Lexus IS 250 cena a rocznik

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

Lexus IS 250 cena a rocznik

Postprzez taktoon » 19 cze 2017, o 17:48

Witam,
zwracam się z prośbą o opinie jeśli chodzi o ceny modeli IS 250 mkII.

Szukam tego auta ok 5 miesięcy i generalnie można stwierdzić, że w zależności od wyposażenia, auta z roczników 2006-2008 kosztują nawet ponad 50 tys zł. Czy użytkownicy IS 250, którzy kupowali swoje auta wcześniej mogliby wypowiedzieć się na temat jak jest z trzymaniem przez nie wartości na przestrzeni czasu? Czy waszym zdaniem można założyć, że szybki spadek ceny modele z tych lat mają za sobą?

Przyznam, że mam lekkie wątpliwości, żeby zapłacić 50 tys. zł za np 11 letnie auto. Rozumiem, że marka premium, że niska awaryjność itd. ale jednak to 11 lat. Czy w ogóle źle do tego podchodzę, a wiek w przypadku tego auta to tylko liczba?

Czy ceny tych aut wynikają z ich rzadkości? Podaż auta które szukam czyli IS 250 w automacie do 50 tys. zł waha się od 15 do 22 sztuk.

Mam świadomość, że nie ma jednej odpowiedzi na powyższe pytania, ale interesują mnie wasze opinie.

Pozdrawiam
taktoon
Nowy lex user

Model Lexusa: IS

Re: Lexus IS 250 cena a rocznik

Postprzez Dawid0ss » 25 cze 2017, o 22:21

taktoon napisał(a):Witam,
zwracam się z prośbą o opinie jeśli chodzi o ceny modeli IS 250 mkII.

Szukam tego auta ok 5 miesięcy i generalnie można stwierdzić, że w zależności od wyposażenia, auta z roczników 2006-2008 kosztują nawet ponad 50 tys zł. Czy użytkownicy IS 250, którzy kupowali swoje auta wcześniej mogliby wypowiedzieć się na temat jak jest z trzymaniem przez nie wartości na przestrzeni czasu? Czy waszym zdaniem można założyć, że szybki spadek ceny modele z tych lat mają za sobą?

Przyznam, że mam lekkie wątpliwości, żeby zapłacić 50 tys. zł za np 11 letnie auto. Rozumiem, że marka premium, że niska awaryjność itd. ale jednak to 11 lat. Czy w ogóle źle do tego podchodzę, a wiek w przypadku tego auta to tylko liczba?

Czy ceny tych aut wynikają z ich rzadkości? Podaż auta które szukam czyli IS 250 w automacie do 50 tys. zł waha się od 15 do 22 sztuk.

Mam świadomość, że nie ma jednej odpowiedzi na powyższe pytania, ale interesują mnie wasze opinie.

Pozdrawiam

Dobrze do tego podchodzisz. Żadne mk2 IS250 z tych roczników wg mnie nie jest warte więcej niż 35k. Po prostu sprzedający startują z wysokiego A. Dużo zapłacili, to by teraz chcieli choć częściowo się odkuć. A cena ostateczna ? No cóż, można się tylko domyślać.
Pzdr
Moja maszynka - IS 200 Turbo http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo (link w stopce)

Postprzez klops » 25 cze 2017, o 22:43

Is250 jest warty dokładnie tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Ta zasada obowiązuje zresztą wszystkie inne auta.

Skoro te auta są wystawiane grubo powyżej 40k i znikają z neta to znaczy że są tyle warte i już.

Takie gadanie, że "wg mnie to jest warty max 35k" to mrzonki. Moim zdaniem Supra 2jz-gte powinna kosztować 15k. Niestety nie kosztuje.

Jeśli ktoś nie chce wydawać za 11 letnie auto takiej kasy, to przecież jest tyle innych marek. Renault, Skoda, Opel, Peugeot, Citroen - tam wartość spada szybko i w tej kasie można wyrwać nówkę sztukę.
klops
Nowy lex user

Model Lexusa: is300

Postprzez Majster » 26 cze 2017, o 12:11

Dokładnie jak piszą poprzednicy. IS wart jest tyle ile ktoś jest skłonny za niego zapłacić. Jako użytkownik tego modelu, wersji Prestige, od nowości już od prawie 10 lat to przyznam, że
nie miałbym chyba śmiałości wołać za niego około 50 tys. Na szczęście nie staję przed tym dylematem bo mój samochód przechodzi na bardzo bliskiego członka rodziny.
Ceny użytanych aut na pewno zależne są od wyposażenia. Wersje full, nówki Prestige w automacie w tym czasie kosztowały około 215 tys PLN. Wersje podstawowe można było nabyć chyba od 130 tys.
Rozbieżności w cenach aut używanych na pewno wynikają z wyposażenia. Jednego możesz być pewien - niezawodności. Nigdy nie wiadomo na jaki egzemplarz natrafisz ale ja ze swoim nie miałem żadnych problemów, no może poza wymianą żarówki przedniej, co i tak zostało wykonane w ramach gwarancji, po trzech latach użytkowania.
Życzę powodzenia w poszukiwaniach, wg mnie warto poświęcić trochę czasu na szukanie by poźniej być zadowolonym :)
Obrazek
Majster
Lex user

Model Lexusa: 5.0 V8

Postprzez Yoshi » 11 lip 2017, o 15:30

klops napisał(a):Is250 jest warty dokładnie tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Ta zasada obowiązuje zresztą wszystkie inne auta.

Skoro te auta są wystawiane grubo powyżej 40k i znikają z neta to znaczy że są tyle warte i już.

Takie gadanie, że "wg mnie to jest warty max 35k" to mrzonki. Moim zdaniem Supra 2jz-gte powinna kosztować 15k. Niestety nie kosztuje.

Jeśli ktoś nie chce wydawać za 11 letnie auto takiej kasy, to przecież jest tyle innych marek. Renault, Skoda, Opel, Peugeot, Citroen - tam wartość spada szybko i w tej kasie można wyrwać nówkę sztukę.

sam szukam Is250 już któryś miesiąc i nie jest łatwo, choć przyznam , że auto które ma już ponad 10 lat i cena wywoławcza jest powyżej 40tyś troszkę mnie wprawia w ponury nastrój . Może auto jest świetne i bezawaryjne ale trzeba pamiętać ,że to nadal "kundel" lexusa , często ze słabym jak na tą markę wyposażeniem - ot choćby brak xenonów czy navi jako standard . Proszę mnie nie linczować za określenie "kundel"... sam takiego kundla chce :biggrin2:

Auta znikają z ogłoszeń ale też może część prywatnych sprzedawców po entym wystawieniu po prostu sie poddaje i stawia w komis lub pozostaje z is-em . Ja od kilku miesięcy widzę te same ogłoszenia ale w 90% są to oferty komisów lub salonów.

co do Supry to strasznie nie trafione porównanie , IS nigdy nie zdobędzie takiej ilości fanów . Supre kupuje się aby nią się bawić , modyfikować . na dzień dobry dostajemy kultowy silnik dający dużo frajdy przy modyfikacjach. IS250 mamy serce , w którym co najwyżej można zmienić dolot i wydech .

Wracając do IS250 to osobiście jestem w stanie zapłacić 40kzł lub więcej za 10cioletniego is-a ale musi być na prawdę w rewelacyjnym stanie i mieć navi i xenon ... ot moje widzi mi sie :blush:
Yoshi
Nowy lex user

Model Lexusa: w planach

Postprzez wasik » 11 lip 2017, o 22:25

sam szukam Is250 już któryś miesiąc i nie jest łatwo, choć przyznam , że auto które ma już ponad 10 lat i cena wywoławcza jest powyżej 40tyś troszkę mnie wprawia w ponury nastrój . Może auto jest świetne i bezawaryjne ale trzeba pamiętać ,że to nadal "kundel" lexusa , często ze słabym jak na tą markę wyposażeniem - ot choćby brak xenonów czy navi jako standard . Proszę mnie nie linczować za określenie "kundel"... sam takiego kundla chce :biggrin2:

Auta znikają z ogłoszeń ale też może część prywatnych sprzedawców po entym wystawieniu po prostu sie poddaje i stawia w komis lub pozostaje z is-em . Ja od kilku miesięcy widzę te same ogłoszenia ale w 90% są to oferty komisów lub salonów.

co do Supry to strasznie nie trafione porównanie , IS nigdy nie zdobędzie takiej ilości fanów . Supre kupuje się aby nią się bawić , modyfikować . na dzień dobry dostajemy kultowy silnik dający dużo frajdy przy modyfikacjach. IS250 mamy serce , w którym co najwyżej można zmienić dolot i wydech .

Wracając do IS250 to osobiście jestem w stanie zapłacić 40kzł lub więcej za 10cioletniego is-a ale musi być na prawdę w rewelacyjnym stanie i mieć navi i xenon ... ot moje widzi mi sie :blush:

Ale to są normalne ceny, wiem że zazwyczaj przy kupnie takiego autka boli to, ale przy sprzedaży możesz być pewien że już wiele na wartości w przeciągu powiedzmy 2 lat nie straci.
Jeśli autko jest fajne i nie ma wad ukrytych to i się sprzedaje.

Co do kundla to nie rozumiem o co chodzi z tym że auto np. nie ma navi itd?
Nie ma bo ktoś po prostu nie kupił tego w wyposażeniu i nie jest tak tylko w lexusie ale wszędzie jakie wyposażenie sobie wybierzesz takie będziesz miał, jeśli kupujesz używane to po prostu szukasz z tym co Ci pasuje. Popatrz lepiej jak BMW zdziera z klienta auto w wersji podstawowej może kosztować 170tys a wyposażone już maksymalnie 300k+ :crazy:

Szczerze wolę 10 letniego lexusa niż nówkę forda fieste na kołpakach z klimatyzacja manualną i nie dające z jazdy nic.
wasik
Nowy lex user

Model Lexusa: is 250

Postprzez Yoshi » 12 lip 2017, o 11:18

wasik napisał(a):Ale to są normalne ceny, wiem że zazwyczaj przy kupnie takiego autka boli to, ale przy sprzedaży możesz być pewien że już wiele na wartości w przeciągu powiedzmy 2 lat nie straci.
Jeśli autko jest fajne i nie ma wad ukrytych to i się sprzedaje.

Co do kundla to nie rozumiem o co chodzi z tym że auto np. nie ma navi itd?
Nie ma bo ktoś po prostu nie kupił tego w wyposażeniu i nie jest tak tylko w lexusie ale wszędzie jakie wyposażenie sobie wybierzesz takie będziesz miał, jeśli kupujesz używane to po prostu szukasz z tym co Ci pasuje. Popatrz lepiej jak BMW zdziera z klienta auto w wersji podstawowej może kosztować 170tys a wyposażone już maksymalnie 300k+ :crazy:

Szczerze wolę 10 letniego lexusa niż nówkę forda fieste na kołpakach z klimatyzacja manualną i nie dające z jazdy nic.
może trochę nie fortunnie nazwałem go kundlem ,
lepsze określenie to szczeniak Lexusa , gdyż w tamtych latach było to najmniejsze auto w ofercie tej marki. Dla mnie jeśli firma chce być uważana za markę luxusową to takie rzeczy jak xeno czy navi powinno znajdować się w standardzie ... bo chyba nie chcieli by aby Ich auta były na poziomie Forda Focusa ,VW, Jetta czy Corolli , biorąc pod uwagę gabaryty sedanów. Ale to tylko moja opinia :blush:
Yoshi
Nowy lex user

Model Lexusa: w planach

Postprzez ledziu » 12 lip 2017, o 11:36

Yoshi napisał(a):może trochę nie fortunnie nazwałem go kundlem ,
lepsze określenie to szczeniak Lexusa , gdyż w tamtych latach było to najmniejsze auto w ofercie tej marki. Dla mnie jeśli firma chce być uważana za markę luxusową to takie rzeczy jak xeno czy navi powinno znajdować się w standardzie ... bo chyba nie chcieli by aby Ich auta były na poziomie Forda Focusa ,VW, Jetta czy Corolli , biorąc pod uwagę gabaryty sedanów. Ale to tylko moja opinia :blush:

Widzisz tylko pewnymi ruchami koncernów steruje rynek i 1000 innych czynników więc to co pojedyńczej osobie wydaje się za właściwe w ujęciu globalnym może być lipą... To tak jak są narzekania że lexów tych nowych jest za dużo na ulicach ale jak byłoby mniej co w ujęciu całościowym pewnie przełożyłoby się na cenę to Ci sami ludzie pewnie narzekali by bo jest za drogo chociażby w porównaniu do konkurencji.

Co do wygórowanej ceny ISa to zapominamy o tym że kupujemy coś czego nie używają rolnicy w kaloszach patrz na Audi, kupujemy wizerunek na 100% nie dresa z łysą główką a do tego kupujemy technologię która bez większych stresów pozwala korzystać z auta.
I możemy psioczyć że jest gorzej niż było albo że jest za wolno albo za szybko ale jeżeli sobie to zsumujemy to wyjdzie nam całość ceny...
Nawet można wykonać proste doświadczenie prześledźcie sobie listę typowych usterek BMW3/A4/MB C zróbcie sobie sumę napraw tych usterek części+robocizna, dodajcie sobie różnicę w utracie wartości, dodajcie sobie kilka procent za wizerunek i zobaczycie co wyjdzie w przybliżeniu.
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez wojtekS » 12 lip 2017, o 13:24

ledziu napisał(a):Co do wygórowanej ceny ISa to zapominamy o tym że kupujemy coś czego nie używają rolnicy w kaloszach patrz na Audi, kupujemy wizerunek na 100% nie dresa z łysą główką a do tego kupujemy technologię która bez większych stresów pozwala korzystać z auta.

Witam kolegę :)

To właśnie to co kiedyś wspominałem odnośnie GSa. Te auto nie wzbudza na drodze żadnych negatywnych emocji na drodze. Ludzie raczej ciekawie patrzą co to za dziwadło :)

Praktycznie każdy Cię wpuści, przepuści itd.

Mi przez 3 już prawie lata się zdarzyły tylko 2 akcje:

1. Poważny byznesmen w starym passacie w dyzlu zmrugał mnie światłami bo mu bardzo się spieszyło a ja za wolno w jego odczuciu wyprzedzalem ciężarówki na prawym pasie wg niego (tzn zapierdalał 140 na ograniczeniu 100, ja może jechalem 115).

2. Jakiś dupek w pordzewiałym seat cordoba około 1994 na rejestracjach SO-malijskich jak wyżej haha - bo śmiałem z prawego pasa na A4 wjechać przed niego na lewy nie chcąc czekać wieczności aż on wyprzedzi ciężarówkę jadącą na prawym pasie - tzn on był z typu takich zjeżdżających na lewy pas na autostradzie pół kilometra przed jadącą prawym pasem ciężarówką 5 km/h wolniej niż on :D
wojtekS
Lex Driver

Model Lexusa: GS450h 2010

Postprzez wasik » 12 lip 2017, o 15:46

Czyli taki już urok aut japońskich że stety/niestety trzymają ceny ja akurat się z tego powodu cieszę.
Nie dawno kupowałem hondę civic VIII gen 2009r i kosztowała 32tys dużo? Nie wiem ważne że samochód jest bezwypadkowy ma pewny przebieg i jezdzi jak by wyjechał z salonu :acute:
Jeśli chodzi o hondę accord to praktycznie ten sam rocznik kupisz co lexusa ale za to masz auto lepiej wyposażone i jednak jak by nie było markę premium.

Jeśli chcesz coś młodego kupić w tych pieniądzach to szukaj kie/hyundaia, może coś francuskiego, nie mówię że są złe ale można kupić je w tych pieniądzach 3-4 lata młodsze.

Pozdrawiam
wasik
Nowy lex user

Model Lexusa: is 250

Następna strona

Powrót do Lexus IS