Kupno pierwszego własnego samochodu

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

Kupno pierwszego własnego samochodu

Postprzez answe91 » 28 wrz 2014, o 22:08

Cześć, jestem nowy, mam nadzieję że wątek w dobrym miejscu. Ostatnio zacząłem poszukiwania samochodu odpowiedniego dla siebie, można powiedzieć pierwszego własnego samochodu. Po wielu rozmowach z dziewczyną, wybraliśmy kilka możliwych marek i modeli (Lexus IS200 - chyba że polecicie coś lepszego :); Audi A/S4; Volvo S40). Jeżeli chodzi o budżet to chcielibyśmy się zamknąć w 20000 zł.
Po co to wszystko napisałem, otóż w związku z wyborem jako jednego z możliwych celów Lexusa IS200, chciałbym się dowiedzieć co o nim możecie ciekawego powiedzieć. Jakie są mniej więcej koszty utrzymania, jak z częściami do niego w wypadku awarii itp.. Jeżeli chodzi o pozostałe modele - porównanie przez właścicieli IS200 z Audi czy Volvo miło widziane, jednak po przeprowadzeniu kilkunastu rozmów z osobami posiadającymi Audi i Volvo stwierdzam że wybór najgorszy to by nie był. Co do Lexusa, żaden z moich/moich rodziców znajomych takowego nie posiada, stąd też ten temat. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
answe91
Nowy lex user

Model Lexusa: Jeszcze żaden

Re: Kupno pierwszego własnego samochodu

Postprzez forest » 28 wrz 2014, o 22:18

IS200 albo się kocha, albo nienawidzi ;)
przeglądnij i poczytaj forum, a przekonasz się co go gryzie i za co go kochamy :D
Obrazek
Obrazek #vipdGS #hotNINJA
forest
Moderator

Model Lexusa: stanced VIP

Postprzez answe91 » 28 wrz 2014, o 23:11

Liczyłem właśnie na jakiś lekki FAQ w stosunku do tego Lexusa, ale skoro go nie ma to przeczeszę forum w poszukiwaniu wad i zalet ;)
answe91
Nowy lex user

Postprzez DNL » 28 wrz 2014, o 23:17

Sprawdź ten wątek o kosztach utrzymania IS200 - viewtopic.php?f=128&t=7984
DNL
Lex user

Model Lexusa: IS200

Postprzez Dawid0ss » 29 wrz 2014, o 07:40

A według mnie Lexus to nie jest dobra marka na pierwsze auto. Na początek lepiej kupić coś na stłuczenie, aby sobie spokojnie śmigać i się niczym nie martwić. Mam na myśli tematy w postaci obtarć, obić itp ;-) Przejdziesz chrzest, kupisz sobie lepsze auto ;-)

Auto nie jest tanie w utrzymaniu. Sporo pali. Oryginale części też nie należą do najtańszych. Pzdr
Moja maszynka - IS 200 Turbo http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo (link w stopce)

Postprzez ledziu » 29 wrz 2014, o 10:01

U mnie w rodzinie starą tojkę/lexa używa się jako woły robocze do tłuczenia kilometrów. Pod wieloma względami wychodzi tanio i przyjemnie.... :biggrin2:
ledziu
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez answe91 » 29 wrz 2014, o 14:35

Dawid0ss napisał(a):A według mnie Lexus to nie jest dobra marka na pierwsze auto. Na początek lepiej kupić coś na stłuczenie, aby sobie spokojnie śmigać i się niczym nie martwić. Mam na myśli tematy w postaci obtarć, obić itp ;-) Przejdziesz chrzest, kupisz sobie lepsze auto ;-)

Auto nie jest tanie w utrzymaniu. Sporo pali. Oryginale części też nie należą do najtańszych. Pzdr

Jak pisałem pierwszego własnego samochodu :). Obecnie jeżdżę fiestą i hondą jednak fiesta idzie na złom co zapowiedziano mi dawno a honda niestety, dzielenie się takową na trzy osoby będzie dość kłopotliwe, stąd postanowienie kupienia własnego ;)
answe91
Nowy lex user

Postprzez Dawid0ss » 29 wrz 2014, o 14:59

answe91 napisał(a):Jak pisałem pierwszego własnego samochodu :). Obecnie jeżdżę fiestą i hondą jednak fiesta idzie na złom co zapowiedziano mi dawno a honda niestety, dzielenie się takową na trzy osoby będzie dość kłopotliwe, stąd postanowienie kupienia własnego ;)

A to co innego ! W takim razie bierz Lexusa ! Ja przesiadłem się z Foki i w końcu poczułem, że jeżdżę ;-) Pzdr
Moja maszynka - IS 200 Turbo http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo (link w stopce)

Postprzez Joyrider » 29 wrz 2014, o 16:17

Miesiąc temu kupiłem IS200, na razie zrobiłem coś około 4000km. Rozważałem A4 B5/B6 i Volvo S60. Volvo najwygodniejsze, ale jeżeli kupisz coś innego niż 2.4 benzyna w manualu, to będzie kosztować w utrzymaniu więcej niż Lexus. S60 jeździ komfortowo, stabilnie, ale bez żadnego sportowego zacięcia. Ja akurat testowałem 2.5T automat AWD, zbierało się fajnie i fotele megawygodne, ale jeden kanapowóz już mam i starczy. Jak Audi to tylko quattro, rewelacyjna trakcja i zero awaryjności tego napędu (miałem takie i piszę z doświadczenia). B5 i B6 już nie ryją przodem tak masakrycznie jak poprzednicy, do zwinności Lexusa to im jednak dalekoooo.

Wadą IS200 jest bardzo słaby silnik, zupełnie nie przystający do reszty auta. Da się jednak tym jeździć nie zawalając drogi. Jak mi kiedykolwiek padnie, to wymienię pewnie na coś mocniejszego.

Podsumowując: IS przegrywa silnikowo, ale ma najwięcej frajdy z prowadzenia, może ma mniej komfortu niż Volvo i gorszą trakcję niż Audi z 4WD, ale jak dla mnie to idealne auto na codzień. Małe, zwinne, w miarę wygodne i, sądząc po przeglądaniu forów Volvo, Audi i Lexus, najmniej awaryjne :D Sam ISa mam zbyt krótko, żeby to ocenić empirycznie. Nie musiałem jeszcze sprawdzać cen części za bardzo, ale wątpię żeby były droższe niż do Audi a tym bardziej Volvo.
Joyrider
Lex user

Postprzez baniaq » 29 wrz 2014, o 16:46

W sumie popieram przedmówcę. IS jest bardzo zwinny i jeżeli dobrze się kombinuje i wachluje dźwignią zmiany biegów to w trasie jest spoko, ale niekoniecznie komfortowo dla pasażerów (ja zawsze trzymam auto na odpowiednich obrotach)
Spalanie na świeżo po weekendzie: 140-160 - wskazówka waha się między 12-15l/100 PB, 200-220 (więcej nie idzie) 20-25l. 90km/h za tirem na 6tym biegu - było między 5 a 10, i to znacznie bliżej 5.

Nie mogę się tylko zgodzić co do komfortu, ale to pewnie wina mojej budowy. 190cm wzrostu, 80kg. Trasa max 2h. Kiedyś łyknąłem 4h na raz bez przerwy i umierałem. Testowałem już najróżniejsze ustawienia foteli, mam wysoki podłokietnik i niestety lipa. Fotele za krótkie, nogi się potwornie męczą, słabe podparcie przekłada się też na ból w krzyżu.

Aha, z tym spoko prowadzeniem, to na zawiasie -35mm. Na ładnych odcinkach można poszaleć, bo trzyma się konkretnie. Na seryjnym przechyły na ostrych szybkich łukach były grube.
Sprzedam graty do IS200/300:
- ori lotka ze stopem (srebrna, czerwona)
- dokładka zderzaka tylnego TTE (czerwona 349zł)
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
baniaq
Lex Maniak

Następna strona

Powrót do Lexus IS