Lexus IS 300h >300k przebiegu. Czy warto kupić?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Lexus IS 300h >300k przebiegu. Czy warto kupić?

Postprzez NicramG » 20 sie 2019, o 13:02

Szanowni Państwo,
jestem zainteresowany zakupem pojazdu do 60 tyś. zł. Lexusa IS 300h, mimo iż jest wymarzonym autem, nie brałem pod uwagę ze względu na za niski budżet. Niemniej jednak ostatnio znalazłem ogłoszenie sprzedaży tego modelu z 2014 r. za 59 tys. Mankament jest taki, że ma 324 tys. kilometrów przebiegu. Muszę jednak zaznaczyć, że auto pochodzi z polskiego salonu, serwisowane było wyłącznie w ASO, a gwarancja na baterię sięga 2024 r. Czy macie jakieś doświadczenia z hybrydami Lexusa o takim przebiegu? Jak sprawują się baterie? Jak z awaryjnością? Czy generalnie polecilibyście zakup takiego pojazdu, czy może póki budżet na to nie pozwala skupić się na tańszych markach? W perspektywie jest jeszcze Volvo S60. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
NicramG
Nowy lex user

Model Lexusa: IS

Re: Lexus IS 300h >300k przebiegu. Czy warto kupić?

Postprzez Nemo 77 » 20 sie 2019, o 18:10

Pomyśl.Jeśli samochód jest pewny.Przebieg masz udokumentowany,był serwisowany,jest gwarancja na baterię ,a jedynym minusem dla Ciebie jest przebieg....zawsze można zajrzeć do któregoś z komisów tam na pewno będzie przebieg 160000-200000km. Wybacz,ale dzięki niektórym kupującym ludzie którzy chcą sprzedać samochód z realnym przebiegiem u nas w kraju muszą się przebić przez ścianę.Nie uogólniam bo na pewno są wyjątki.
Nemo 77
Lex Driver

Model Lexusa: GS 300

Postprzez NicramG » 20 sie 2019, o 19:12

Nemo 77 napisał(a):Pomyśl.Jeśli samochód jest pewny.Przebieg masz udokumentowany,był serwisowany,jest gwarancja na baterię ,a jedynym minusem dla Ciebie jest przebieg....zawsze można zajrzeć do któregoś z komisów tam na pewno będzie przebieg 160000-200000km. Wybacz,ale dzięki niektórym kupującym ludzie którzy chcą sprzedać samochód z realnym przebiegiem u nas w kraju muszą się przebić przez ścianę.Nie uogólniam bo na pewno są wyjątki.

Dzięki za odpowiedź. Sprecyzuję więc, że nie jest mi straszny przebieg jako liczba i nie jestem też wyznawcą "januszowej" zasady, że magiczna granica przebiegu to 200k. Dlatego też w ogóle nie intresują mnie auta z autohandlu, gdzie przebieg na pewno wynosi 150 000 bo Niemiec do kościoła jeździł, za to zainteresowała oferta z przebiegiem znacznym ale pewnym. Moje pytanie odnosiło się głównie do doświadczeń forumowiczów z Lexusami o takich przebiegach. A nawet bardziej uszczegóławiając z użytkownikami hybryd. Wiem, że regularnie serwisowany, zadbany, "konwencjonalny" silnik jest w stanie bez problemów przejechać powyżej 500k km, natomiast nie mam żadnej wiedzy jak sprawują się tak wyeksploatowane silniki hybrydowe.
NicramG
Nowy lex user

Model Lexusa: IS

Postprzez Nemo 77 » 20 sie 2019, o 19:49

Nie jeżdżę hybrydą,ale z paroma osobami rozmawiałem i żadna nie narzekała na taki układ.Sam bym kupił hybrydę ,ale u mnie w grę wchodził GS MK3 i odpadł tylko ze względu na bagażnik.Uważam,że jeżeli oględziny samochodu jak każdego innego wypadną pozytywnie to jeśli chcesz IS300h to bierz. Nikt nigdy nie da Ci 100% pewności. Kwestia indywidualnego i spokojnego podejścia do samochodu. Mogę się mylić,ale tam jak w każdej hybrydzie działa silnik konwencjonalny (tu w cyklu Atkinsona)dodatkowo wspomagany.Więc jeśli masz gwarancję do 2024r na baterię to chyba OK?
Najlepiej podjedź,wsiądź,przejedź się czy odpowiada Ci ilość miejsca inne detale,jak skrzynia...itp.
Nemo 77
Lex Driver

Model Lexusa: GS 300

Postprzez dev » 20 sie 2019, o 20:33

Z ta gwarancją na baterię to się upewnij w ASO. Mam is300h z tego samego rocznika i gwarancję na baterie też do 2024 tylko działa to tak, że co roku musisz udać się do ASO na test hybrydy żeby gwarancja była aktywna. Także, warto sprzedającego zapytać kiedy wykonywał taki test i czy ma dokument potwierdzający.
dev
Lex user

Model Lexusa: IS300h

Powrót do Lexus IS