Lexus IS 250 - ogłoszenie. Czy warto w tej cenie?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Lexus IS 250 - ogłoszenie. Czy warto w tej cenie?

Post autor: Nemo 77 »

Oj wypraszam sobie,to że z Radomia to nie od razu minus :roll:
Scoob
Lex user
Posty: 171
Rejestracja: 24 cze 2014, o 00:32
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Elbląg
Kontakt:

Lexus IS 250 - ogłoszenie. Czy warto w tej cenie?

Post autor: Scoob »

Nemo 77 pisze:Oj wypraszam sobie,to że z Radomia to nie od razu minus :roll:
Wiadomo... w moim rodzinnym mieście (Elblągu) też nie raz ręce załamałem na to co zobaczyłem. Cwaniaków mamy w całej Polsce ;)

Jak masz czas i nie jest daleko to jedź oglądać co się. Im więcej aut obejrzysz, tym lepszy punkt odniesienia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gooner250
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 24 maja 2019, o 11:04
Model Lexusa: IS 250?
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Lexus IS 250 - ogłoszenie. Czy warto w tej cenie?

Post autor: Gooner250 »

Wiadomo, nie można generalizować. W każdym mieście są ludzie i taborety. A tak to są tylko żarty, ja osobiście nie mam nic do Radomia. Tak samo ludzie żartują z Podlasia i Białegostoku. W Lublinie są żarty ze Świdnika. W Puławach z Ryk. I tak można wymieniać i wymieniać, nie ma co brać tego na poważnie :)
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Lexus IS 250 - ogłoszenie. Czy warto w tej cenie?

Post autor: Nemo 77 »

Eeee...na poważnie nie brałem.Spoko :) :piwko:
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus IS 250 - ogłoszenie. Czy warto w tej cenie?

Post autor: Fifkers »

Radom słynie z "perełek", a szczególnie ze Szwajcarii.
Co do faktu, że samochód był na firmę i na pewno nie był szanowany to błędny tok rozumowania. To nie jest yariska, którą jeździł przedstawiciel handlowy (no offence przedstawiciele ;)). Druga sprawa to to, że firma to może być jednoosobowa działalność i samochód wzięty w leasing co niczym się nie różni od kupna prywatnie. Ja mam ISa, który właśnie był wzięty w leasing, potem użytkownik go wykupił i jeszcze kilka lat jeździł.
IS250 2009 ->GS450H 2013
Gooner250
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 24 maja 2019, o 11:04
Model Lexusa: IS 250?
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Lexus IS 250 - ogłoszenie. Czy warto w tej cenie?

Post autor: Gooner250 »

Ale mówmy o tym co ja widziałem i o tym konkretnym aucie, a nie ogólnie. Wiadomo, że są firmy i są firmy, tak samo jak prywatni właściciele i prywatni właściciele. Jeden podmiot dba o auto bardziej, drugi mniej. Ten IS wyglądał w 2018 roku na bardzo zaniedbany, nie miał rury wydechowej, felgi były zrujnowane, w środku brudny. To jest to dbanie? No i przebieg 360 000 km prawie do 200 000 z jakim jest teraz sprzedawany. O czym mowa w ogóle...

Swoją drogą założę chyba oddzielny temat dla GS-a 300. Ten GS nie jest od handlarza z komisu, a przynajmniej nie wynika to z opisu.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Lexus IS 250 - ogłoszenie. Czy warto w tej cenie?

Post autor: Nemo 77 »

W innym temacie się zapytałem- dzwoniłeś do właściciela o tego GS-a?
Gooner250
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 24 maja 2019, o 11:04
Model Lexusa: IS 250?
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Lexus IS 250 - ogłoszenie. Czy warto w tej cenie?

Post autor: Gooner250 »

Nemo 77 pisze:W innym temacie się zapytałem- dzwoniłeś do właściciela o tego GS-a?
Widziałem to pytanie, ale nie wiem czemu pomyślałem, że nie jest skierowane do mnie. No nieważne.

Tak, dzwoniłem. Rozmawiałem z nim około 5 minut,wypytałem czy wszystko w tym samochodzie gra, czy nie bierze oleju, czy wszystko chodzi itd. Wiadomo, że mógł opowiedzieć dowolną bajkę, no ale rutynowe pytania, dla zasady. Stwierdził, że nie ma i nie było z autem większych problemów, nic się nie dzieje i na obecną chwilę nie wymaga żadnego wkładu. Potwierdził to co dał w opisie auta, że olej w skrzyni zmieniał, klocki przód i tył i dodał, że robił tuleje i 1000-1500 km temu zmieniał olej. Nic więcej nie powiedział, a tak to żeby auto zobaczyć na żywo i się przejechać.

Wczoraj wysłałem do niego smsa żeby wysłał mi numer VIN. Po 5 minutach dostałem zwrotnego smsa ze zdjęciem dowodu rejestracyjnego samochodu i żebym sobie sprawdził w cepiku. Tak też zrobiłem, bo nie chciało mi się wydawać 60 zł póki co w autodna. Gość jest bodajże 3 właścicielem. Od 2012 roku auto jest w Polsce, zarejestrowane było w pomorskim. W kwietniu 2018 roku zmieniło właściciela na kogoś z mazowieckiego, czyli pewnie na tego gościa właśnie. Coś krótko nim jeździł, zachodzi pytanie dlaczego. Powód w ogłoszeniu jest - kupił nowe auto. No ale i tak trochę mnie to zastanawia. Od razu rodzą się podejrzenia, że może auto jednak wymaga dużego wkładu i nie chce mu się robić, więc próbuje się go pozbyć. Naturalne obawy.

Jeśli chodzi o przebieg, no to jest raczej wiarygodny, czyli te 319 000 km. W styczniu tego roku auto miało nabite 314 000 jakoś, rok wcześniej chyba 295 000 i jeszcze rok wcześniej jeszcze mniej, więc układa się to w całość. Chyba, że miał przekręcony licznik przed 2012 rokiem, no ale może to już na autodna musiałbym sprawdzić.
Gooner250
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 24 maja 2019, o 11:04
Model Lexusa: IS 250?
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Lexus IS 250 - ogłoszenie. Czy warto w tej cenie?

Post autor: Gooner250 »

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... ab35335343

Też takie coś znalazłem. Tylko znowu w manualu kurde...

No i komis ma ocenę 1,9 na google, a to Radom. Zalecana podwójna ostrożność. Opis też taki jakiś... zbyt idealnie to brzmi.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Lexus IS 250 - ogłoszenie. Czy warto w tej cenie?

Post autor: carinus »

W granicach Twojego budżetu miesci się jedynie IS 220,za psie pieniądze w porównaniu do wersji benzynowej.Jest bardzo dobrze wyciszony ale obowiązkowo trzeba zrobić remap sterownika,żeby ucywilizować ten silnik i wtedy można nim jeździć.Wygląda tak samo a kosztuje znacznie mniej.Trzeba brać z silnikiem po akcji sewisowej i będzie spokój na jakiś czas.Zostaną jeszcze pieniądze na 3 zapasowe silniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości