Kolo zmiennych faz rozrzadu

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Kolo zmiennych faz rozrzadu

Postprzez nochybaty20 » 18 lut 2021, o 10:07

Witam. Nie znalazlem na forum mojego problemu, wiec zaczynam nowy temat. Jakis czas temu kupilem lexa is 200 1gfe. Przy zakupie zauwazylem nowy rozrzad, wiec poyslalem, ze z tym bedzie spokoj, jednak po jakims czasie uslyaszem dziwne piszczenie z okolic kola zmiennych faz rorzdadu (tak wywnioskowalem, bo piszczenie slychac pod plastikowa obudowa z napisem 1gfe). Moje pytanie, co tam moze piszczec? Skoro rozrzad byl wymieniony, widac nowy pasek, w dobrym stanie, napinacz i pompa wody wygladaja jak nowe, wiec watpie zeby bylo slychac pasek. Czy na tym kole jest jakies lozysko, ktore moze wlasnie dogorywa? Nie mam juz pomyslu, a przed rozebraniem chce mniej wiecej sie nakierowac co moze byc przyczyna
nochybaty20
Nowy lex user

Model Lexusa: is200 1gfe

Re: Kolo zmiennych faz rozrzadu

Postprzez blue » 18 lut 2021, o 20:01

Nie leje się tam olej? Tam jest uszczelniacz.
blue
Lex Master

Model Lexusa: IS200 Sport

Postprzez nochybaty20 » 25 lut 2021, o 08:54

Sprawdzilem to kolo, nic sie nie leje, na tyle, na ile mozna stwierdzic, uszczelniacz tez wygladal jak nowy. Na jakiej zasadzie dziala to kolo? Mozna znalesc gdzies jakis schemat, albo opis? To piszczenie przypomina mruczenie, ktore staje sie glosniejsze gdy silnik zaczyna sie rozgrzewac.
nochybaty20
Nowy lex user

Model Lexusa: is200 1gfe

Postprzez blue » 27 lut 2021, o 13:33

Oring ma w środku metalowy pierścień. Tanie ma nic, co mogłovy piszczeć/mruczeć. Może dzwięk się przenisi z innego miejsca? Np. kół zębatych łączących wałki rozrządu?
blue
Lex Master

Model Lexusa: IS200 Sport

Powrót do Lexus IS