Grzanie tarcz po wymianie zaciskow

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Grzanie tarcz po wymianie zaciskow

Postprzez Garlic250 » 27 lip 2020, o 18:24

Witam wszystkich serdecznie jestem nowym użytkownikiem na forum. Posiadam lexus is250 z 2006 od 6 lat. Postanowiłem z przodu wymienić całe zaciski prowadnice tarcze klocki i węże od hamulców. I pojawil się problem ze się grzeją felgi prawa bardziej. Czy ktoś miał podobny problem? proszę o rade.
Garlic250
Nowy lex user

Model Lexusa: Is 250

Re: Grzanie tarcz po wymianie zaciskow

Postprzez Xaoo » 2 sie 2020, o 17:55

A byleś u mechanika? Pewnie do wyregulowania są.
Xaoo
Nowy lex user

Model Lexusa: IS

Postprzez Garlic250 » 2 sie 2020, o 23:50

To mechanik wymieniał i trwerdzil że przewody. To wymienił i dalej trzymają obydwa koła jak na lewarku podniosę i kręcę to czuć dosyć opór. A czy możliwe że blaszki co trzymają klacki jakby były za luźne to by klocek latał i opcieral?
Ostatnio edytowano 5 sie 2020, o 22:26 przez Garlic250, łącznie edytowano 1 raz
Garlic250
Nowy lex user

Postprzez Garlic250 » 4 sie 2020, o 17:09

Dziś byłem auto diagnostyce i twierdzą że może być pompa abs lub master cylinder. Ze płyn się zatrzymuje i tłoczek nie wraca do końca.
Garlic250
Nowy lex user

Postprzez Pudelski7 » 11 sie 2020, o 11:30

Xaoo napisał(a):A byleś u mechanika? Pewnie do wyregulowania są.

Co tam chcesz niby regulować :dash:
Na 99% masz źle poskładane zaciski, tłoczek się nie cofa. Porządny serwis zacisków i ma być ok.
Pudelski7
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 200

Postprzez krzkowalski » 20 sie 2020, o 19:42

Sprawdź prowadnice zacisków.
Może być tak, że źle zostały założone. Odkręć 2 śruby (góra i dół) dla tych prowadnic a następnie zobacz czy te trzpienie się za bardzo nie cofają tzn. w taki sposób, że całkowicie prostują gumkę i trzeba je mocno wciskać żeby założyć zaciski. Jeżeli tak jest lub się nie ruszają lub mocno odbijają tworząc duży nacisk na zaciski to wyjmij te trzpienie, przesmaruj, popraw gumkę na górgórnym trzpieniu i załóż tak głęboko że nie będziesz miał trudności z założeniem zacisków. Zbyt mocne odbijanie np. gdy podwinie się lub zerwie gumka tworzy taką poduszkę powietrzną sprężynującą powodując ciągły nacisk klocków na tarczę.
Można to łatwo sprawdzić podnosząc samochód i zobaczyć czy przednie koła się kręcą bez oporów.
krzkowalski
Lex user

Model Lexusa: IS250 MK2 2009

Postprzez Pawcio1979 » 24 sie 2020, o 05:54

Przecież napisał, że obracając kołami czuć opór - blokują się.
Zbyt duża ilość smaru w otworach jarzma tu gdzie wchodzą bolce prowadzące może powodować blokowanie się zacisków.
Swoją drogą to ciekawe czy układ jest dobrze odpowietrzony i czy kiedykolwiek był zmieniany płyn.
Pawcio1979
Lex Driver

Model Lexusa: GS300 MkII

Postprzez Garlic250 » 30 sie 2020, o 22:14

Płyn był zmieniany z 8 miesięcy temu rozbierane były te hamulce już 2 razy i dalej czuć opór. W drugim warsztacie powiedzieli że tłoczeki maja problem z powrotem do końca. Prawdopodnie z tego co twierdzą że pompa abs. Swoją drogą dużo używanych pomp ABS jest na Ebayu do lexus is250 ? Lewe Koło grzeje się trochę bardziej . Teraz jaka pompę wybrać numery się różnią nawet w tym samym modelu i roku
Garlic250
Nowy lex user

Postprzez krzkowalski » 31 sie 2020, o 16:52

Jak po wciśnięciu tłoczka i założeniu zacisku ciężko koła się obracają to chyba jasne, że to nie wina tłoczka i pompy abs.
Możesz zrobić porządek z tymi trzpieniami jak napisałem albo wymienić pompę a później przeczytać jeszcze raz co napisałem i zrobić porządek z trzpieniami posiadając dodatkową sprawną pompę abs.
Ja napisałem o przypadku z autopsji a nie co mi się wydaje.
krzkowalski
Lex user

Model Lexusa: IS250 MK2 2009

Postprzez Garlic250 » 2 wrz 2020, o 21:22

Niewiem jak to wygląda po odpowietrzeniu czy mocno trzyma ale twierdzili ze pościło. Ale po powrocie do domu gdy podnoszę na lewarku to czuć opór gdy kręcę kołem. Ale teraz drugi problem się pojawił podczas przejażdżki około 7 km z przerwami zaczęło coś z przerwami tak jakby jechał na feldze samej zwłaszcza na zakrętach podejrzewam że łożysko? Chodź nie jeżdżę dużo stał pod domem. Wsumie zawiozę fure do warsztatu i wymontuj pompę i zregenerują
Garlic250
Nowy lex user

Powrót do Lexus IS