Lexus IS300 - kilka pytań.

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Lexus IS300 - kilka pytań.

Postprzez Samuray » 26 maja 2017, o 19:05

Cześć, przymierzam się do zakupu IS300, mam upatrzony konkretny egzemplarz. Auto jakieś tam wady posiada i tutaj mam do Was kilka pytań. 2004 rok, LPG, przebieg ok. 90tyś mil (podobno :v).

1) Sprzedający mówi, że czasami zdarza się, że wypada zapłon. Podobno nie zawsze, zależy od humoru auta. Co to może być, świece, cewki?
2) Mówił, że jedna z sond lambda (ta za katem) jest do wymiany. Czy może to powodować nieprawidłowości opisane wyżej?
3) Zapala się check engine (podobno przez tą sondę) i wyskakuje błąd kontroli trakcji. Z tego co czytałem, to ktoś miał takie objawy właśnie podczas wypadania zapłonu. Czy faktycznie?
4) No i na koniec na co powinienem zwrócić uwagę kupując takie auto? Niby trochę wiem, ale zawsze znajdzie się ktoś, kto ma większą wiedzę.

Pozdrawiam!
Samuray
Nowy lex user

Model Lexusa: Altezza RS200

Re: Lexus IS300 - kilka pytań.

Postprzez gmiter » 27 maja 2017, o 10:40

1) świece, cewki, przewody no i luzy zaworowe
2) Raczej mao prawdopodobne - bardziej prawdopodobne że wypadanie zapłonu i zalanie sondy paliwem pomogło w jej wykończeniu ale to tylko jedna z hipotez - może wystarczy odsunięcie jej na tulejce bo kat sie skończył?
3) Tak - wypadanie zapłonu i TRC są ze soba powiązane
4) Czy jedzie prosto, czy hamuje prosto bez bicia na kierownicy, progi - tylna część od spodu czy nie ma rdzy, czy skrzynia bez szarpania i bez zamulania zmienia biegi, reszta jak w każdym aucie
gmiter
Lex Driver

Model Lexusa: IS300

Postprzez Samuray » 27 maja 2017, o 14:59

gmiter napisał(a):no i luzy zaworowe

Właśnie tej odpowiedzi bałem się najbardziej :P Skoro auto lata na LPG, to pewnie nikomu nie przyszło na myśl, że regulację należy wykonywać częściej, tak samo wymiana świec, więc pewnie cewki też mogły już oberwać. Oby tylko głowica jeszcze się do czegoś nadawała. Jaki jest mniej więcej koszt regulacji? Nie mówię tu o serwisie Lexa, ale powiedzmy warsztacie, który wykona to jak należy i wymieni płytki na odpowiednie, a nie "na oko".
Samuray
Nowy lex user

Model Lexusa: Altezza RS200

Postprzez gmiter » 28 maja 2017, o 09:43

Koszt sprawdzenia luzów to maksymalnie 200zł - regulacją za robocizne nie zapłacisz więcej niż 400zł b wyciągnięcie dropsów w IS300 jest bezbolesne. Reszta zależna od tego ile jest do regulacji/wymiany/szlifu
gmiter
Lex Driver

Model Lexusa: IS300

Postprzez Bochut » 2 cze 2017, o 12:16

o IS300 w mojej okolicy :pijak: czyżby USA że przebieg w milach ?
1) tak jak kolega gmiter napisał, chociaż u mnie też wypadał zapłon i na końcu padł czujnik faz rozrządu ;)
2) trza by kody jakieś zczytać i sprawdzić przebiegi, korekty
3) tak
4) jak wyżej :biggrin2:
Bochut
Lex user

Model Lexusa: IS 300

Powrót do Lexus IS