is200 za ok 14k , czego się spodziewać ?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

is200 za ok 14k , czego się spodziewać ?

Postprzez KowaLazer » 22 lut 2014, o 23:42

Witam serdecznie, jestem studentem, mam 19 lat , do tej pory nie posiadałem prywatnego samochodu.
Jedną pasję musiałem zakończyć (2007-20014) było to modelarstwo kołowe RC finalnie na poziomie Mistrzostw Polski ...
Przyszedł czas na zakup swojego pierwszego, jak to się mówi, wymarzonego pojazdu.
Przestudiowałem różne fora , moja lista się zmniejszyła dość mocno. Od Toyoty MR2 mk2 , po Mercedesy CLK i inne Nissany 200sx .
Ogólnie chodzi o samochód na co dzień, który ma być wygodny ale też bezpieczny. Nie mówię tu o poduszkach , mówię o mocy a silnik is200 ma jej dość sporo, żeby wykonać spokojnie manewr wyprzedzania, czy też wyjść z nieprzewidzianej sytuacji.

Jestem w trakcie ,,zbierania'' na ten samochód , przestudiowałem dość sporo tematów związanych z jego modyfikacjami ...
Proszę się nie spodziewać, że na 100 % zostanę na tym forum ,będę posiadaczem IS'a , który na prawdę bardzo mi się podoba .Mogę nie być w stanie zarobić na dzień dzisiejszy takiej kwoty.

Bardzo proszę o wyrażenie swojego zdania na temat is'ów, których jest dość sporo na allegro czy otomoto i które nie przekraczają kwoty 14 tyś.
Czytając forum zauważyłem, że gdy była mowa o cenie, przeważnie kosztowały one 18-23 tys , więc czego można się spodziewać po samochodzie za ok 13-14 tys, który na fotkach wygląda nieźle ALE ..
Czy to nie będzie wyglądało tak ? http://www.youtube.com/watch?v=kRvzjN1kC6Q

Przykład

http://otomoto.pl/lexus-is200-full-zadb ... 10811.html

Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedzi.
Aha, mam w życiu pasję i proszę mi wierzyć, że każda z Państwa odpowiedzi rozświetla mi drogę. Nie chcę zajmować czyjegoś czasu na marne. Na ten model jestem zdecydowany, jednak wiem z życia, że więcej niż ok 13-14 tys nie będę w stanie wydać na samochód. Podejrzewam , że zakupił bym go w okresie wakacyjnym ,mam czas.
KowaLazer
Lex Driver

Model Lexusa: is200

Re: is200 za ok 14k , czego się spodziewać ?

Postprzez forest » 23 lut 2014, o 00:00

przy takiej kwocie nie ma co się kierować fotami w ogłoszeniu, trzeba auto zobaczyć na żywca
jeżeli na IS200 chcesz wydać 15k. to licz się z tym że bedziesz musiał go dopieścić
jak masz znajomego dobrego mechanika to zabieraj go na oględziny stawiaj dobrą flachę żeby aż kładł się pod furę
bo lepiej kupić mniej zadbaną furę (lakier/wnętrze) ale mechanicznie w stanie dobrym
Obrazek
Obrazek #vipdGS #hotNINJA
forest
Moderator

Model Lexusa: stanced VIP

Postprzez KowaLazer » 23 lut 2014, o 00:05

Dokładnie o to chodzi, wiem że jak już kupię ten samochód to z czasem doprowadzę go do stanu idealnego .
Mam też nastawienie ,,smarkacza,, bo może w sporcie nie będęnim jeździł , natomiast w przyszłości gwint lub sprężyny, poliuretan itd chciałbym żeby jednak wleciał.
Chodzi mi głównie o to, żeby nie miał większych przygód, nie był składany z 2 i > no i żeby silnik był w dobrym stanie. Dobrze wiem, że od razu rozrząd( czytałem , że ktoś tu na forum w sensownej cenie jest w stanie załatwić) , płyny, oleje i inne akcenciki.
Poprostu chcę kupić sprawny pojazd, ale liczę się z tym że jakieś części będę musiał wymienić bo tego się nie uniknie.
Chodzi mi o tę przepaść między 14-15 tys a 23-26 tyś, bo takie kwoty padają w innych tematach poświęconych między innymi kwotom zakupionych is;ów.
Dziękuję za odpowiedź i czekam na więcej !

Oczywiście będę starał się pojechać z mechanikiem , nawet zapłacić za przegląd i inne sprawdzenie miernikiem grubości lakieru. Dam 200 pln i będzie z głowy.
KowaLazer
Lex Driver

Postprzez mikrus » 23 lut 2014, o 02:07

Właściwie to cena auta jest tylko i wyłącznie wskazana przez sprzedającego. Nie zawsze niska cena to oferta obok której można przejść i lepiej nie zwrócić na nią uwagi. Ważne by do zakupu podejść na zimno, bo jak się człowiek napali to nie widzi niektórych niedociągnięć. Jeden patrzy na roczni, drugi na stan i tak można w kółko.
Piszesz też o sporej mocy IS200... kurcze, cóż Ci mogę powiedzieć. Początkowo będzie Ci starczało, ale z biegiem czasu zobaczysz, że pali jak smok, a nie jedzie. Normalne spalanie na trasie to 8l. Owszem można zejść niżej, ale to jak jedziesz emeryt style za tirem. Mi się udało. 155KM to mało na tak ciężkie auto, ale jak się go ładnie kręci na wysokich i zachowuje dynamikę to idzie ładnie, a raczej zadowalająco z tym, że wskaźnik paliwa ucieka w oczach. Nie mówię tego by Cię straszyć, broń Boże. Auto odwdzięcza się komfortem i jakością prowadzenia, która jest po prostu zajeb****sta. Dobra nowina też jest taka, że auto, a raczej silnik dobrze znosi LPG.
Dopieszczenie tego auta tak na dobrą sprawę przyniesie Ci dużo satysfakcji. Konstrukcja nie jest bardzo skomplikowana i wiele rzeczy można zrobić samemu.
Zawsze możesz zastanowić się jeszcze nad E46 z bawarskiej stajni, ale do mnie jakoś to nie przemawia. Przejedź się jednym i drugim zobaczysz dlaczego ;)
Pozdrawiam
Mikołaj
mikrus
Lex Driver

Model Lexusa: były dwa IS'y... jest Pro Ceed 1.6 CRDi+

Postprzez KowaLazer » 23 lut 2014, o 02:52

Jechalem zarówno e46 ,jak i IS200. Inna bajka i Nie ma co porównywać. Co do spalania ,smigalem do tej pory Mondeo z 98r ,które pali 12l i to chyba w trasie ,wiec to 8 l mi nie straszne. Oczywiście,jako ze ma to być auto na co dzień ,będę myślał o LPG. Jestem malolatem i nie będzie to samochód do motorsportu,nie mam się czego wstydzić. Dziękuje bardzo za odpowiedzi,naprawdę to cenne wskazówki bo nie wiedziałem co o tych ,,tanich,, egzemplarzach myśleć. Pewnie polowa jest naprawiania,cześć jest z rhd na lhd przerobiona a jakis odłamek ma takie ceny bo zwyczajnie ktoś może sobie na to pozwolić. Dzięki jeszcze raz ! Gdyby ktoś miał ochotę jeszcze we własny sposób przemówić mi do rozsądku ,lub cos doradzic ,będę zobowiązany. Pozdrawiam !
KowaLazer
Lex Driver

Postprzez tomekb » 23 lut 2014, o 08:17

Ja potwierdze co koledzy napisali nie ma co przekreslac tańszych ofert z tym de ją bym się tak mocno siljikiem nie ptrzejmowal gdyż z anglika można kupić sprawny motor bez osprzetu za 800-1000pln. Jak mi koledzy mechanicy mowia lepiej wymienić dilnik niż naprawiać blacharke. Ja polecam dodatkowo automat gdyż obsluga skrzyni kończy się na wymianie oleju co 60000km brak sprsegla brak dwumasu. Do codziennej jazdy wystarczy. Myślę że do 14000 kupisz samochód. Mam nadzieje że to nie wszysykie pieniadze jakie bedziesz miał na auto bo z góry musisz założyć se minimum 2000-3000trzeba dołożyć to się tyczy każdego auta używanego a jeśli chdzi o is to te za 20000 też nie są idealne. Musisz sabrac mechamika na oględziny ale takiego kadrego a nie wymieniacza.
tomekb
Lex Master

Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut

Postprzez Narf » 23 lut 2014, o 10:47

IS200 jako pierwsze auto? bardzo odwazne posuniecie jak dla mnie. rwd zima moze zaskoczyc, zwlaszcza ze jestes mlody i nie masz za duzego doswiadczenia za kierownica, RC sie nie liczy :) tez sie bawilem kiedys w to, driftowalem :hobby:
jak masz 14k na auto, to tak naprawde musisz kupic auto do 11k bo te 2k-3k musisz miec na takie pierdoly typu wymiana oleju czy klockow...
jestes z lodzi, mozesz podjechac do komisu na Dabrowskiego za lidlem i zobaczyc jak wyglada lexus za ~15k
http://otomoto.pl/lexus-is200-nawigacja ... 23270.html
Narf
Lex user

Model Lexusa: :)

Postprzez KamKraw » 23 lut 2014, o 11:08

Ja kupiłem is 200 z 2000r, czarny z jasnym środkiem, navi i inne bajery, był uderzony w tył ale pogodziłem się z tym bo szpachli jest cienko nałożone :secretyb: kosztował 12k zł, ale w przeciągu tygodnia wpakowałem w niego 3k i z tym się liczyłem, wymiana rozrządu, świec, filtrów, naprawa zawieszenia przód/tył oraz wszystkie oleje wymienione, do tego parę innych drobnych usterek które sam sukcesywnie usuwam.
KamKraw
Lex user

Model Lexusa: IS 200

Postprzez forest » 23 lut 2014, o 14:22

ktoś tu napisał że IS200 dużo pali... hmmm
ja dziennie robie jakieś 40-50km. jadę z Deszczna do Gorzowa (12km.) pokręce się po mieście i na końcu wracam do Deszczna
i wychodzi mi nawet że schodzę poniżej 10l./100km. - dobry wynik jak na 2.0
:P
a moc.. 155KM szału nie ma ale na te wyprzedzanie starcza :biggrin2:
Obrazek
Obrazek #vipdGS #hotNINJA
forest
Moderator

Model Lexusa: stanced VIP

Postprzez mikrus » 23 lut 2014, o 16:58

Ja napisałem :P
Nie no zgadza się, ale z tym też trzeba się liczyć, że jednak 6 cylindrów w rzędzie musi się czymś posilić. Twoje spalania jest jak najbardziej realne. Sam jak śmigam spokojnie to się mieszczę w 10l. Gorzej jak się trochę powściekam, ale to mi już minęło dłuższy czas temu.
Pozdrawiam
Mikołaj
mikrus
Lex Driver

Model Lexusa: były dwa IS'y... jest Pro Ceed 1.6 CRDi+

Następna strona

Powrót do Lexus IS