Lexus IS 250 II - parę pytań przez kupnem

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Postprzez Morsh » 25 wrz 2020, o 23:08

Cześć. Powoli rozważam kupno auta. Po głowie chodzi mi napęd na tył i dobre prowadzenie, przy jednocześnie znośnych kosztach eksploatacji. Myślałem nad BMW, ale z tego co czytałem nie jest to auto tanie w utrzymaniu, do tego sporo modeli jest zajechanych. Teraz myślę nad Lexusem IS250 II. Domyślam się, że koszty serwisowania są równie drogie co w BMW, ale przynajmniej w tym aucie trudniej o usterkę. Mam w związku z tym kilka pytań.

1. Czy do 35 tys zł wyrwę coś sensownego? Jeśli nie, to ile musiałbym przeznaczyć? Lubię te wszystkie bajery Lexusa, ale np na dużym wyświetlaczu mi nie zależy.
2. Co oprócz wyglądu zmieniło się po lificie? Gdzieś czytałem, że po spalanie nieco spadło. Prawda to? Zastanawiam się czy rozsądniej nie byłoby wybrać wersji poliftowej, mimo, że przedliftowa bardziej mi się podoba (tylne lampy).
3. To co najbardziej nie podoba mi się w tym aucie i co chyba najbardziej mnie od jego zakupu odpycha to fejkowe łopatki do zmiany biegów. Nie chciałem auta z automatem, żeby nie psuć frajdy z jazdy. IS niestety ma słabego manuala, ale miały go ratować łopatki... gdyby działały jak powinny. Ale z tego co czytam, to z prawdziwymi łopatkami mają niewiele wspólnego. Jak one dokładnie działają? Wybieram sobie tylko jakie maksymalne przełożenie skrzynia wrzuci, a ona i tak sobie sama będzie po swojemu zmieniała biegi? Na dodatek z dużym lagiem. Czy one w ogóle się przydają, czy są tam tylko dla "szpanu"?
Morsh
Nowy lex user

Model Lexusa: brak

Postprzez Kitnyp » 26 wrz 2020, o 21:04

Wciskasz minus redukuje, wciskasz plus wrzuca wyższy bieg. Zapomnisz klikać, zmienia biegi w zadanym zakresie. Działa z lekkim opóźnieniem, ale is250 to nie jest wyścigówka, to opóźnienie jest znośne. Nigdy bym mie wziął tego auta z manualem. Jak chcesz z nich korzystać to się przydają? Pytanie czy chcesz tego używać w tym aucie...
Kitnyp
Nowy lex user

Model Lexusa: IS250

Powrót do Lexus IS