IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Yarecki »

Pepe_GD pisze:
jes pisze:Niestety tanie mięso psy jedzą.
Wiem po sobie jak prawie rok szukałem auta i to co było tańsze nie było warte uwagi ze względu na stan lub historię powypadkową. Kupiłem drożej ale i eksploatacja nie jest teraz kosztowna.
Wszystkie usterki usuwać za wczasu i nigdy nie miałem żadnych niespodzianek :ok:
Jak ktoś kupuje lexa to chyba po to, by cieszyć się nietuzinkowym autem, a nie wkurzać się ciągłymi naprawami zajechanego padła. Lex dużo wytrzyma ale bez serwisowania to mamy okazy za 15-18t.
Jak kolega wyżej pisał - nie masz kasy? Kup se szmelcvagena :fiu:
Oczywiście bo wszyscy z forum jeżdżą is 200 z 99roku za 20-30tyś serwisowanymi od początku do końca...

Oczywistym jest to że lepiej dać za pewne auto więcej i mieć spokój, ale najpierw trzeba takie auto znaleźć, patrząc co się pojawia u nas na rynku. Nawet i te "doinwestowane" auto mogą być niezłymi ulepami. Bo to że damy za auto więcej nie daje nam żadnej gwarancji.

Mając 20 tyś i moje nie wygórowane wymagania nie uważam że jest to skrajnie mało nawet jak na lexa.
Za 20 spokojnie kupisz ładnego is200, a na pewno i za deko mniej, tyko na pakiet startowy policz od razu 20% jego wartości, dolicz LPG i się składa trochę, ale wtedy to jest dobra sztuka. Sam to teraz przerabiam w aucie brata.
Natomiast Ci co kupują te ulepy po 12K to to są inni użytkownicy, dla niego ważne by się koła kręciły i tyle w temacie.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalllw »

Ja tam kupiłem super stan serwisowany i wpakowałem może tysia w potrzebne rzeczy, w niepotrzebny szajs troszkę więcej więc podpisuję się pod tym że warto kupić auto w dobrym stanie bo taka prawda jest że może ktoś zapłaci 2-3 tyś więcej ale zaoszczędzi 4-5. Jeszcze jest kwestia sprawności auta, dla jednego ma jechać i nieważne że coś w zawieszeniu napierdziela czy coś skrzypi a dla drugiego to nadaje się do wymiany...
Moim najlepszyp zakupem była Corollka dla żony gdzie zapłaciłem więcej jak średnia rynkowa w PL ale ,, wpakowałem,, w nią 400pln , przejechała 15tyś i następna planowana inwestycja w ten samochów to będzie mp3 player :laugh1:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
feecle
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 1 lis 2014, o 16:14
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: feecle »

http://otomoto.pl/lexus-is-i-nawi-orgin ... 58350.html

Od kilku dni choruję na IS300 SC. Ponieważ brakuje mi jeszcze wiedzy i doświadczenia, proszę kolegów o podzielenie się opiniami na temat samochodu z ogłoszenia.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Yarecki »

michalllw pisze:Ja tam kupiłem super stan serwisowany i wpakowałem może tysia w potrzebne rzeczy, w niepotrzebny szajs troszkę więcej więc podpisuję się pod tym że warto kupić auto w dobrym stanie bo taka prawda jest że może ktoś zapłaci 2-3 tyś więcej ale zaoszczędzi 4-5. Jeszcze jest kwestia sprawności auta, dla jednego ma jechać i nieważne że coś w zawieszeniu napierdziela czy coś skrzypi a dla drugiego to nadaje się do wymiany...
Moim najlepszyp zakupem była Corollka dla żony gdzie zapłaciłem więcej jak średnia rynkowa w PL ale ,, wpakowałem,, w nią 400pln , przejechała 15tyś i następna planowana inwestycja w ten samochów to będzie mp3 player :laugh1:
Tylko jak kupujesz używkę, to nikt nie da Ci 2 kompletów nowych opon, które trzeba kupić, rozrząd hamulce płyny i już 5K minimum nie Twoje :biggrin2:
Więc by cieszyć się przez czas użytkowania "bezawaryjnością" to podstawy muszą być zrobione a tego się nie da dobrze zrobić za 300PLN :beach: .
Dolicz LPG i już sumka się robi niezła, a świeczki, a sprawdzenie luzu zaworowego by mieć wiedze w jakim toto stanie kupiłeś, czy ktoś wcześniej tam zaglądał itd.
Zatem każdy kupujący używane auto mimo, iż poprzedni właściciel dbał znajdzie coś co jeszcze nie zostało zrobione a powinno by wsiadać i się nie martwić czy auto dojedzie czy nie.
Chyba, że ktoś kupuje takie auto i tym jeździ w koło komina po bułki to może latać i wpół martwym.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalllw »

Kupiłem auta serwisowane w ASO i wiem kiedy co było serwisowane, zdarzały się też z dwoma kompletami kół z dobrymi oponami ale nie były to okazje cenowe.
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Yarecki »

michalllw pisze:Kupiłem auta serwisowane w ASO i wiem kiedy co było serwisowane, zdarzały się też z dwoma kompletami kół z dobrymi oponami ale nie były to okazje cenowe.
No no, oponki z 5 lat w "idealnym" stanie - znam takie i dziękuje nie biorę :biggrin2:
Auto nie musi być z ASO by było wiadomo co było a co nie robione bo 80% spraw widać co trzeba zrobić a co nie.
Zazwyczaj jak ogarniam auto to kolejny właściciel wie co było robione a co powinno się zrobić.
W ASO tez potrafią trzymać rozrząd na aucie 10 lat bo przebiegu nie osiągnął co jest błędem, i wiele innych kwiatów - także nie byłby tak zaślepiony ASO do końca.
Poza tym zawsze można skoczyć na wymianę oleju w ASO by mieć tam historię :bor: , tylko po co :mad:
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalllw »

Ale po co wymieniać dwa razy to samo. Mam rozrząd który ma 20tyś nalatane, widać że pompa wody jest nowa, rachunki za wymianę z Lexusa. Uważasz że powinienem zrobić cały serwis? Bez sensu :)
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Yarecki »

michalllw pisze:Ale po co wymieniać dwa razy to samo. Mam rozrząd który ma 20tyś nalatane, widać że pompa wody jest nowa, rachunki za wymianę z Lexusa. Uważasz że powinienem zrobić cały serwis? Bez sensu :)
Oczywiście, że nie - a zawory kiedy były sprawdzane, świeczki pewnie nowe, opony, hamulce nie wymagają przejrzenia?
To tylko pogratulować :ok:
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: forest »

:rtfm: wracamy do tematu
SC430 '2002
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: rey »

Hej,

Na alle czy oto wszystkie pojazdy są od pierwszych właścicieli, z salonu, bezwypadki i z super przebiegami, tylko że w większości już na fotach widać jak te egzemplarze są wymęczone :scratch:
Warto szukać u dealerów, czy próbować ściągać z za granicy? Z racji miejsca zamieszkania będę próbował poszukać czegoś w stolicy, trochę tutaj jeździ tych samochodów. Wstępnie spoglądam w kierunku IS lub GS roczników 2006-2010. Jeżeli są silniki, które tolerują gaz będę chciał poszukać czegoś z większym motorkiem, ale max. 3 litry. Priorytetem jest dla mnie nie wygórowany koszt eksploatacji oraz dobre wyciszenie wnętrza.

Ciekaw jestem jak z podatnością Lexusów na korozję w odniesieniu do mazdy, bo teraz to wszystko gnije na potęgę...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości