IS vs Alfa Giulia vs Jaguar

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

IS vs Alfa Giulia vs Jaguar

Postprzez adammadry » 30 kwi 2017, o 12:36

Cześć,
Planuję kupić nowe auto tzn. wziąć w leasing i na dzień dzisiejszy liczy się tylko trójca Lexus IS 200T, Alfa Giulia 2.0 Super lub Jaguar XE.
Z Jaguara chyba zrezygnuję bo jest najdroższy plus jakoś różna no i serwisów tyle co kot napłakał a części i serwis nie nalezą do najtańszych.
Zostaje Alfa Giulia lub IS.
Nie pytam na forum lexusa co byście wybrali bo to chyba oczywiste (a może nie?) ale może jeździł ktoś z was obydwoma autami i może podzielić się swoimi przemyśleniami na ich temat?
Ja bym brał lexa bo mam starszego ale nie ma co ukrywać alfa kusi i żonie podoba się bardziej. Autem będziemy jeździć oboje.
Wielbiciel Motoryzacji, Włoch, Fotografii. Zawodowo doradca leasingowy.
adammadry
Nowy lex user

Model Lexusa: IS

Re: IS vs Alfa Giulia vs Jaguar

Postprzez Wiener » 20 maja 2017, o 10:31

Zerknij sobie na Infiniti Q50s jeszcze. Infiniti nie olewa europejskiego rynku i mają i 2.0 turbo i 3.0 biturbo i 3.5 hybrydę.
Wiener
Lex user

Model Lexusa: is200t

Postprzez Farfocel » 22 maja 2017, o 19:59

Jechałem oboma autami, tj. Lexusem IS 250 sprzed liftu rok temu i w lutym tego roku Giulią Super (oraz Q50 hybrid)
Pod wzgledem wyciszenia Giulia nie ma startu do IS, szczególnie przy prędkościach powyżej 120 km/h.
Komfort resorowania Giulii też był niższy, ale nieznacznie (auto było na 18-calowych kołach).
Jesli chodzi o jakość spasowania to oba auta są porównywalne.
Największa roznixa to jakość prowadzenia i układu kierowniczego. Pod tym wzgledem Giulia masakruje IS'a. Automat ZF radzi sobie z autem lepiej, na dodatek aluminiowe łopatki robią wrażenie nie tylko estetyczne.
Alfa jest też bardzo lekka, dzięki czemu osiągi są lepsze niż w IS.

Już wiem, że za 2-3 lata kupię Giulię, ale zaglądam na to forum, bo póki co nie stac mnie na nowe auto i rozglądam się za IS 250 2 generacji.

Musisz odbyć jazdę próbną oboma autami. Przedliftowy IS nie ma szans z Giulią. Moze po lifcie będzie miał szanse.

Q50 warte rozważenia ale tylko w wersji hybrid. Moc niemal 400 km i moment ponad 500 Nm katapultują auto niesamowicie.
0-200 to chyba 16 sekund. Z tym, że cena nowego to niemal 270k (z rocznika 2016 był wtedy rabat 40k, czyli w sumie 230).
Pod wzgledem prowadzenia nie wytrzymuje porównania z Giulią.
Farfocel
Nowy lex user

Model Lexusa: niedługo

Postprzez xeo151 » 28 maja 2017, o 10:22

Tylko Giulia. Chyba, ze stać cię na import IS300 czy 350 z USA.
xeo151
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez adammadry » 28 maja 2017, o 14:00

Jeździłem też Giulią Veloce 280 KM Q4. Powiem tak, osiągi bardziej niż wystarczające - czuje się że ten samochód od podstaw został zrobiony do szybkiej jazdy (nawet w standardowej 200 KM jest to samo nadwozie i zawieszenie co w 510 konnej QV). Najbardziej bezpośredni układ kierowniczy w klasie. Żadnych zastrzeżeń co do prowadzenia, świetny automat.
Jeśli bardziej nam zależy na komforcie ale nie przeraża c nieco ekstrawagancki wygląd - Lexa, natomiast jeśli bardziej stawiamy na jazdę i wolisz bardziej stonowane nadwozie - Giulia.
adammadry
Nowy lex user

Postprzez adammadry » 28 maja 2017, o 14:05

adammadry napisał(a):Jeździłem też Giulią Veloce 280 KM Q4. Powiem tak, osiągi bardziej niż wystarczające - czuje się że ten samochód od podstaw został zrobiony do szybkiej jazdy (nawet w standardowej 200 KM jest to samo nadwozie i zawieszenie co w 510 konnej QV). Najbardziej bezpośredni układ kierowniczy w klasie. Żadnych zastrzeżeń co do prowadzenia, świetny automat.
Jeśli bardziej nam zależy na komforcie ale nie przeraża nas nieco ekstrawagancki wygląd - można brać pod uwagę Lexa, natomiast jeśli bardziej stawiamy na jazdę i wolimy bardziej stonowane nadwozie - Giulia. Przy tej cenie samochodu nowego zarówno jeden i drugi ma leasing fabryczny ale są też leasingi zewnętrzne (imo lepsze znajdzie się na kalkulator leasingowy).
adammadry
Nowy lex user

Powrót do Lexus IS