Kupno Is 300

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Kupno Is 300

Postprzez tycoon007 » 22 lut 2020, o 20:14

Chcial bym kupic is 300 jak w temacie i ciekawi mnie jakie sa bolaczki tego auta jak by ktos mogl mi powiedziec skrzyhnia biegow z tego co czytalem pancerna czy faktycznie jak wyglada to z silnikiem zawieszenie rdza itp i czy wiele rozni sie od is 200 gdyz teraz wlasnie takiego mam i ciekawi mnie to czy to co w niego wloczylem dalo by sie przelozyc do is 300 a i tak samo zastanawiam sie tez jaki mniej wiecej mogl by byc koszt wymiany sprzęgła gdyz jak patrzylem na koszt sprzegla to komplet aisin to kosz okolo 3,5 tys co zawiera Tarczę sprzęgła, Docisk, Łożysko oporowe, KOŁO ZAMACHOWE DWUMASOWE
Z góry dziekuje za pomoc :>
tycoon007
Nowy lex user

Model Lexusa: is 200

Re: Kupno Is 300

Postprzez SNB » 23 lut 2020, o 13:03

Nie ma prostej odpowiedzi. To są stare samochody, więc można się spodziewać wszystkiego.

U mnie "pancerna" skrzynia klęknęła tydzień po zakupie. Nikt w moim mieście nie chciał się podjąć naprawy (bo to nie golf ani bmw), poddał się też "renomowany" zakład ASB Białołęka. Rozwiązaniem była wymiana na inną używkę za kilkaset zł.

A, jeszcze pękł zesztywniały wężyk podciśnienia. Więcej awarii nie stwierdzono.

Zawieszenie, rdza - wszystko to samo co w is200, więc wiesz czego się spodziewać.

Wymiana sprzęgła... to jest tanie, bo IS300 sprzęgła nie ma ;)
SNB
Nowy lex user

Model Lexusa: IS300 SC

Postprzez tomek808 » 24 lut 2020, o 10:32

zapewne chodzi o is 300 w manualu :szok: osobiście widziałem tylko jedną sztukę z fabrycznie montowanym manualem na aukcji w usa ale poszło za cenę że kupił by is 350 z 2010roku to chyba o czymś świadczy
tomek808
Lex user

Model Lexusa: is300 gs430

Postprzez ledziu » 24 lut 2020, o 10:45

SNB napisał(a):Nie ma prostej odpowiedzi. To są stare samochody, więc można się spodziewać wszystkiego.

U mnie "pancerna" skrzynia klęknęła tydzień po zakupie. Nikt w moim mieście nie chciał się podjąć naprawy (bo to nie golf ani bmw), poddał się też "renomowany" zakład ASB Białołęka. Rozwiązaniem była wymiana na inną używkę za kilkaset zł.

)

W kategoriach perpetum mobile ta skrzynia nie jest pancerna w kategoriach urządzenia mechanicznego jest pancerna... co do reszty to niestety mechanicy od golfa twierdzący że nie zrobią starego hydraulika od lexa to tak samo nie zrobią hydraulika od innego auta. Co do ASB Białołęka to pewnie ziścił się czarny scenariusz spędzający sen z powiek "specjalistów" od automatów czyli walnęło coś innego niż konwerter albo przepalony zawór... :biggrin2:
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez SNB » 24 lut 2020, o 16:57

ledziu napisał(a):W kategoriach perpetum mobile ta skrzynia nie jest pancerna w kategoriach urządzenia mechanicznego jest pancerna... co do reszty to niestety mechanicy od golfa twierdzący że nie zrobią starego hydraulika od lexa to tak samo nie zrobią hydraulika od innego auta. Co do ASB Białołęka to pewnie ziścił się czarny scenariusz spędzający sen z powiek "specjalistów" od automatów czyli walnęło coś innego niż konwerter albo przepalony zawór... :biggrin2:

Tego nie wiem. Komp wywalał błąd zaworu lock-up, więc "na papierze" prosta sprawa. Ale fachowcy podejrzewali różne rzeczy, między innymi spalone ecu... Po miesiącu samochód wrócił do domu (samodzielnie) i zamiast diagnozy dostał inną skrzynię.
SNB
Nowy lex user

Model Lexusa: IS300 SC

Powrót do Lexus IS