IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Awatar użytkownika
Kuki
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 12 sie 2014, o 17:55
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Kuki »

pawel930806 pisze:Dzwoniłem do gościa od tego białego wybieralem sie na piątek ale chyba kumpel sie nie wyrobi żeby go obejrzeć. Juz po samej rozmowie telefonicznej wyszło że maska byla dwa razy malowana, tylna szyba zmieniana. Gość trzyma sie twardo ceny bo broni się oryginalnym fabrycznym pakietem tte a twierdzi że kupił to auto od przyjaciela i zna to auto od kiedy przyjechało do Polski..
Na zdjeciach widac ze ranty w tylnych błotnikach były rolowane/podginane, warto na to zwrócic uwage przy ogledzinach.
pawel930806
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 5 sie 2016, o 20:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: pawel930806 »

Już sie rozmyslilen i znalazłem nowego, właśnie kobstruuje posta :-)
pawel930806
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 5 sie 2016, o 20:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: pawel930806 »

Takie trochę dziwne ale istotne dla mnie pytanie:
Zużycia których części eksploatacyjnych możnaby się spodziewać w is200 oraz które należałoby wymienić przy prebiegu 300 tyś km ?na co zwrócić szczególną uwagę przy ogledzinach wozu z takim przebiegiem? wiem że każde inne, inaczej eksploatowane ale każda informacja będzie dla mnie cenna. Na pewno wjade na stacje kontroli pojazdów i będziemy oglądać sprawdzać ale czasem nie widać golym okiem niektórych spraw. Jakiej kompresji spodziewać się na tłokach? Sprowadzony z Niemiec w2014 roku i w 2015 założone lpg.
czołgista
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 1 maja 2016, o 21:26
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: czołgista »

Witajcie, dziś doszedł na otomoto taki oto unikat:
http://otomoto.pl/oferta/lexus-is-lexus ... 6947ef4e2a
Lexus z kompresorem Bemani. Jest coś co na pierwszy rzut oka odtrąca? Warto się tym interesować? Mam dosyć kawał drogi (Kraków), dlatego chciałbym jakieś wstępne informacje. Na pewno odrzuca ten malowany jakby spray'em grill przedni, i z tyłu pod prawą lampą zderzak jest nieco kiepsko spasowany. Pozdrawiam
pawel930806
Lex user
Posty: 58
Rejestracja: 5 sie 2016, o 20:21
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: pawel930806 »

Jeszcze w tym roku był jeden bemani ze szwajcarii do sprzedania na otomoto z tego co pamiętam :-) ja bym dołożył i sie skusil na 2jz
Awatar użytkownika
rafael
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: rafael »

Witam,
mam ogromną prośbę, przymierzam się do zakupu is 300 już od dłuższego czasu, ale rzadko trafiają się ciekawe oferty w rozsądnych pieniądzach, a nie chciał bym wdepnąć a „studnię bez dna”, stąd moje pytanie czy znacie kogoś z rejonu woj. dolnośląskiego (m. Bielawa), kto (za stosowną opłatą) mógł by zobaczyć auto na żywo i doradzić co zrobić (ja mam ponad 400 km do Bielawy).
link do zdjęć: https://photos.google.com/share/AF1QipP ... k4QTB0M0Nn
auto póki co do znalezienia na allegro (cena 21 tys, 2001 r. przebieg 170 tys, rozrząd nie wymieniony od nowości, do poprawek lak., 3 właścicieli w DE)
Co sądzicie o takiej ofercie.
pozdro
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 350
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: przemosc »

Siemka, ja moge z czystym sumieniem polecic Ci to auto bo sam od michalllw kupilem IS300 ponad 2 lata temu i na prawde nie zaluje. Kupilem od Michala samochod z dnia na dzien, wypytujac o najwazniejsze + i -, dostalem mase zdjec poznym wieczorem a nastepnego dnia pojechalem po auto i wszystko zgadzalo sie z tym o czym rozmawialismy. Takze jak szukasz dobrego IS to z Bielawy (u michalllw) bez takiego nie wyjedziesz :)
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalllw »

Lex jest okitowany w takim stopniu jak widać na kartce z pomiarami i dla mnie trzeba:
-wymienić przednią maskę, najlepiej w kolorze
-tak samo przedni prawy błotnik
-wyciąć przednią szybę i zrobić zaprawkę na dachu
-parchy na klapie jestem w stanie przeżyć
-wymienić przednie tarcze hamulcowe ponieważ jest bicie podczas hamowania
-ogarnąć elektryczne fotele, może bezpiecznik może coś tam
- tak samo spryski przednie, nie są to jedynie zaślepki bo sprawdzałem
- wycieraczka tylna nie działa czyli wymienić mechanizm z RAV-4 mk2
- zlikwidować luz w zawieszeniu przednim, są tam jakieś części do niego
- wymienić uszczelniacz między silnikiem a skrzynią biegów
Z dziwnych rzeczy to ma przetwornice oryginalne zastąpione chinolami ($$$$)


Reszta działa bardzo dobrze, jeśli ktoś stwierdzi na miejscu że jest lipa to oddaję za paliwo i stawiam flaszkę :ok: ( ale lipa to nie ryska na zderzaku, wgniotka czy felgi nie w idealnym stanie)
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
Olek AP
Lex user
Posty: 56
Rejestracja: 31 maja 2016, o 22:10
Model Lexusa: Lexus IS300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Olek AP »

Co do Michała to się podpisuję - również kupiłem u niego i jeżdżę, ani myśląc by sprzedawać swojego.

Co do tego konkretnego modelu to rozrząd w tym samochodzie to nie jest duży koszt, klapa z aluminium to niestety utlenianie się znana przypadłość w naszym klimacie. Przy misce oleju skrzyni automatu i moście jeśli dobrze patrzę trochę mokro? Jeśli tylko kwestia uszczelek to mały koszt nawet w ASO.
Warto by go sprawdzić, ale jak silnik zdrów to wygląda całkiem zacnie - o dużo rzeczy możesz wypytać Michała powie tobie w otwarte karty jak jest i jak przyjedziesz oglądać auto to przekonasz się, że tak jest w rzeczywistości.


rafael pisze:Witam,
mam ogromną prośbę, przymierzam się do zakupu is 300 już od dłuższego czasu, ale rzadko trafiają się ciekawe oferty w rozsądnych pieniądzach, a nie chciał bym wdepnąć a „studnię bez dna”, stąd moje pytanie czy znacie kogoś z rejonu woj. dolnośląskiego (m. Bielawa), kto (za stosowną opłatą) mógł by zobaczyć auto na żywo i doradzić co zrobić (ja mam ponad 400 km do Bielawy).
link do zdjęć: https://photos.google.com/share/AF1QipP ... k4QTB0M0Nn
auto póki co do znalezienia na allegro (cena 21 tys, 2001 r. przebieg 170 tys, rozrząd nie wymieniony od nowości, do poprawek lak., 3 właścicieli w DE)
Co sądzicie o takiej ofercie.
pozdro
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalllw »

To jaki jest stan auta zależy od człowieka, w każdym moim aucie trzeba coś zrobić, jeszcze nigdy nie miałem idealnego, niemalowanego super sprawnego auta, wychodzi na to że mam szroty ale takie życie :biggrin2:
Przypomniała mi się śmieszna sytuacja, koleś przyjechał oglądać Lexa z ,,fachowcem''' i po 10min stwierdzili że ulep bo silnik dziwnie pracował ( obudowa kata drżała), cały malowany ( 4 elementy 180-250 mikronów), walony w dupę ( ścianka w bagażniku była ruszona bo ktoś wjechał w niego). Lex normalnie jeździł, cały układ napędowy OK, środek zadbany i przyjechał oglądać kolegi kolega, pracownik Toyoty. Przyjechał nie z miernikiem za 100pln i nie z ELM-em tylko z fachowym sprzętem, sprawdzał auto 30 min i stwierdził że auto jest dobre, co najlepsze to nie był żaden praktykant tylko szef mechaników więc wydaje mi się że się znał bardzo dobrze. Czy były jakieś awarie ? Oczywiście, jak w każdym używanym samochodzie ale chyba jest zadowolony z auta ponieważ nie zapłaciłem ani grosza w ASO, przyjechałem bez kolejki i mój Lex był priorytetem na warsztacie :biggrin2:

Każdemu daję miernik, każdy może sobie podjechać na diagnostykę ale reasumując każdy mój Lex ma jakieś wady, każdy był malowany, w każdym może się coś popsuć i każdy jest na swój sposób dobry i każdy jest na swój sposób gówniany :biggrin2:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości