IS MK II Kilka pytań przed zakupem

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

IS MK II Kilka pytań przed zakupem

Postprzez wiemarcel » 6 sty 2014, o 22:55

Witam zamierzam zakupić lexusa IS250 i mam kilka pytań na które na forum nie znalazłem odpowiedzi :

1a. Przede wszystkim jakie są minusy tego auta ze stanow ?
1b. W przypadku auta ze stanów z silnikiem wyżej jak z Polsce zaleje mu 98 to coś się może dziać z silnikiem ? A może wystarczy wtedy lać 95 i będzie ok ?
2. jak z awaryjnością tych silników?
3. Jakie są wsadzane skrzynie do tych lexusów i jak z ich żywotnością - pytam bo jak czytam o skrzyni multitronic w Audi B8 to mnie ciarki przechodzą ....
4. co ile wymieniać olej w silniku ?
5. Jak z wymianą oleju w skrzyni i wale ?
6.Przy zakupie bez navi czy dużym problemem jest jej dołożenie ? ( trzeba ciągnąć wszystkie kabelki anteny gps itp ? a może zmieniać instalację ? )
7.jak wygląda sprawa składanch elektrycznie lusterek ? Większość ma czy też nie? i jakbym miał dołożyc taką opcję to duzo kombinowania mnie czeka ? Jeżdzę BMW 320i 2009 r. i dlatego się pytam bo tu u mnie wiem jak sprawa wygląda.
8. Lexus posiada taką opcję jak domykanie szyb?
9. Jak wygląda zmiana światel przednich i tylnich na poliftowe ? trzeba kombinować a elektryką bardzo ?

jak coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę niżej.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
wiemarcel
Nowy lex user

Model Lexusa: is250

Re: IS MK II Kilka pytań przed zakupem

Postprzez turmoll » 7 sty 2014, o 20:57

Hej,

1a.
O ile auto nie przyjechało w 3-ch częściach to np. przeróbki reflektorów, licznik w milach etc.? Carfax?

1b.
Silnik jest ten sam co w EU (en.wikipedia.org/wiki/Toyota_GR_engine#4GR-FSE) ale leja do niego mniej oktanową wachę. Możesz lać 95 lub 98 jak wolisz, tylko po co ?

2.
Na polskich forach nie znalazłem, żadnego powtarzającego się problemu z silnikiem ale na forach zagranicznych, jest jeden temat dotyczący aut z początku produkcji a mianowicie zbierający się nagar/sadza na zaworach dolotowych. W stanach nawet, była jakaś kampania serwisowa. Jest to 'cecha' nie 'wada' silników z DI.

3.
Dwa rodzaje, w AWD A760H, w RWD A960E. Żywotność zależy od tego kto tym jeździ. Jeśli jest używana zgodnie z przeznaczeniem to myślę, że pierw się karoseria rozsypie.

4.
Zgodnie z zaleceniami to co 15 k lub 1 rok.

5.
W wale wymiana oleju co 30k km

klublexus.pl/forum/10-is/7348-is-250-prz...wymienione.html#7354

w skrzyni olej się tylko sprawdza (chyba co 100 k km) ponieważ przewidziany jest na całe życie pojazdu. Trochę dziwne ...

6.
jest to do ogarnięcia, poszukaj wątków na forum. Ale musisz mięć trochę większą wiedzę niż zaczerpniętą z "małego elektronika"

7.
w każdej wersji jest guzik do składania lusterek, po 2008 można także zaprogramować żeby się same składały podczas zamykania auta:
klublexus.pl/forum/37-car-audio-i-elektr...e-lusterek.html#7807

8.
jeszcze tego nie sprawdzałem, ale czytałem że tak

9.
od 2006 były 2 lifting, w 2008 i w 2010 i głownie zmieniali światła i zderzaki

polifotwe tylne wyglądają jak w Corolli, ja się raczej zastanawiam jak wrócić do przedlifotwych z 2008

Jeśli chodzi o przednie, to gdzieś w połowie 2010 dołożyli listwę LED (mój jest wyprodukowany w lutym 2010 i nie ma LED). I moim zdaniem to wygląda okropnie jakby na siłę dołożone ala Audi.

Poszukaj np tu is.sewellparts.com/ są części np reflektory wraz z instrukcja montażu, będziesz wiedział czy to plug'n' play czy trzeba grzebać.

/turmoll
Obecnie: na dalekim wschodzie - Tokyo Metro i Japanese Railways
Teraz: MKII, IS250, 2010, PL
- mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Wcześniej: Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
turmoll
Lex Driver

Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL

Postprzez Lowiec » 21 lut 2016, o 15:18

Odkopię suchara i dodam pytania ponieważ sam się zastanawiam nad kupnem is250 a nie znalazłem odpowiedzi:
- Czy tylna kanapa się składa umożliwiając przewiezienie dłuższych przedmiotów? Może to pytanie nie na miejscu w przypadku lexa ale obecnie mam bmw e39, w którym kanapa się nie kładzie a chciałem kupić tv....i musiałem pożyczać polo:)
- Pasek czy łańcuch? Interwal wymiany?
- Opony normalne i zapas w bagażniku czy run flaty?
- odtwarzanie mp3?podłączenie telefonu i odtwarzanie mp3?
Lowiec
Nowy lex user

Model Lexusa: Może IS200SC

Postprzez szyman_leo » 21 lut 2016, o 16:58

- kanapa nie składa się, jest tylko okienko na narty, u mnie bez rękawa nawet (coś ok. 21x21cm, więc TV się nie zmieści :sarcastic: ) -> nie oddawać jeszcze Polo :ok:
- łańcuch, jak nie rzęzi nie ruszać;
- opony normalne i dojazdówka w zapasie (na rynek US są czujniki ciśnienia i tam nie wiem, ale może są RunFlaty, na EU na pewno zwykłe);
- wejście AUX w schowku "pod łokciem" i zmieniarka chyba też obsługuje mp3, ale tego nie wiem, bo nie korzystam.
Apetyt IS250 Obrazek
Apetyt CT200h Obrazek
Obrazek
szyman_leo
Lex user

Model Lexusa: IS250, CT200h

Postprzez Lowiec » 21 lut 2016, o 18:36

Dzięki za info:) znaczy, że trzeba mu dorobić hak i targać połowkę na lawecie na wszelki gdy wpadnie do głowy kupić coś dłuższego niż powiedzmy metr:D
Lowiec
Nowy lex user

Model Lexusa: Może IS200SC

Postprzez turmoll » 22 lut 2016, o 03:32

mp3 idzie z usb i płyty cd (chyba nie idzie z dvd - ale w sumie nie sprawdzałem to nie wiem)

/turmoll
Obecnie: na dalekim wschodzie - Tokyo Metro i Japanese Railways
Teraz: MKII, IS250, 2010, PL
- mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Wcześniej: Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
turmoll
Lex Driver

Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL

Powrót do Lexus IS