Opuszczenie/podnoszenie szyby

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Opuszczenie/podnoszenie szyby

Postprzez and123 » 22 lip 2019, o 22:34

Od dwóch dni pojawił się problem z zamykaniem tylnej lewej szyby bocznej. Po otwarciu okna i próbie zamknięcia do końca, poprzez przytrzymanie przycisku zamykania, szyba dojeżdża do końca i od razu "odbija" do pełnego otwarcia. Tak jest przy każdej próbie. Udaje się zamknąć okno poprzez stopniowe zamykanie krótkimi impulsami z przycisku zamykania. Dotyczy to zarówno zamykania z tylnych drzwi oraz panelu zamykania szyb kierowcy. Po zamknięciu jednak cały czas pojawia się komunikat o niezamkniętym oknie "window opened" Szyba jest w pełni zamknięta szczelnie. Miał ktoś z forumowiczów taki problem? Pozdro.
and123
Lex user

Model Lexusa: IS 250

Re: Opuszczenie/podnoszenie szyby

Postprzez Lucek ŁDZ » 19 sie 2020, o 22:56

and123 napisał(a):Od dwóch dni pojawił się problem z zamykaniem tylnej lewej szyby bocznej. Po otwarciu okna i próbie zamknięcia do końca, poprzez przytrzymanie przycisku zamykania, szyba dojeżdża do końca i od razu "odbija" do pełnego otwarcia. Tak jest przy każdej próbie. Udaje się zamknąć okno poprzez stopniowe zamykanie krótkimi impulsami z przycisku zamykania. Dotyczy to zarówno zamykania z tylnych drzwi oraz panelu zamykania szyb kierowcy. Po zamknięciu jednak cały czas pojawia się komunikat o niezamkniętym oknie "window opened" Szyba jest w pełni zamknięta szczelnie. Miał ktoś z forumowiczów taki problem? Pozdro.

Prawdopodobnie silniczek podnoszenia szyby, kilka dni temu usuwałem ten problem w GS II Gen. Ta sama usterka, smarowałem, zmieniałem przełączniki, prowadnice. Nic to nie dawało. Po wymianie silniczka szyby problem rozwiązany.
Lucek ŁDZ
Lex user

Model Lexusa: IS 300H

Re: Opuszczenie/podnoszenie szyby

Postprzez and123 » 20 sie 2020, o 20:00

Problem rozwiązany został w zeszłym roku kilka dni po zauważeniu. Na planowym przęglądzie w ASO zdjęli boczek i się okazało, że obluzowała się śruba mocująca silnik szyby. Czyli jak dla mnie ,jeśli chodzi o kasę, najbardziej korzystna usterka.
and123
Lex user

Model Lexusa: IS 250

Powrót do Lexus IS