IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Kol123
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 2 maja 2020, o 12:49
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Kol123 »

wicus97
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2020, o 15:57
Model Lexusa: brak
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: wicus97 »

https://www.olx.pl/oferta/lexus-is200-1 ... f0c21a9ae4
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... 0eVl5dVSgw

Czy ktoś bardziej obeznany w temacie mógłby coś powiedzieć więcej o tych sztukach ?
Ja dopiero zaczynam przygodę z lexusem, dlatego wolę zapytać starszych użytkowników.
Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
ArekCC
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2018, o 19:05
Model Lexusa: IS200 mk1
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ArekCC »

wicus97 pisze:https://www.olx.pl/oferta/lexus-is200-1 ... f0c21a9ae4
https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... 0eVl5dVSgw

Czy ktoś bardziej obeznany w temacie mógłby coś powiedzieć więcej o tych sztukach ?
Ja dopiero zaczynam przygodę z lexusem, dlatego wolę zapytać starszych użytkowników.
Z góry dzięki za pomoc.
Może nie jestem ,,starszym użytkownikiem", ale też od dłuższego czasu szukam ISa, więc pozwolę sobie wtrącić. Mianowicie, srebrny widać, że już został prawdopodobnie dorwany przez domorosłego tunera - za lampy dowód leci na miejscu, przedni grill od polifta, kolektory owinięte bandażami, przelot, niby nic groźnego, ale może dawać obraz na to jak samochód był użytkowany. Widać jednak, że lakier jest w całkiem fajnym stanie, ponadto nakładki na pedały mogą świadczyć o tym, że to wersja Sport z lsd, aczkolwiek mogą one być dołożone jak reszta dodatków. Drugi egzemplarz pomimo niższej ceny wydaje się nawet lepiej utrzymany z zewnątrz, niestety nie wiadomo jak długo ma ten gaz. W przebieg nie wierzyłbym, ani w tym przypadku, ani w pierwszym. Najlepiej jechać, sprawdzić i przeanalizować czy ten za 14tys jest na tyle lepszy, żeby dopłacić tą różnicę, czy nie lepiej zainwestować ją w tego tańszego :) Mam nadzieję, że trochę pomogłem, pozdro!
Kol123
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 2 maja 2020, o 12:49
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Kol123 »

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... D0BFk.html

Witam, oglądał ktoś może? Co myślicie?
wicus97
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2020, o 15:57
Model Lexusa: brak
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: wicus97 »

Bardziej niż o auto zapytałbym o handlarza.
Obeserwuję jego auta już od dłuższego czasu ponieważ jest z moich okolic, a ma na stanie kilka lexusów, ogolnie handluje tylko toyotą oraz lexusem.
Planowałem na forum spytać, czy ktoś może kupował od niego auto, jest tu ktoś taki ?
kitin
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 31 maja 2020, o 16:59
Model Lexusa: -
Skąd:: RCE
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: kitin »

ledziu pisze:
kempesKKA pisze:Witam. Co myślicie o tym? Przebieg 106kkm podobno potwierdzony.

https://www.olx.pl/oferta/lexus-is200-1 ... 49mDOUr0i8

Przebieg 106kkm podobno można potwierdzić w ASO jednak zastanawiam się czy:
1) IS200 jest wart tej ceny?
2) czy przy tym przebiegu nie zbliża się czasem jakiś większy serwis typu (strzelam) elementy zawieszenia, rozrząd itp?
3) 75% czasu jeżdżę autem po mieście. Samochód nie pali mało więc dodatkowo wchodzi koszt instalacji LPG. Czy biorąc pod uwagę cenę + instalację to nie jest czasem za dużo jak na IS200?
Jeżeli stan jest ok. to potarguj się na zmiane rozrządu i kupuj. Co do lpg.to zwróci Ci się prędzej niż dalej przy obecnych cenach pb vs lpg :biggrin2:

Reasumując stan i lekka korekta ceny :ok:
Hej,
kilka dni temu oglądałem tego Lexus'a. Jak widać, koleś sprzedaje go od dłuższego czasu i coś sprzedać nie może :D (aktualne ogłoszenie: https://www.olx.pl/oferta/lexus-is200-p ... DsEc7.html , VIN: JTDBS192000119003 ). Sprzedający jest mechanikiem. Auto na liczniku ma niski przebieg, lecz wg mnie wygląda na trochę "zmęczone" jak na te ~106K. Książki serwisowej nie sprawdzałem, interesował mnie bardziej stan techniczny samochodu. To co jest napisane w ogłoszeniu:
"Brak jakichkolwiek oznak korozji, 0 rdzy" --> nadwozie wygląda całkiem ok, nie dopatrzyłem się tam jakichś oznak korozji, natomiast podwozie pozostawia wiele do życzenia (sprawdzane u Sprzedającego na podnośniku w warsztacie): niektóre elementy zawieszenia są dosyć mocno skorodowane, widać też ślady malowania/zabezpieczenia niektórych elementów podwozia, lecz widać, że ta rdza została po prostu zamalowana (nie zostało to fachowo zrobione), nawet nie było to jakoś szykowane pod to "zabezpieczenie"..
"Silnik nie myty, równa i cicha praca, żadnych wycieków." --> fakt nie myty, cicho i równo pracuje natomiast poci się dosyć mocno (na pewno spod uszczelki pod pokrywą zaworów), pod spodem też dosyć mocno zapocone, natomiast ze względu na osłony pod silnikiem ciężko było dokładnie zobaczyć z czego cieknie. Olej wlany lekko ponad stan MAX, kolor słomkowy, podejrzewam, że niedawno zmieniany. Brak "budyniu"/"majonezu" pod korkiem wlewu oleju silnikowego. Brak korozji na korku od płynu chłodniczego. Rozrząd był niby nie dawno zmieniany, aczkolwiek bez wymiany pompy wody.
"Skrzynia biegów.." --> sprawdziłem stan oleju w skrzyni, kolor prawie czarny, także olej w skrzyni na bank do wymiany.
"- Climatronic" --> moim zdaniem chłodził dosyć słabo
"- Aluminiowe 16'calowe" --> chyba były malowane na nowo
"- Opony nowe" --> daty produkcji nie sprawdzałem, bieżnik w miarę ok, opony jednakowo zużyte
Auto miało jakąś kolizję z tyłu: w miejscu koła zapasowego widać że "było coś robione", ale nie dużo. Nie ma równych przerw między tylnym zderzakiem, a tylnymi reflektorami.
Wg Autobaza.pl auto miało jakąś kolizję w Niemczech w maju 2013 roku.
Obrazek
Co mi się rzuciło w oczy wsiadając do auta to dosyć mocno porysowany "panel" od skrzyni biegów (jak się przyjrzycie to widać to na zdjęciu).

Więcej rzeczy nie sprawdzałem, miernikiem lakieru nie sprawdzałem, pod kompa też nie podpinałem.

Sprzedający wydawał się dosyć uczciwy. Auta nie kupiłem, ze względu na ten pocący się silnik, no i dosyć wysoką cenę. Co z tego że auto ma ~106K przejechane, jak niektóre egzemplarze to mają 2-3 razy tyle wydają się być w lepszej kondycji ;)
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gmiter »

Uszczelka pokrywy zaworów kosztuje jakieś 50PLn i wymiana to godzina roboty.
Jak z tego powodu przekresliles auto to trochę słabo..
16k to cena wyjściowa, 2004 rok i niewielki przebieg to raczej i tak spoko.
A co do felg to co za kłopot że malowane? Ja bym się cieszył.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

gmiter pisze:Co z tego że auto ma ~106K przejechane, jak niektóre egzemplarze to mają 2-3 razy tyle wydają się być w lepszej kondycji
Szczerze ... z dużej hmury mały deszcz.
Wymienileś usterek cale "mnóstwo" jak na 16letnie auto z mega skomplikowanym 1g w którym usunięcie wycieków zajęłoby mechanikowi 2g :biggrin2:
I co ciekawe wolabyś auto z dwu krotnie większym przebiegiem bo " wydaje" Ci się że będzie w lepszym stanie :doh: czyli po zainwestowaniu pewnie 1k :biggrin2:

Dlatego jedni jeżdżą a inni mówią o jeżdżeniu.
kitin
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 31 maja 2020, o 16:59
Model Lexusa: -
Skąd:: RCE
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: kitin »

ledziu pisze: Wymienileś usterek cale "mnóstwo" jak na 16letnie auto z mega skomplikowanym 1g w którym usunięcie wycieków zajęłoby mechanikowi 2g :biggrin2:
Szczerze to auto sprawdzałem dosyć pobieżnie (może zajęło mi to z 20 minut). Gdybym je sprawdzał dokładniej, to może znalazłbym więcej usterek.
Po prostu tego dnia jechaliśmy po inne auto, a Lex był po drodze ;)
gmiter pisze:Uszczelka pokrywy zaworów kosztuje jakieś 50PLn i wymiana to godzina roboty.
Jak z tego powodu przekresliles auto to trochę słabo..
A co do felg to co za kłopot że malowane? Ja bym się cieszył.
Nie byłem do końca pewien czy to tylko uszczelka pokrywy zaworów. Nie tylko dlatego przekreśliłem to auto.
To, że felgi były ponownie malowane, to nie problem. Po prostu napisałem to dla informacji ;)
Wojtax
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2016, o 14:15
Model Lexusa: GS 430 II
Skąd:: stolica
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Wojtax »

Witam. Ktoś zna egzemplarz? IS 300 manual, ori USA. Pytam z ciekawości, brat jest zainteresowany, postanowiłem dać tu zapytanie. Ja niestety bardziej GSowy ;)


https://m.mobile.de/auto-inserat/lexus- ... #desImages
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości