IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: _3rd »

Dołożenie kamery to jeden z częstszych modów, gdyż fabrycznie jest poprowadzona wiązka - jedynie trzeba przewiercić się przez pokrywę bagażnika. Całkiem możliwe, że ktoś dołożył kamerę, ale po tych zdjęciach ciężko to stwierdzić, nie widać nawet, czy OE Lexusa czy chińczyk.
Awatar użytkownika
GT Cajek
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:17
Model Lexusa: IS350 2011
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: GT Cajek »

kurde, godzine temu wylicytowalem is350 takze ciesze sie popijajac pifko :)
kolego, pierwszy twoj post takze powinienes sie przywitac, czolem :D
samochod za 120k a ty pytasz o kamere ktorej kuzde nie ma na pokladzie, gosc zaznaczyl bo myszke mial szybka
jakby ktos go ogladal i byloby warto to juz by go nie bylo, poza tym is mk3 z tym silnikiem to kpina ot tyle w temacie ... :D


thenojs pisze:Cześć.

Mam zapytanie odnośnie poniższej aukcji:

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... DXRoF.html

Szukam pierwszego Lexusa. Sama aukcja wydaje się ok, autoryzowany dealer, udokumentowany przegląd, bezwypadkowy, sprawny, 3 latek itp. itd. Zastanawia mnie jednak jedno, patrząc na opis "Elegance z pakietem Sense", a patrząc w katalog Lexusa w takim pakiecie nie ma kamery cofania, czy to znaczy, że było coś przy nim grzebane skoro wg. sprzedawcy jest kamera cofania?

Druga sprawa czy ktoś może oglądal w/w autko, albo po samej aukcji już widzi jakieś podejrzane rzeczy?

Dzięki z góry za jakikolwiek odzew.
Pzd.r
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: _3rd »

Gratuluję zakupu :smile:

Co do IS300 z ogłoszenia to widać, że jest kamera, a jeśli być jej nie powinno to jest dołożona :acute:
A co do silnika to nie jest tak źle, brzmienie ze zmienionym dolotem i wydechem jest w miarę (ale nadal nie jest to V6 :blush: ), osiągi lepsze od is250 w tej budzie (szczególnie z racechipem), jedyne czego można się przyczepić to spalanie: aktualnie mam średnie 15.5L/100km, ale jeżdżę sporo krótkich tras i głównie miasto + mam ciężkie 19” koła :biggrin2: na trasie schodzę do 7.5/100km (wcześniej przy fabrycznym samochodzie w trasie miałem 6L/100km przy 120km/h na tempomacie).
Dan 78
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 14 wrz 2016, o 13:57
Model Lexusa: IS350 2012
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Dan 78 »

GT Cajek pisze:kurde, godzine temu wylicytowalem is350 takze ciesze sie popijajac pifko :)
No to gratulacje Kolego ;)
Szybki1
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 9 maja 2016, o 23:11
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

UWAGA NA ISa z Kłodzka JTHBH5D2X05000955

Post autor: Szybki1 »

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... Ev7wP.html

Jakby ktoś był zainteresowany- byłem, widziałem...

Auto do zdjęć poprawione wałkiem na biało, żeby nie było widać. Zderzak tył klejony plasteliną...
Przed kolizją w oryginalnym lakierze, ale...
Do malowania praktycznie cały poza dachem. Błotniki przód oparły się o słupki, błotniki tył zdeformowane i już je bierze korozja, blacharsko może nawet i do uratowania jeśli komuś chce się rzeźbić i cena dla tego kogoś będzie ok...

ALE: kolumna kierownicy otrzymała nową funkcjonalność- poza regulacją przód- tył i góra- dół ta reguluję się jeszcze lewo- prawo!

Uwaga na ten samochód- raczej tylko jako dawca części się nadaje.

Jeśli ktoś ma jakieś dodatkowe pytania zapraszam.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: UWAGA NA ISa z Kłodzka JTHBH5D2X05000955

Post autor: ledziu »

Szybki1 pisze:https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... Ev7wP.html

Jakby ktoś był zainteresowany- byłem, widziałem...

Auto do zdjęć poprawione wałkiem na biało, żeby nie było widać. Zderzak tył klejony plasteliną...
Przed kolizją w oryginalnym lakierze, ale...
Do malowania praktycznie cały poza dachem. Błotniki przód oparły się o słupki, błotniki tył zdeformowane i już je bierze korozja, blacharsko może nawet i do uratowania jeśli komuś chce się rzeźbić i cena dla tego kogoś będzie ok...

ALE: kolumna kierownicy otrzymała nową funkcjonalność- poza regulacją przód- tył i góra- dół ta reguluję się jeszcze lewo- prawo!

Uwaga na ten samochód- raczej tylko jako dawca części się nadaje.

Jeśli ktoś ma jakieś dodatkowe pytania zapraszam.
Zastanawiam się jak to jest czytając Twój opis. Widać że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz a jedziesz oglądać uszkodzone auto. Jest to propozycja dla osób które coś wiedzą o autach po dzwonkach albo dla ich blacharzy, czyli Ty nic nie wiesz bierzesz sobie blacharza i się wszystkiego dowiadujesz.

Tu masz auto lekko draśnięty przodem a Ty wielce jesteś zdziwiony błotnikami opartymi o słupki gdzie wystarczy dobry kopniak żeby się oparły, wysil się choć trochę i zobacz jak taki błotnik montuje się od wewnętrznej strony. Co do malowania całości to jak najbardziej możliwe bo razem z przodem cieniujesz drzwi, to samo tyczy się tyłu czyli praktycznie całe auto jest do lakieru. Błotnik zdeformowane bo...dostał w tył i poleciała podłoga czy ucierpiało poszycie ? Tego już nie opisałeś a to jest najważniejsze przy tylnym walnięciu. Rdza hmmm rdza czy nalot rdzawy który jest w 100% normalny gdyż auto nie wiadomo jak długo było wyceniane i transportowane.
Kolumna kierownicza może uszkodzona a może a może nie. Sprawdzałeś czy w lexach się wypina podczas wypadku ?

Dla mnie tak się tworzy mity z satelity.

Jeszcze taka sugestia nie interesuj się perłą bo jest to trudny kolor do ogarnięcia XXX składnikowy i miernik Moto Janusza zwariuje podczas oględzin :biggrin2:
Szybki1
Lex user
Posty: 28
Rejestracja: 9 maja 2016, o 23:11
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: Szybki1 »

Prawy błotnik wyrwany, nie ma do czego montować, furtka sprasowana do harmonijki.
Pas przedni pęknięty za wzmocnieniem, podłużnice nie ucierpiały.
Samochód dostał tak, że prawdopodobnie pęknięta jest gródź.
Prawy błotnik do zdjęcia pomalowany wałkiem.

Całość do zdjęć "poprawiona" wałkiem. Ja nie mówię, czy masz kupić, czy nie... Mówię tylko, że samochód ma więcej uszkodzeń, niż widać na zdjęciach. Mam fotki z oględzin, jeśli ktoś jest zainteresowany, podeślę na PW.

Coś tam o samochodach wiem, i coś tam czytałem :) Każde auto da się wyklepać... ale tutaj za 10k więcej masz auto "w jednym kawałku", a nie ulepę.
Na pytanie, czy mają Panowie zdjęcia sprzed "picowania" padła odpowiedź, że nie.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS mkIII - Pytania o auto z ogloszenia

Post autor: ledziu »

No coś wiesz o autach ale dalej piszesz o pierdołach gdzie trzeba się modlić żeby tylko takie były przy tym uszkodzeniu.
Bardziej bałbym się
- tego co dostało dołem np.magiel, sanki, wahacze itp.
- czy dołem nie dostał silnik skoro wspominasz o grodzi
- no i tego co było podrobione.

Reszta to głupoty które trzeba wpisać na listę gratów do wymiany.

Reasumując nie pisz o złamanej ręce mówiąc o złamanym paznokciu :biggrin2:
Awatar użytkownika
liquid8p
Administrator
Posty: 152
Rejestracja: 20 paź 2021, o 00:19
Model Lexusa: RC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: UWAGA NA ISa z Kłodzka JTHBH5D2X05000955

Post autor: liquid8p »

Szybki1 pisze:https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is- ... Ev7wP.html

Jakby ktoś był zainteresowany- byłem, widziałem...
To że jest podpicowany pod sprzedaż, to widać od razu. Zderzak z lampą, która ma na pewno zerwane uchwyty dołożony na sztukę. Belka pod zderzakiem pęknięta i nie ma pianki absorbującej. Uszkodzenie nie jest duże i nie sądzę żeby silnik dostał, tam jest dużo miejsca. Dobrze że poduszki nie są wystrzelone, a szczególnie te z foteli. Z nimi jest problem po aktywacji airbaga, ponieważ są klejone i teoretycznie nienaprawialne. Auto niegroźnie uszkodzone i na pewno warte odbudowy.
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 464
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: UWAGA NA ISa z Kłodzka JTHBH5D2X05000955

Post autor: machony79 »

liquid8p pisze: Auto niegroźnie uszkodzone i na pewno warte odbudowy.
Za kilka tysięcy więcej masz nieuszkodzone.Chyba wystarczy co kolega napisał:
Szybki1 pisze: Auto do zdjęć poprawione wałkiem na biało, żeby nie było widać. Zderzak tył klejony plasteliną...
Przed kolizją w oryginalnym lakierze, ale...
Do malowania praktycznie cały poza dachem. Błotniki przód oparły się o słupki, błotniki tył zdeformowane i już je bierze korozja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości