IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
soczi666
Lex user
Posty: 46
Rejestracja: 20 lis 2014, o 23:35
Model Lexusa: Poszukuję
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: soczi666 »

Radson pisze:Trochę się martwię, bo na aukcjach jest tych aut bardzo mało, co gorsza znalazłem ogłoszenie bardzo podobne do tego z aukcji, podobno jego sąsiad ma ten sam model i też sprzedaje...
http://otomoto.pl/lexus-is-i-unikat-gwa ... 72781.html

czy to nie dziwne? obaj oczywiście zajmują się handlem.
Według mnie to plus że w jednym miejscu są dwa auta. Przynajmniej pojedziesz i przy okazji zobaczysz drugi egzemplarz. Dodatkowo możesz przy negocjacji nawijać że u sąsiada kupisz :biggrin2:
motorzysta95
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 4 lut 2015, o 22:54
Model Lexusa: is200
Skąd:: KGR
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: motorzysta95 »

Mam pytanie, bo zauważyłem ze niektóre IS200 z młodszych roczników 2004-2005 maja naklejkę znamionową na słupku przy drzwiach kierowcy,a nie mają tabliczki na podszybiu, tam mają tylko wybity numer vin. Czy to normalne ?
lukasz-h
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:53
Model Lexusa: GS300 MK II
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: lukasz-h »

Obydwa mają wyświetlacz (a przynajmniej klapkę) od navi, ale nie ma sterowania.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: kupiec1985 »

motorzysta95 pisze:Mam pytanie, bo zauważyłem ze niektóre IS200 z młodszych roczników 2004-2005 maja naklejkę znamionową na słupku przy drzwiach kierowcy,a nie mają tabliczki na podszybiu, tam mają tylko wybity numer vin. Czy to normalne ?
normalne , ja tez mam tylko na słupku a nie podszybiu (2005)
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: cdexnh »

lukasz-h pisze:Obydwa mają wyświetlacz (a przynajmniej klapkę) od navi, ale nie ma sterowania.
raczej schowek na okulary ;)
Radson
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 3 mar 2015, o 11:49
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Lubin
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Radson »

Panowie jutro jadę obejrzeć te 2 lexy : http://otomoto.pl/lexus-is-i-200-ksenon ... 24841.html oraz http://otomoto.pl/lexus-is-i-unikat-gwa ... 72781.html . Moje pytanie brzmi:

Obaj Panowie są sąsiadami, zarzekają się iż można sprawdzić auto na stacji diagnostycznej, podają nr vin itp. Ale jak mam podjechać na stację, kiedy auto nie ma tablicy rejestracyjnej?
Jak mam sprawdzić bezwypadkowość auta w ASO po nr VIN, kiedy ASO Toyota Polska nie posiada takich informacji? Właściwie po Vin to podadzą mi to co już sam ustaliłem, czyli rok produkcji kolor wyposażenie itp. . Dostałem zdjęcia jednego z nich sprzed stłuczki, ale tam też nie ma rejestracji i telefon do niemiec do autohausu gdzie auto było kupowane też nic mi nie da bo trzeba nr vin i nr rejestracyjny. Co w takie sytuacji zrobić, jak oceniacie wiarygodność podanych informacji?

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
scorpio102
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 18 lis 2014, o 14:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kalisz/Hannover
Lokalizacja: Kalisz/Hannover
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: scorpio102 »

jesli sa niemieckie dokumenty to tam musi byc wpisany nr rejestracyjny poprzedniego wlasciciela a jak nie ma to lipa ale jak sa tlumaczenia jak twierdzi wlasciciel to i w nich nr tablic musza byc a pozatym opisy sa praktycznie identyczne tych aut no i w jednym jest slowo klucz "UNIKAT" :P
Radson
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 3 mar 2015, o 11:49
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Lubin
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Radson »

scorpio102 pisze:jesli sa niemieckie dokumenty to tam musi byc wpisany nr rejestracyjny poprzedniego wlasciciela a jak nie ma to lipa ale jak sa tlumaczenia jak twierdzi wlasciciel to i w nich nr tablic musza byc a pozatym opisy sa praktycznie identyczne tych aut no i w jednym jest slowo klucz "UNIKAT" :P
No właśnie zapytałem się przed chwilą od kogo kupił auto: od handlarza ! Czyli handlarz kupił od handlarza. Coś czuję, że ten wyjazd to będzie lipa. w ogóle tych aut praktycznie nie ma.
Green
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 1 kwie 2014, o 21:31
Model Lexusa: Audi A4 B7 s-line/lexus is 200
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Green »

Witam.
Czy ktoś oglądał tego lexa bo wisi już dosyć długo na internecie a dosyć ciekawy
http://allegro.pl/show_item.php?item=5135049774
Nie rozumiem opisu
"!!! STAN AUTA KOLEKCJONERSKI, WRĘCZ SALONOWY!!!
100% ORYGINALNY PRZEBIEG POTWIERDZONY KSIĄŻKĄ SERWISOWĄ Z OSTATNIM WPISEM NA DZIEŃ 30.07.2014 PRZY PRZEBIEGU 188.512KM
DLA ZAINTERESOWANYCH NR VIN AUTA NA JEDNYM ZE ZDJĘĆ PONIŻEJ.
...
ORYGINALNY PRZEBIEG AUTA POTWIERDZONY KSIĄŻKĄ SERWISOWĄ I NIEMIECKIM BADANIAMI "TUV"
DLA ZAINTERESOWANYCH NR VIN AUTA NA JEDNYM ZE ZDJĘĆ PONIŻEJ.
OSTATNI WPIS PRZY PRZEBIEGU 107.283KM 03.12.2014r"

http://otomoto.pl/lexus-is-i-200-155km- ... 47549.html
Po tego dzwoniłem z zamiarem oglądania ponieważ mam blisko ale właścicielowi komisu brak kultury:D Może ktoś widział ?

http://otomoto.pl/lexus-is-i-200-2-0-b- ... 19833.html ??
Radson
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 3 mar 2015, o 11:49
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Lubin
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Radson »

Witam, auto o które pytałem w poprzednich postach jest już w moim posiadaniu. Pojechałem z nim do aso na przegląd przed zakupem, mechanicy zrobili wielkie oczy, wygląda na to że przebieg ~ 71 tyś jest realny. Całe zawieszenie jak nowe, nowe paski filtry, opony, olej, wydech zdrowy, zero korozji, lakier oryginalny.( nie licząc maski która ma 2 warstwy lakieru oraz lewego błotnika, ale o tym wiedziałem przed zakupem). silnika w ogóle nie słychać. Jak tylko go odbiorę dodam fotki na forum:) Środek wygląda jakby dopiero co wyjechał z salonu :) Serwisant w aso zapewnił mnie że nie prędko się spotkamy. Jedyne czego się obawiam to tego, że w środku jest duużo elektroniki i jak coś w niedalekiej przyszłości padnie..... to chyba zostanę bezdomnym gołodupcem w kartonie...

Pozdrawiam, Radek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości