Rozterka pomiędzy Lexusem IS200 a BMW e46

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Rozterka pomiędzy Lexusem IS200 a BMW e46

Postprzez PadreVertigo » 20 kwi 2019, o 00:14

Witam, przeglądając oferty na olx od jakiegoś dłuższego czasu zauważyłem iż ceny samochodów od naszych zachodnich sąsiadów znacząco wzrosły przez co, znów zacząłem postrzegać Lexusa is200 jako opcję do zakupu. Największy minus i to co skłoniło mnie do częstszego poszukiwania serii 3 były części oraz ich dostępność, także pytania do Was drodzy forumowicze.

1. Czy egzemplarze z założonym gazem do 13PLN mają możliwość być w znośnym stanie nie potrzebującym dużego nakładu finansowego ?

2. Jak jest z dostępnością części do tego modelu, gdyż niezbyt znany Jutuber Kriss przestrzega że większość części niestety można kupić tylko w ASO, więc jest to dość spory wydatek.

Uważam ten samochód za idealną alternatywę od jakże mocno rozpowszechnionych Vagów. Posiadam prawo jazdy już ładne pare lat i szukam dość taniego w utrzymaniu pojazdu na dojazdy do pracy, upalania kapora raczej nie wchodzi w grę :) Chciałbym poznać Wasze za i przeciw oraz czy ten Lex to rzeczywiście dobry wybór. Pozdrawiam :biggrin2:
PadreVertigo
Nowy lex user

Model Lexusa: Is200

Re: Rozterka pomiędzy Lexusem IS200 a BMW e46

Postprzez ledziu » 20 kwi 2019, o 00:50

Co do porównania is200 vs e46 to można pisać wszystko co się komu podoba lub nie ale jeżeli założysz sobie że oba auta kupujesz w dobrym stanie to w psujactwie jest między nimi przepaść na niekorzyść bmw.
A co do tego jutubera to nawet nie ma co gadać bo powtarza farmazon rodem z czasów golfa2 1,9td.
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez PadreVertigo » 20 kwi 2019, o 01:32

Odłożyłem trochę pieniążków za granicą a teraz stety niestety muszę szukać pracy w Polsce. Niechciałbym się narażać na jakieś kosmiczne koszta :) dzięki za tak szybką odpowiedź na pewno częściej będę przeglądał oferty :P pytanie czy obawiać się przebiegu przy wyborze? Jest sporo jednostek koło 300k km a niestety benzyniaki mają krótszą żywotność niż diesele. W tych tematach jestem laikiem wiec z góry przepraszam za tak amatorskie podejście :)
PadreVertigo
Nowy lex user

Model Lexusa: Is200

Postprzez cooper69 » 20 kwi 2019, o 07:59

PadreVertigo napisał(a):Jest sporo jednostek koło 300k km a niestety benzyniaki mają krótszą żywotność niż diesele. W tych tematach jestem laikiem wiec z góry przepraszam za tak amatorskie podejście :)

Następny farmazon z cyklu dawno i nieprawda (szczególnie przy 2.0 d BMW :) ) Te czasy już nie wrócą, a były dawno, dawno temu kiedy Mercedes 200D miał moc 55KM (po fabrycznym tuningu 60KM) - lata 80-te.
Serwisowanie diesla jest obecnie duużo droższe niż benzyny.
cooper69
Lex user

Model Lexusa: GS 300 Prestige LPG Prins 2008

Postprzez Nemo 77 » 20 kwi 2019, o 13:18

Miałem E46 330 Xi,jako pasażer jeździłem Lexusem. Pomimo tego,że mam do tej beemki sentyment to raczej skłaniałbym się teraz do Lexusa.Prowadzenie "trójki" jak dla mnie zarąbiste,środek klasyczny (zegary itp).Z silnikiem M54B30 akurat mnie się nic nie działo( oleju nie brał,vanosy w porządku). Problem BMW-rdza na nadkolach..Pomimo tego,że np. oprócz pierdół jak pompka spryskiwaczy xenonów,dziurawa guma od przepływki dużo mnie nie kosztowała to i tak Lexa uważam za mniej awaryjnego.Z "bejcy" wyleczyłem się po X5 E53,ale to inna klasa. Mam do tej pory kontakt z kumplem który jeździł pierwszym IS-em,potem jego następcą (o oba dbał choć ich nie oszczędzał ) i złego słowa na oba nie mówi do tej pory.Teraz ujeżdża nowego Civica Type R,a jak do niego podjadę to mówi,że do Lexa jeszcze wróci :)
Nemo 77
Lex Driver

Model Lexusa: GS 300

Postprzez Neutrino » 23 kwi 2019, o 15:03

BMW kupujesz dla prestiżu (czytaj szpanu) a Lexusa do tego by nie zastanawiać się czy po przekręcenia kluczyka w stacyjce pojedzie czy nie...poza tym to raczej taka subtelna elegancja niz ostentacyjne narzucanie się....jak kto lubi i potrzebuje...a niektórzy wiem, że potrzebują (czasami ze względów zawodowych) epatować "niemieckim luksusem".
Neutrino
Lex user

Model Lexusa: IS200 Sportcross

Postprzez felizz » 23 kwi 2019, o 22:25

Przed zakupem lexusa więcej objeździłem beemek i powiem że nie widziałem istotnych różnic. Teraz jak dłużej pojeździłem lexem, to mógłbym się wypowiedzieć, ale musiałbym wsiąść do jakiejś beemki.
W przeciwieństwie do przedmówców, BMW ma jednak do zaoferowania jedną istotną rzecz - gamę silników. Z rdzą w BMW w cale nie jest tak źle (zleży kto jak dbał), a lexusowi i tak zeżre progi.
Co do pytań autora:
1. Nie wiem jak teraz średnia cena, ale ja kupowałem na "górce" (niestety) i jeśli wiele się nie zmieniło, to cena 13k z LPG może być odzwierciedleniem stanu, czyt. głowica jest wrażliwa na źle wyregulowany gaz. Ale to moje zdanie.
2. Nie będziesz ich tak często potrzebował, ale jak już, to aż tak źle nie jest. Kriss chyba nie miał IS'a u siebie tylko LS'a i na jego podstawie głosił takie przekonanie.
felizz
Lex user

Model Lexusa: IS200

Powrót do Lexus IS