Lexus is 250

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Lexus is 250

Postprzez viviwow » 23 cze 2017, o 21:39

Witam,

Mam parę pytań odnośnie lexusa is 250 mianowicie.

1. Czy warto bać się przebiegów 150k, co przy tych przebiegach może być do wymiany ew. jakie są to koszty.
2. Ubezpieczenie jest to spory silnik zastanawiam się ile wyniesie przy full zniżkach same OC.
3. Części eksplatacyjne czy na prawdę są one takie wysokie?
4. Dużo jest aut z manualnymi skrzyniami czy decydować się w ostateczności na te ustrojstwo?

Na tą chwilę tyle czekam na odpowiedzi rady.
viviwow
Nowy lex user

Model Lexusa: brak

Re: Lexus is 250

Postprzez klops » 24 cze 2017, o 02:32

1) is250 ma średnio 10 lat. 150tys to rocznie 15tys....

Pytanie powinno brzmieć, nie czy się bać ale czy da radę znaleźć takiego z PRAWDZIWYM 150tys, bo licznik przyjmie wszystko w naszym kraju.

2) Włącz sobie kalkulator na jakimś rankomacie, wpisz swoje wszystkie dane i będziesz miał jakieś pojęcie ile zapłacisz.

3) Fiat to to nie jest.

4) Wszyscy odradzają manual. Ja jak kupiłem swojego to nawet nie miałem pojęcia, że z tym manualem może być coś nie tak. Normalnie wykonalem jazdę testową, nic szczególnego nie zauważyłem. Skrzynia jak skrzynia. Potem naczytałem się na forum, kilka osób też mi zwróciło uwagę, że "manual w is250 to nic dobrego". Pojeździłem dziś, wczoraj i dalej nie mam pojęcia o co chodzi i dlaczego wszyscy trąbią żeby unikać. Jeździ się normalnie tak jak każdym manualem.
klops
Nowy lex user

Model Lexusa: is300

Postprzez montyk » 28 lip 2017, o 21:12

1) Mam przejechane 220 tyś i zero awarii wg, tego pytania nie powinno być ;-)
2) Może pojemność nie jest problemem ale to marka premium która podbija cenę
3) Wg. mnie porównywalne z innymi markami premium
4) W Polsce króluje opinia że to słaba skrzynia. Sam mam manuala i wg, mnie normalna skrzynia, daje więcej frajdy z jazdy niż automat. Ale zdanie sobie wyrobisz dopiero po dłuższym obcowaniu z tą skrzynia.
montyk
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 250

Postprzez Tomx » 2 sie 2017, o 14:26

1. Dla silnika w IS250 czyli 4GR-FSE to mały przebieg. Te silniki jak są zadbane, wymieniany olej na czas i uzywane z glowa, posluza bardzo dlugo.
2. Wszystko zalezy tutaj od znizek i od ubezpieczyciela. Generalnie za full oc+ac ze znizkami wtjdzie 2500-3500
3. Normalne ceny, moze minimalnie drozsze niz w innych autach. Sa po prostu niektore czesci drozsze.
4. Osobiscie manuala odradzam. Skrzynia automatyczna jest duzo solidniejsza, tutaj tez pod warunkiem ze sie o nia dba.
www. sklep.selected.pl
Tomx
Lex user

Model Lexusa: IS250

Postprzez Krzychu8_8 » 4 sie 2017, o 18:10

viviwow napisał(a):Witam,

Mam parę pytań odnośnie lexusa is 250 mianowicie.

1. Czy warto bać się przebiegów 150k, co przy tych przebiegach może być do wymiany ew. jakie są to koszty.
2. Ubezpieczenie jest to spory silnik zastanawiam się ile wyniesie przy full zniżkach same OC.
3. Części eksplatacyjne czy na prawdę są one takie wysokie?
4. Dużo jest aut z manualnymi skrzyniami czy decydować się w ostateczności na te ustrojstwo?

Na tą chwilę tyle czekam na odpowiedzi rady.

1. Dzwoniłem do serwisu LEXA przed zakupem pytać się odnośnie przebiegu 200tyś bo o mój chodziło powiedzieli że to malutki przebieg dla tego silnika.
2. Ubezpieczenie załatwiałem teraz mam zniżki 60% samo OC(assistanse, NNW)-1027zł AC+OC-3316zł chyba że minimalne AC czyli od kradzieży i szkody całkowitej+OC-1898zł
3.dopiero zobaczę:)
4.Jak szukałem mojego szukałem opinii na ten temat i wszyscy polecają do tego silnika skrzynie automatyczną jest rewelacyjna :szok: manual odpada
Krzychu8_8
Lex user

Model Lexusa: is250 2008/09

Powrót do Lexus IS