na koniec masz ratę balonową, która jest zazwyczaj ok 40%-50% wartości samochodu w momencie kupna, czyli de facto spłacasz miesięcznymi ratami tylko utratę wartości pojazdu a na koniec musisz i tak wyłożyć kilkadziesiąt tysięcy.
Niezależnie od wkładu własnego? Bo przecież jak będę miał wkładu własnego 50 tyś to chyba nie idzie w powietrze? Czy ma to jedynie wpływ wysokość raty a wykup tak czy inaczej sporo wyjdzie?
Hep
Nowy lex user

Postprzez eMKa » 21 lut 2017, o 13:09

Wydaje mi się, że przy kredycie z ratą balonową wysokość wkładu własnego wpływa przede wszystkim na wysokość raty, a w dużo mniejszym na wartość wykupu. Generalnie przy dużych wpłatach własnych dużo bardziej opłaca się wziąć zwykły kredyt z równymi ratami. Najprościej zadzwonić do dealera, Panowie w krk są bardzo pomocni, zadzwoń i w 5min będziesz miał wszystkie odpowiedzi na swoje pytania. Getin Bank ma dobre oferty na nowe i używane samochody, tam bym też radził podpytać, na infolinii o wszystkimi ci opowiedzą, razem z symulacjami.
eMKa
Nowy lex user

Model Lexusa: IS

Postprzez Hep » 21 lut 2017, o 13:12

Dzięki za informacje.
A odnośnie tego ubezpieczenia ktoś się wypowie?
Hep
Nowy lex user

Postprzez Arczi89 » 21 lut 2017, o 14:27

Ja nich brałem swojego gsa. Raty dla kowalskiego odpadaja. Straszne warunki. Ubezpieczenie w pakiecie dealerskim jest atrakcyjne.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Arczi89
Nowy lex user

Model Lexusa: GS 300 Prestige +

Re:

Postprzez Hep » 21 lut 2017, o 15:06

Arczi89 napisał(a):Ja nich brałem swojego gsa. Raty dla kowalskiego odpadaja. Straszne warunki. Ubezpieczenie w pakiecie dealerskim jest atrakcyjne.

Możesz napisać ile wynosi Cię OC+AC? (oczywiście może być na priv)
Czy pakiet dealerski obowiązuje gdy kupuję używane auto a kredyt biorę w zewnętrznym banku?
Hep
Nowy lex user

Postprzez wojtekS » 22 lut 2017, o 08:29

Hep napisał(a):
eMKa napisał(a): ale pamietaj, że na koniec masz ratę balonową, która jest zazwyczaj ok 40%-50% wartości samochodu w momencie kupna, czyli de facto spłacasz miesięcznymi ratami tylko utratę wartości pojazdu a na koniec musisz i tak wyłożyć kilkadziesiąt tysięcy.
Niezależnie od wkładu własnego? Bo przecież jak będę miał wkładu własnego 50 tyś to chyba nie idzie w powietrze? Czy ma to jedynie wpływ wysokość raty a wykup tak czy inaczej sporo wyjdzie?

Spłacasz raczej głownie odsetki i minimalnie kapitał :D

A na koniec bum !

Dla mnie to jest totalnie idiotyczna oferta.
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez Hep » 22 lut 2017, o 10:11

No właśnie trochę to słabe... Faktycznie w takim wypadku zwykły kredyt lepiej wychodzi bo przynajmniej ubywa kapitału do spłaty.
Hep
Nowy lex user

Postprzez adamsky73 » 22 lut 2017, o 10:48

Niska rata a na koniec nie musisz wykupywać auta tylko bierzesz następne. Tak to chyba jest pomyślane - najem długoterminowy z opcją zakupu
adamsky73
Lex Driver

Model Lexusa: LS460 '08

Następna strona

Powrót do Lexus IS