IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: baniaq »

Wyżej dopisałem - poproś o zdjęcia z podniesioną/wyjętą podłogą bagażnika.
Nie jest napisane, że bezwypadkowy, wiesz już coś więcej na ten temat?
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
Niemen82
Lex user
Posty: 240
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 20:04
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Niemen82 »

Dopiero znalazłem to ogłoszenie. Dziś trochę późno na telefony więc wiem tyle co wszyscy. Czyli niewiele. Sprawa z napisami z tyłu dała mi do myślenia. Jutro zapytam gościa co go tam puknęło ;)
Wysłałem wiadomość z prośbą o zdjęcia i czekam.
Autko ma swoje lata i nie ukrywajmy że będzie mega ciężko znaleźć coś w idealnym stanie bez draśnięcia. Jednak jak to puknięcie a nie zderzenie z tirem to może nie ma sensu go od razu skreślać :)
don't be sad because of people - they will all die
Awatar użytkownika
Niemen82
Lex user
Posty: 240
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 20:04
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Niemen82 »

OK to mam zdjęcia o które prosiłem plus jeszcze sporo dodatkowych
Tak to wygląda ; http://www.mojalbum.com.pl/Album=LLQNGIUH

Właściciel na początku mówił o 2 źle pomalowanych elementach i że można się targować.
CYTUJĘ ;
" W Lexusie nie ma żadnych rzeczy do zrobienia. Jeżdżę teraz cały czas (od tygodnia nie,bo mam nowe auto).Cena do negocjacjii jest,bo 2 elementy są źle pomalowane.
Kupiłem samochód z Niemiec po stłuczce o barierkę ochronną z prawej strony,oś nie naruszona.Jeżdżę nim juz z 5 lat i jest ok"

Wygląda to ciut gorzej. Co sądzicie ? Auto teraz stoi za 18 tys prawie
don't be sad because of people - they will all die
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: medyss »

jak czytam o tej masce to aż mi sie płakać chce.......... Swojego specjalnie rozebrałem żeby sprawdzić czemu maska z jednej strony nie dolega i wyszło że zderzak jest krzywo bo być może ktoś kiedyś delikatnie zahaczył dołem o coś i zwykle się wygiął... Zero napraw blacharskich wszystko seria czysto i bez rdzy, także lepiej nie psujcie chłopakowi w głowie bo z takim pedantyzmem to on nigdy auta nie kupi. Pozdro
NikolasWWL
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 8 paź 2014, o 00:57
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWL
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: NikolasWWL »

Niemen82 pisze:OK to mam zdjęcia o które prosiłem plus jeszcze sporo dodatkowych
Tak to wygląda ; http://www.mojalbum.com.pl/Album=LLQNGIUH

Właściciel na początku mówił o 2 źle pomalowanych elementach i że można się targować.
CYTUJĘ ;
" W Lexusie nie ma żadnych rzeczy do zrobienia. Jeżdżę teraz cały czas (od tygodnia nie,bo mam nowe auto).Cena do negocjacjii jest,bo 2 elementy są źle pomalowane.
Kupiłem samochód z Niemiec po stłuczce o barierkę ochronną z prawej strony,oś nie naruszona.Jeżdżę nim juz z 5 lat i jest ok"

Wygląda to ciut gorzej. Co sądzicie ? Auto teraz stoi za 18 tys prawie
Oglądałem to auto w niedzielę. Na szczęście nie jechałem oglądać to auto specjalnie tylko przy okazji (jestem z okolic Wawy), ale i tak nadłożyłem do niej 220km w obie strony :angry:
Auto miało cały bok walnięty i jest nie ciekawie zrobione. Lampa tylna prawa oczywiście zamiast poliftowa to wstawiona tańsza przedliftowa. Tylny błotnik kiepsko zrobiony i cały rant rdzewieje. Na błotniku i drzwiach łuszczy się chyba bezbarwny lakier. Na słupku C z prawej strony jest pęknięcie lakieru, właściciel mówił że tak po prostu pękło miesiąc temu i na początku nie sprawdzałem tego, ale potem się przyjrzałem i zbadałem miernikiem, wynik ponad 1,5mm, czyli tynku nie żałowali i pękło z przepychu na jakimś dołku :biggrin2: Właściciel już przez telefon mówił że dach był drugi raz malowany bo podobno śnieg mu spadł z dachu czy coś na auto, ale już sam nie wiem czy tych spraw nie łączyć.. Czy dach nie był wspawywany drugi to trzeba by sprawdzić choć właściciel się zapierał że nie..
Poza tym w paru miejscach rdza, a z prawej strony na słupku A na dole też się łuszczył lakier więc pewnie nawet tu był robiony. Oś może i nie ruszona, ale obawiam się, że auto było mocno bite. Lakiernik nie żałował lakieru i na tylnych drzwiach prawych nawet kawałek uszczelki pomalował, z resztą na uszczelce tylnej szyby chyba jest to samo w dwóch miejscach :shock:
Z całą resztą tez nie za ciekawie, wnętrze wcale nie jest zadbane jak zapewniał przez telefon - alkantara zmechacona, na desce rozdzielczej jakieś rysy itp i nieciekawy zapach w środku.
Lewy bok jest raczej oryginalny.
Wtryski gazu - Valtek
Jeszcze parę wad by się znalazło więc jakby ktoś chciał więcej szczegółów poznać to można pytać na pw.
Podsumowanie: gdyby to była w miarę dobra sztuka (wg mnie) to już by była sprzedana.
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 lis 2014, o 20:27 przez NikolasWWL, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: baniaq »

Odnośnie tego czarnego:
To nie są dwa elementy do poprawki. Polerką tego lakieru nie wyprowadzisz. Próg - co tam się właściwie dzieje? Cały bok do powtórnego malowania. Zderzaki pourywane, też pewnie do podmalowania. Poduszki strzeliły? Ma zdjęcia z tej "obcierki"? Uszczelka na szybie klejona? Pewnie ją wycinali przy robocie. Generalnie wyprowadzili blachy tyle o ile i wyszpachlowali resztę, więc na tym boku może być wuchta kitu. Klapa pewnie też powtórnie lakierowana, stąd te zmienione oznaczenia. Jakieś zdjęcia spod maski? Ta gałka zmiany biegów ostro wytarta jak na 130kkm.

EDIT: nie widziałem powyższego jak pisałem swoje, ale teraz to już wszystko jasne :piwo:


medyss pisze:jak czytam o tej masce to aż mi sie płakać chce..........

Dlaczego rozbierałeś swoje auto, żeby zobaczyć czy / jak było uszkodzone? Chyba jeździło? To w ogóle po co sprawdzać auta i po co o nie tutaj pytać? Można wziąć pierwsze z brzegu, bo sprzedawca zapewniał że bezwypadkowe...
To jest najlepszy i najprostszy patent na sprawdzenie, czy przód był ruszany. Kolejnym są ori czarne naklejki na otwory technologiczne. Chyba temat służy do wymiany takich informacji? Jak Cię to nie obchodzi, to idź sobie popłacz w kącie. Ze śmiechu, czy z żalu, wszystko jedno.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
NikolasWWL
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 8 paź 2014, o 00:57
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWL
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: NikolasWWL »

baniaq pisze: Kolejnym są ori czarne naklejki na otwory technologiczne.
Można więcej info na ten temat? W których miejscach dokładnie powinny być te nalepki i jak to wygląda?
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: baniaq »

Ogarnij zdjęcia spod podłogi bagażnika w tym pokazywanym wcześniej. Są np. na podłużnicach. Pod maską są po jednym na każdym "wąsie" pasa przedniego. Do tego naklejka na pasie sztuk 1. Nie pamiętam co tam jest za napis. Na przednich podłużnicach też jest chyba kilka, przynajmniej jak wymieniałem olej to widziałem. Zazwyczaj w powtórnie lakierowanych są pozdrapywane albo zalakierowane.
Poza tym na ori pasie przednim i podłużnicach miernik lakieru będzie pokazywał grubość 0um.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
raffi80
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: raffi80 »

Witam,

Interesuje mnie model IS, zwłaszcza ten z silnikiem trzylitrowym. Napiszcie proszę, co sądzicie o tym egzemplarzu?:

http://allegro.pl/lexus-is-300-z-niemie ... 85183.html

Czy ktoś go oglądał? Jeśli tak, to prosiłbym o napisanie o nim co nieco.

Jeśli nie, to moja prośba - czy mógłby ktoś podjechać je obejrzeć? Miejscowość Słupca (woj. wielkopolskie).

Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
Niemen82
Lex user
Posty: 240
Rejestracja: 10 wrz 2014, o 20:04
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS mkI - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Niemen82 »

Witam

Szukam i szukam w Polsce dobrego egzemplarza i coraz bardziej sie przekonuje że to na prawdę ciężkie zadanie.
Dziś wykopałem z czeluści internetu kilka ciekawych ogłoszeń.
Powiedzcie co o nich sądzicie.
Sam skłaniałbym się przy tym zielonym sprowadzonym z Niemiec a wy co sądzicie ? Po którego warto jechać ?

http://olx.pl/oferta/lexus-is-navi-alu- ... ca11cdcd19
http://olx.pl/oferta/lexus-is200-sprzed ... 2f65d75e0c

Ten też wygląda na pierwszy rzut oka ok choć jak na mój fundusz trochę drogi bo chciałem jeszcze LPG zainstalować :)
http://olx.pl/oferta/lexus-prawdopodobn ... 2f65d75e0c

http://olx.pl/oferta/lexus-is200-sport- ... 426b860a35
don't be sad because of people - they will all die
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości