IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gmiter »

Podejdz na chłodno do sprawy - nie jest łatwo nigdy tym bardziej jak masz wydać 20-30 k na ktore czasami się długo pracuje. Jedna rzecz - te auta nie ą nowe i zapewniam Cię, że w każdym wyjdzie po czasie coś do zrobienia.
Mają tak, że coś może pukać, huczeć, stukać ale dowiozą Cię na miejsce w 99% przypadków nawet w przypadku niezłych błędów. Dlatego wybrałem IS300 z 2001roku zamiast wziąc cokolwiek młodszego w podobnej cenie bo passatem z 2008 roku za pdobny hajs jakby wyskoczył bład skrzyni to wbiłby trzeci bieg i mało się nie usrał na autostradzie. Ja świadomie wyrałem Lexusa bo duzo jeżdzę w długie trasy po europie i czuję sie w nim pewnie.
dadan
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 13 cze 2012, o 15:15
Model Lexusa: szukam
Skąd:: gdynia
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: dadan »

Jest troche różnica kupić auto w którym coś puka, a auto które ma polepioną podłogę. Przede wszystkim trzeba sprawdzić geomoetrie w 3D i jak to zostało naprawione. Samochód ani nie ma niskiego przebiegu, ani nie jest okazyjnie tanie. To był prywatny import czy na handel? Obstawiam to drugie, a z mirkami to różnie bywa.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: michalllw »

hitch pisze:Hej, co myślicie o tym egzemplarzu?
Zainteresował mnie, ale mam aż 450km, więc może będziecie w stanie coś wychwycić. ;)

https://www.olx.pl/oferta/pilne-lexus-i ... mnfy8.html
Jest całkiem fajny :ok:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
ratosluaf
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2017, o 00:31
Model Lexusa: zodyn
Skąd:: lomza
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ratosluaf »

Awatar użytkownika
dynfer
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 14 lip 2017, o 17:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: dynfer »

Awatar użytkownika
tomek808
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 lut 2016, o 13:17
Model Lexusa: gs 430 mk3
Skąd:: lubelskie
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: tomek808 »

silnika raczej nie zakatujesz ale reszta nie wyglada za ciekawie w tych progach i dokładce zderzaka .najlepiej to wywalić i zrobić oryginał a kilka elementów do malowania jest ale to pikuś byle mechanicznie był dobry .lpg też tak wrzucone niechlujnie a cena nie taka niska jak za przeszczepa.tyle ode mnie
Awatar użytkownika
dynfer
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 14 lip 2017, o 17:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: dynfer »

Co masz na myśli z niechlujnym LPG? Z czego gadałem z właściciel to jest pęknieta szyba, poprawki blacharskie itp ale mówił że z tego powodu upuści cenę. Gwint do is200 to też nie jest tania rzecz jak wiadomo. Jakie może być spalanie w 2jz na manualu?
Awatar użytkownika
tomek808
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 lut 2016, o 13:17
Model Lexusa: gs 430 mk3
Skąd:: lubelskie
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: tomek808 »

jutro wrzucę fotkę jak to u mnie wygląda .mi pali 12 lpg przy normalnej jezdzie miasto 20% na trasie zejdzie do 10 przy przepisowej jezdzie ..ale mam automat chodz większych cudów się nie spodziewaj nawet w manualu . .zobacz jaka jedna strona jest łaciata tylnych błotników nie pomalujesz kawałkiem bo to srebrny i wszystko widać trzeba całe elementy zderzaki . najlapiej to obejrzeć na zywo jak od spodu wyglada i czy progi całe i zaproponuj tak jak ja 18k
Awatar użytkownika
tomek808
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 9 lut 2016, o 13:17
Model Lexusa: gs 430 mk3
Skąd:: lubelskie
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: tomek808 »

u mnie instalacja wygląda tak że jej nie widać ,przewody od wtrysków mają 3cm do kolektora dolotowego co za tym idzie jeżdzi tak samo na gazie jak i benzynie ale robił to ktoś z doświadczeniem .ta z ogłoszenia to wygląda jak z poloneza wrzucona w stodole w 2 godz poza tym jak można zamontować parownik przy kolektorze wydechowym ..
Załączniki
IMG_0666 (Copy) (2).JPG
IMG_0666 (Copy) (2).JPG (31.9 KiB) Przejrzano 3752 razy
IMG_0664 (Copy) (3).JPG
IMG_0664 (Copy) (3).JPG (32.23 KiB) Przejrzano 3752 razy
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: gmiter »

tomek808 pisze:silnika raczej nie zakatujesz ale reszta nie wyglada za ciekawie w tych progach i dokładce zderzaka .najlepiej to wywalić i zrobić oryginał a kilka elementów do malowania jest ale to pikuś byle mechanicznie był dobry .lpg też tak wrzucone niechlujnie a cena nie taka niska jak za przeszczepa.tyle ode mnie
Taka dokładka sporo kosztuje i fajnie wygląda. Tu jest po prostu brzydko zamontowana. Wszystko da się zrobić, LPG do poprawy ale nie będzie to duży koszt. Co do parownika to wiele osób ma tam zamontowany w IS300 i w IS200.
Dorzucić dokładkę TTE na przód i będzie bajka. Zbij cene w dół i za 20k warto brać.

Progi standardowo pewnie do poprawy ale też do zrobienia w miarę tanio. Spalanie nie spodziewaj sie poniżej 12l LPG :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości