Kilka pytań dot. IS 200 mkI przed zakupem

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Kilka pytań dot. IS 200 mkI przed zakupem

Postprzez Shogun » 17 lut 2019, o 21:38

Cześć. W końcu mam możliwość zajęcia się poszukiwaniami samochodu, który będzie miał u mnie prawdopodobnie "dożywocie". Chciałem coś japońskiego (i tam robionego), w miarę rzadkiego, podatnego na mody i mającego to coś i okazało się, że Lexus IS pierwszej generacji spełnia te wymagania, choć w ogóle o nim nie myślałem na początku. Od jakiegoś już czasu jestem na forum i czytam informacje o nim, wiele się wyjaśniło, ale też pojawiło się kilka nowych pytań jak i trochę niejasności. Od razu dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pomoc :podziw:

1. Jak wygląda sprawa z rdzą, bo to mnie najbardziej interesuje. Z tego co wyczytałem to nie powinno jej być, bo auto jest dobrze zabezpieczone, a jak się pojawia ruda to znaczy, że było coś robione. Jedynie na co trzeba uważać to tylne progi/nadkole?
2. Czy audio zwykłe i premium były jakieś firmowe czy marki "Lexus" i jak łatwo rozpoznać (po zdjęciach np.), że jest to premium i czy był on tylko w Prestige czy w innych opcjach jako opcja?
3. Czy IS posiada jakiś komputer pokładowy pokazujący akt. spalanie, zasięg itp?
4. Nieważne przedlift czy polift ksenony są bez pomarańczowego paska, a zwykłe są z?
5. W polifcie jest podobno przekładnia kierownicza o mniejszym przełożeniu (mniej trzeba się nakręcić). Ktoś może to potwierdzić?
6. To tak bardziej przyszłościowo. Czy są jakieś różnice między wersją US i EU, oprócz oczywistych rzeczy takich jak światła, licznik czy zderzaki.
7. Czy jest jakaś strona, która rozkoduje numer VIN?
8. Jakieś rady na co szczególnie zwrócić uwagę przy oglądaniu?

Jak sobie jeszcze coś przypomnę to napiszę. I jeszcze ostatnia rzecz. Planuję się z Lexem związać na dłużej, a tak naprawdę to jeszcze nawet w nim nie siedziałem, więc czy byłaby jakaś dobra duszyczka w Krakowie i okolicach z którą mógłbym się spotkać i zobaczyć z bliska samochód i przekonać się czy rzeczywiście to ja jedyna? :blush: Jeszcze raz z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
Shogun
Nowy lex user

Model Lexusa: -

Re: Kilka pytań dot. IS 200 mkI przed zakupem

Postprzez thejw » 17 lut 2019, o 22:36

1. Rdza tak jak napisałeś głównie z tyłu progów i z tyłu tylnych nadkoli (widać od strony bagażnika), praktycznie wszystkie które oglądałem miały to do zrobienia albo były tam zrobione. Oprócz tego tylne zawieszenie jest dość podatne na rudą.
3. Zasięg nie, spalanie w formie zegarka, ale raczej mało to miarodajne.
8. Najdroższa impreza to chyba dwumas, całą resztę idzię w miarę tanio doprowadzić do porządku, no chyba że rozglądasz się za automatem. Przy jeździe próbnej nie gnaj na 2-pasmówkę żeby sprawdzić jak się zbiera (bo zawsze jakoś się zbiera), tylko powoli po dziurawych drogach - przynajmniej sprawdzisz w jakim stanie zawieszenie i czy nie szarpie :)
thejw
Nowy lex user

Model Lexusa: IS200

Powrót do Lexus IS