IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
PMT
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 18:03
Model Lexusa: W poszukiwaniu IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: PMT »

Hej,

http://otomoto.pl/oferta/lexus-is-200-p ... y4PRx.html

Jakieś Wasze spostrzeżenia po samych zdjęciach?
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: dS »

Tomo2 pisze:Co myślicie o tym:
http://olx.pl/oferta/lexus-is-200-217ty ... 87439f8195
Wiem, że dość tani... nawet bardzo, ale skoro gość niby ma go 4 lata...
przednia ćwiartka jakby w innym kolorze, ciekawe czy tylko przemalowana czy przespawana :laugh1: i ile tam szpachli. Jeśli środek jest tak czysty jak widać na fotce a stan techniczny nie woła o pomstę to myślę że warto się mu przyjrzeć bliżej, tam bardziej jeśli to sport.
Zastanawiają mnie też spryski, pojawiły się one dopiero w poliftach wraz z xenonami. Czujników parkowania te chyba nigdy nie widziałem seryjnie w przedliftowych wersjach.
PMT pisze:Hej,
http://otomoto.pl/oferta/lexus-is-200-p ... y4PRx.html
Jakieś Wasze spostrzeżenia po samych zdjęciach?
te auto chyba już się przewijało w tym temacie, także przeszukaj kilka-kilkanaście stron wstecz
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Yarecki »

dS pisze: przednia ćwiartka jakby w innym kolorze, ciekawe czy tylko przemalowana czy przespawana :laugh1: i ile tam szpachli. Jeśli środek jest tak czysty jak widać na fotce a stan techniczny nie woła o pomstę to myślę że warto się mu przyjrzeć bliżej, tam bardziej jeśli to sport.
Zastanawiają mnie też spryski, pojawiły się one dopiero w poliftach wraz z xenonami. Czujników parkowania te chyba nigdy nie widziałem seryjnie w przedliftowych wersjach.
Widzę na forum sami posiadacze "igiełek" są :biggrin2: - co do ssprysków to kolega wprowadza w błąd bo występowały nawet ze zwykłymi lampami.
Szukanie dziury w całym to specjalność "koniobijców" auto trzeba na żywca oglądnąć a nie międolić zdjęcia które mogą przekłamać rzeczywistość.
Pozdrawiam specjalistów diagnostów fotograficznych :biggrin2:
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: endrju1 »

Dokładnie, spryski mam na przykład w swoim przedliftowym is200 z normalnymi lampami.
Nie wiem jak ty się na zdjęciach dopatrzyłeś innego odcienia koloru. Ciekawi mnie ta kreska na prawym progu (na wysokości początku przednich drzwi), choć może to tylko bród.
Inna sprawa, że kierownica wytarta dość mocno, u mnie przy blisko 300 tyś wygląda lepiej (choć srebrna farba już mocno wytarta).
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: dS »

Yarecki pisze:
dS pisze: przednia ćwiartka jakby w innym kolorze, ciekawe czy tylko przemalowana czy przespawana :laugh1: i ile tam szpachli. Jeśli środek jest tak czysty jak widać na fotce a stan techniczny nie woła o pomstę to myślę że warto się mu przyjrzeć bliżej, tam bardziej jeśli to sport.
Zastanawiają mnie też spryski, pojawiły się one dopiero w poliftach wraz z xenonami. Czujników parkowania te chyba nigdy nie widziałem seryjnie w przedliftowych wersjach.
Widzę na forum sami posiadacze "igiełek" są :biggrin2: - co do ssprysków to kolega wprowadza w błąd bo występowały nawet ze zwykłymi lampami.
Szukanie dziury w całym to specjalność "koniobijców" auto trzeba na żywca oglądnąć a nie międolić zdjęcia które mogą przekłamać rzeczywistość.
Pozdrawiam specjalistów diagnostów fotograficznych :biggrin2:
Sorry ale nie zgodzę się z toba. Ze zdjęć można dużo wywnioskować i przygotować się do oględzin auta. Większość ludzi do zakupu podchodzi emocjonalnie. Oglądając auto na żywo będą tak podjarani że połowy mankamentów nie zauważą a o drugiej połowie zapomną z podekscytowania. Także lepiej bić konia przy fotkach i szukać dziury w całym niż później opróżniać portfel bo się uwierzyło we wszystkie zapewnienia sprzedającego.
A co do rzeczonego auta, napisałem przecież że warto się mu bliżej przyjrzeć ale należy zachować sceptycyzm bo jeśli "fachowiec" nie potrafił dobrać koloru to równie dobrze mógł jebnąć 5kg szpachli na element bo tak było mu łatwiej, a nowy nabywca później będzie się z tym bujał. Ale nie którym może to nie przeszkadzać, ważne że kupiło się mega okazje :sarcastic:
PMT
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 18:03
Model Lexusa: W poszukiwaniu IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: PMT »

dS pisze:
PMT pisze:Hej,
http://otomoto.pl/oferta/lexus-is-200-p ... y4PRx.html
Jakieś Wasze spostrzeżenia po samych zdjęciach?
te auto chyba już się przewijało w tym temacie, także przeszukaj kilka-kilkanaście stron wstecz
Przejrzałem kilkanaśnie stron wstecz, albo przeoczyłem, albo nie ma. Rozmawiałem ze sprzedawcą, wydał mi się rzeczowy. Wspomniał, że w samochodzie należy zamontować nowe opony i wymienić sondę lambda (ew. także rozrząd i odświeżyć felgi). Oprócz tego podobno jest zadbany i sprawny. W tym tygodniu spróbuję go obejrzeć.

Tego "niespotykanego" ze Szczytna może ktoś już oglądał i może się podzielić swoją opinią? Widnieje pod nowym ogłoszeniem i cena spadła o 1000zł (http://allegro.pl/lexus-is200-niespotyk ... 22016.html).
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Yarecki »

dS pisze: Sorry ale nie zgodzę się z toba. Ze zdjęć można dużo wywnioskować i przygotować się do oględzin auta. Większość ludzi do zakupu podchodzi emocjonalnie. Oglądając auto na żywo będą tak podjarani że połowy mankamentów nie zauważą a o drugiej połowie zapomną z podekscytowania. Także lepiej bić konia przy fotkach i szukać dziury w całym niż później opróżniać portfel bo się uwierzyło we wszystkie zapewnienia sprzedającego.
A co do rzeczonego auta, napisałem przecież że warto się mu bliżej przyjrzeć ale należy zachować sceptycyzm bo jeśli "fachowiec" nie potrafił dobrać koloru to równie dobrze mógł jebnąć 5kg szpachli na element bo tak było mu łatwiej, a nowy nabywca później będzie się z tym bujał. Ale nie którym może to nie przeszkadzać, ważne że kupiło się mega okazje :sarcastic:
Każdy ma prawo mieć swoje racje.
Ze zdjęć oczywiście można coś wywnioskować ale wcale nie skazują auta na "klapę".
Ciekawi mnie tylko to, że każdy szuka pojazdu kilkunastoletniego w oryginalnym lakierze, z małym przebiegiem, bez rysek i odprysków tudzież innych wgnieceń :biggrin2: i co ciekawe jeśli takie auto już jest to nikogo na nie nie stać :biggrin2: .
Należy być realistą, jeśli auto jest malowane bo było porysowane lub lekko uszkodzone nie dyskwalifikuje go z zakupu bo to normalna sprawa.
W PL malowanie jest znacznie lepiej robione niż gdziekolwiek indziej, bo dla Niemca auto za 20-30K ma jeździć być sprawne mechanicznie itd.
U nas ludzie "liżą" auta by sąsiad zazdrościł a później nie maja $$$ na opony taka jest drobna różnica w mentalności.
PMT
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 18:03
Model Lexusa: W poszukiwaniu IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: PMT »

Prawdziwy wysyp Lexusów w tym komisie:
http://autoalbi.otomoto.pl/

Naliczyłem osiem razem z kombi, ale chyba niektóre się powtarzają ;) Ktoś z Was zna tego sprzedawcę? Aż dziwne, że ma tyle IS'ów do zaoferowania.
mativ8
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 14 sty 2015, o 18:28
Model Lexusa: is200
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: mativ8 »

Szukając swojego isa, dzwoniłem o któryś z jego lexusów, to pamiętam że telefon był wiecznie wyłączony.
tomlex
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 13 sty 2015, o 22:00
Model Lexusa: is
Skąd:: wołomin
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: tomlex »

Ten sprzedawca wystawia ogłoszenia co jakiś czas, w październiku oglądałem tam lexusy , szkoda drogi. Auta sprowadzane z Holandii ,poustawiane na poboczu drogi.Na pewno u tego sprzedawcy bym nic nie kupił.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości