Kilka pytań przed kupnem IS200 MK1

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

Kilka pytań przed kupnem IS200 MK1

Postprzez CaliforniaKid » 3 sie 2014, o 13:48

Witam, jestem nowy na forum i poszukuję kilku informacji z pewnej ręki.

Zaczynając od początku odkąd wsiadłem do samochodu jeżdżę tylko Hondami, obecnie mam Prelude V gen 2.0 133KM i wszystko pięknie, zadowolony jestem z auta tylko standardowa bajka jeśli o Hondy chodzi się rozpoczęła. Rdza... Po przejściach blacharskich z CIVIC'iem mam dosyć plenienia tego dziadostwa z auta i mam zamiary zmienić markę na własnie Lexusa. I tutaj kilka moich pytań na temat Lexusa IS200 mk1.

1. Jak Lexus przedstawia się blacharsko przy używaniu go przez pełny rok (będzie garażowany zimą).
2. IS200 w serii ma 155KM a mimo to nieco wolniejszy jest od Preludy 2.0 (pewnie ze względu na masę), inwestując w Eatona M62 jakich bezpiecznych mocy można się spodziewać na w pełni seryjnej jednostce? (od razu mówię, że jak każde moje auto nigdy gazu nie powącha, gaz tylko w kuchence;) )
3. Ciekawi mnie 6 biegowa skrzynia, w trasie jadąc te 130km/h jak się przedstawia spalanie?
4. Czy zdobycie pakietu wyglądowego TTE jest trudne, i jakie są to mniej więcej koszta?
5. Opłaca się fatygować do NRD po takiego Lexa czy lepiej szukać w kraju?
6. Czy IS200 ma jakieś "typowe" swoje bolączki , o których powinienem wiedzieć? (tak jak np Preluda ma kostkę stacyjki, sworznie i oczywiście blachę)

Jeśli byłby ktoś w stanie mi odpowiedzieć na te pytania byłbym bardzo wdzięczny:)

Pozdro!
CaliforniaKid
Nowy lex user

Model Lexusa: IS200

Re: Kilka pytań przed kupnem IS200 MK1

Postprzez dostawca » 8 sie 2014, o 07:28

Ja mam na razie mały staż, ale z tego co sam się rozglądałem to pomogę.
1. Słyszałem, że w bagażniku trzeba patrzeć pod dywanik na nadkola-reszta nie wiem.
2. ~190KM bez zmiany ECU
3.Na pewno jest to trochę zależne od przełożenia w moście. W moim mi wyszło jak do Krk jechałem ostatnio około 9,5l/100km(kombi) prędkość pomiędzy 120-140.
4.Jest Alex, który ściąga graty z Jp, zapytaj(wątek japońskie smaczki w dziale sprzedam). Ale to pewnie będzie TRD a nie TTE.
5.Mi się nie opłaciło.
6.Poza zacinającą się zmieniarką, nie wiem.
Musisz poczekać, aż ktoś jeszcze się wypowie.
Pozdrawiam P.
dostawca
Lex user

Model Lexusa: IS SportCross

Odp: Kilka pytań przed kupnem IS200 MK1

Postprzez Alex200 » 8 sie 2014, o 07:38

Ad.6 - koło dwumasowe, stworzenie wahaczy dolnych, w sportcrossach utleniające sie klapy bagażnika (to je amelinium!)
Alex200
Lex Driver

Model Lexusa: IS200 SC

Postprzez dommell » 8 sie 2014, o 08:57

Ad.6 Dodajmy jeszcze "miaucząca" skrzynia manualna :) - chyba 3/4 egzemplarzy to ma. Plus hamulce, które trzeba utrzymywać w należytym porządku, konserwować chyba częściej niż w innych samochodach.
dommell
Lex Driver

Model Lexusa: IS 200

Postprzez tomekb » 8 sie 2014, o 10:15

1. Jeśli nie bity nic mu nie będzie najlepsza blacha wśród japończyków korozja pojawia się tam gdzie był naprawiany bądź był odprysk,
przy starszych autach może się pojawić między szybą przednią lub tylną przy dachu w starej uszczelce może się woda gromadzić .
2. Eaton ok 220KM wyżej bym nie próbował do jazdy na co dzień (Jeśli chodzi o LPG to auto znosi bez problemu jazdę, ale szanuje twoje zdanie miałem takie samo do puki rodzina się nie powiększyła) możesz kupić is300
3. Nie wiem automat ok 7,5-8l
4. trzeba szukać szukać jeszcze raz szukać a cena to juz ależy od sprzedawcy
5. Nie wiem popytaj michalw może sam coś ci znajdzie on ma talent
6. Hamulce - poza zapiekającymi się zaciskami gumkami blaszkami tarcze się krzywię na potęge nie ważne czy orginał czy zamiennik jedyna rada to ATE ale drogi gips.
W manualu dwu mas i skrzynia biegów z reguły psują się przez ostra jazdę Automaty jeśli dbasz nie do zniszczenia
Droga regulacja zaworów płytka bez rabatów kosztuje 90PLN (Ja oddałem głowice do szliwierza wymienili mi od razu prowadniczki itp i wyszło taniej z robotą niż regulacja)
Po 250tys km katalizatory się zapychają bankowo przynajmniej jeden nie ważne czy z LPG czy bez
więcej grzechów nie pamiętam
tomekb
Lex Master

Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut

Postprzez CaliforniaKid » 13 sie 2014, o 17:23

Dziękuje Wam bardzo za odpwoedzi!:)

@tomekb dobrze Cię zrozumiałem, że IS200 MK1 ma dwumas, w benzynie?

Co do płytek to wiem, że to problematyczny temat. Znajomy ma Focusa Zetec 2.0 i tam ta sama historia z płytkami.
Jeśli chodzi o rozrząd to jakie są orientacyjne ceny jego regulacji?
CaliforniaKid
Nowy lex user

Postprzez a_rek » 13 sie 2014, o 18:43

ad 2. Kup od razu IS300, lub coś mocniejszego.
ad 4. W polsce mało popularne auto, więc ciekawy graty raczej nie pojawiają się na np all.
ad 5. Jak masz kogoś znajomego na miejscu, kto zobaczy auto zejdzie z ceny - to tak; w przeciwnym wypadku jedziesz X km po samochód który kosztuje tyle co w PL
a_rek
Lex user

Model Lexusa: 0s

Postprzez dommell » 13 sie 2014, o 18:59

CaliforniaKid napisał(a):Dziękuje Wam bardzo za odpwoedzi!:)

@tomekb dobrze Cię zrozumiałem, że IS200 MK1 ma dwumas, w benzynie?

Co do płytek to wiem, że to problematyczny temat. Znajomy ma Focusa Zetec 2.0 i tam ta sama historia z płytkami.
Jeśli chodzi o rozrząd to jakie są orientacyjne ceny jego regulacji?

IS ma dwumas. Dwumas nie zależy od tego czy samochód jest na benzynę czy ropę :)
dommell
Lex Driver

Model Lexusa: IS 200

Postprzez CaliforniaKid » 17 sie 2014, o 11:24

A jeszcze jedno pytanie co do Eatona, jest to M62, który ma elektrosprzęgło jeśli dobrze kojarzę. Na jakiej zasadzie chodzi ono w IS200? Mówię oczywiście o seryjnej instalacji.
CaliforniaKid
Nowy lex user

Postprzez bulikcbr » 17 sie 2014, o 14:38

Co do hamulcy to nie jest tak źle tył tarcze 117zł z bosha a przód 183 zł z ATE oczywiscie sztuka.
bulikcbr
Lex user

Model Lexusa: is 200

Następna strona

Powrót do Lexus IS