IS MK III planuję kupno, proszę o opinie

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

IS MK III planuję kupno, proszę o opinie

Postprzez antek spawacz » 7 paź 2014, o 10:55

Witam Szanownych Użytkowników forum,

Jestem nowym użytkownikiem, choć forum przeglądam od jakiegoś czasu. Planuję za chwile zmianę samochodu (Obecnie Mondeo MK4 diesel) i po jazdach próbnych praktycznie wszystkimi autami, które są w kręgu moich zainteresowań, auto, które wywołuje u mnie najwięcej emocji jest najnowszy IS 2500. Chciałbym prosić Was o pinie na temat tego auta z punktu widzenia codziennego użytkownika. Dla lepszej przejrzystości wątku wypunktuję, które informacje wydają się być dla mnie istotne.

1. Faktyczne koszty serwisowania w ASO, ceny przeglądów, ile wytrzymują tarcze/klocki (koszt wymiany?), koszty dużych przeglądów
2. Realne spalanie w mieście i trasie, zakładając, że nie jeździmy eco tylko normalnie eksploatujemy auto (myślę, że pewnie podobnie do MK2, ten sam silnik). Ja podczas jazdy dynamicznej w mieście uzyskałem rezultat 14,5l, w trybie "lekka noga" 10,5l. Ale auto testowe miało przebieg 60 km.
3. Po jazdach próbnych jestem zachwycony fotelami z przodu, czy na dłuższe trasy również okazują się być takie wygodne?
4.Jak wygląda podróżowanie na tylej kanapie (po Mondeo mam pewne wątpliwości co do wystarczającej ilości miejsca na nogi).
5. Jak oceniacie ergonomię? Wydaje się, ze brakuje miejsca np. na telefon na konsoli środkowej i schowka na okulary.
6. Zdaję sobie sprawę, że dynamika auta nie powala ale czy w trasie jest wystarczająco zrywne do dynamicznego przyspieszania i wyprzedzania?
7. Czy auto sprawia jakieś problemy związane z jakością, usterkami (wiem, Lexus ale wolę się upewnić) bo przy podejmowaniu decyzji o zakupie Lexusa kieruję się przede wszystkim opinią o niskie usterkowości, a przy okazji brak tu turbin, DPFów, dwumasówek, dwusprzęgłówek itd itd.
8. Czy są jakieś denerwujące niedoróbki, cechy auta które wychodzą na jaw dopiero podczas eksploatacji i psują przyjemność z jazdy?
Ciekaw jestem bardzo Waszych opinii na temat tego auta, może niedługo sam będę mógł podzielić się własną.
antek spawacz
Nowy lex user

Model Lexusa: nie posiadam

Re: IS MK III planuję kupno, proszę o opinie

Postprzez turmoll » 7 paź 2014, o 13:39

Hej,

Piszę z punktu widzenia dwu letniego użytkownika IS MK2 oraz po jednodniowym korzystaniu z IS MK3 300h.

AD1. Przeglądy dzielą się na pełne przeglądy co 2 lata lub 30kkm oraz obłsugi międzypreglądowe co 15kkm lub co rok. Cena przeglądu 3k pln cena obsługi 1,5k pln (dla IS MK2). Cena klocków i tarcz z przódu w ASO 1,4 k pln. Nie wiem jeszcze na ile starczają ale auto w automacie ogólnie bardziej zużywa hamulce niż odpowiednik w manualu.
AD2. Mój ISMK2 w dojazdach do pracy (centrum Warszawy, korki) spala ok. 13-15l 100km przy jeździe w trybie sport, w automatycznym pewnie ok. 12-13l/100km. Oczywiście w zimie pojawi się 17l/100km. Swój styl jazdy nazwał bym 'mam w d...ekologie'.
AD3. Ja również zauważyłem, że fotele w ISMK3 są lepsze od moich ISMK2, mają dłuższe siedziska i są lepiej wyprofilowane.
AD4.Kolejną rzecz na plus dla ISMK3 jest znacząco większa ilość miejsca na tylnej kanapie w porównaniu do IS MK2. Ale tyle co w Mondeo nie ma, zapomnij.
AD5. Dla mnie wnętrze w IS MK3 jest przekombinowane, ja wole bardziej klasyczne.
AD6. Jest.
AD7. Przez pierwszych 5-6 lat możesz spać spkojnie.
AD8. Wersja IS300h jest do d… ale rozważasz IS250 więc Cię nie dotyczy

Ogólnie na plus MK3 w stosunku to MK2 to fotele, miejsce na tylnej kanapie i pojemnośc bagażnika. Moim zdaniem na minus to przekombinowana konsola środkowa i wyświetlacz z lat 90-tych - wstyd.

/turmoll

Na plus jest też to że za jakiś czas rozważam zakup IS250 MK3 ;)
Obecnie: na dalekim wschodzie - Tokyo Metro i Japanese Railways
Teraz: MKII, IS250, 2010, PL
- mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Wcześniej: Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
turmoll
Lex Driver

Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL

Postprzez banan1984 » 7 paź 2014, o 14:52

Poczekaj na IS200t ktory bedzie oferowany od sierpnia 2015
banan1984
Lex Driver

Model Lexusa: 3S-GE

Postprzez turmoll » 7 paź 2014, o 14:56

to już oficjalna informacja?

/turmoll
Obecnie: na dalekim wschodzie - Tokyo Metro i Japanese Railways
Teraz: MKII, IS250, 2010, PL
- mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Wcześniej: Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
turmoll
Lex Driver

Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL

Postprzez Dawid0ss » 7 paź 2014, o 15:20

Ja natomiast, będąc na Twoim miejscu, w ogóle bym nie brał pod uwagę MKIII. Jeśli już naprawdę chcesz wydać taką kasę na auto, to kup sobie coś naprawdę wyjątkowego, niekoniecznie nowego.

Dwa powody:
- ogromną wadą MK3 jest to, że auto wygląda jak sportowe, a sportowe zupełnie nie jest. Wygląda na min 300KM, a tak naprawdę będziesz się ganiał ze Skodami TFSI
- gabaryty (za te pieniądze można sobie zapodać naprawdę świetny i wygodny dupowóz)

Pzdr
Moja maszynka - IS 200 Turbo http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo (link w stopce)

Postprzez Yarecki » 7 paź 2014, o 15:42

Dawid0ss napisał(a):Ja natomiast, będąc na Twoim miejscu, w ogóle bym nie brał pod uwagę MKIII. Jeśli już naprawdę chcesz wydać taką kasę na auto, to kup sobie coś naprawdę wyjątkowego, niekoniecznie nowego.

Dwa powody:
- ogromną wadą MK3 jest to, że auto wygląda jak sportowe, a sportowe zupełnie nie jest. Wygląda na min 300KM, a tak naprawdę będziesz się ganiał ze Skodami TFSI
- gabaryty (za te pieniądze można sobie zapodać naprawdę świetny i wygodny dupowóz)

Pzdr

Tylko, że nie każdy kupuje auto by się ganiać to pierwsza sprawa, a to, że wygląda zbyt sportowo do tego co potrafi to pełna zgoda.
721 843 762
Yarecki
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez banan1984 » 7 paź 2014, o 17:24

Dlatego mowie, poczekac na IS200t. Tak info potwierdzone, czytalem ze pierw nowy 8AR-FTS pierw bedzie montowany w seri NX od marca 2015, a w IS od sierpnia 2015 :dance3:
banan1984
Lex Driver

Model Lexusa: 3S-GE

Postprzez antek spawacz » 7 paź 2014, o 18:07

Też czytałem o wejściu 200T w przyszłym roku. Zastanawiam się tylko czy lepsze osiągi i trochę niższe spalanie nie będzie okupione większą awaryjności i ceną zakupu. Bezproblemowa eksploatacja to jeden z powodów wyboru Lexusa.
antek spawacz
Nowy lex user

Model Lexusa: nie posiadam

Postprzez Yarecki » 7 paź 2014, o 18:23

antek spawacz napisał(a):Też czytałem o wejściu 200T w przyszłym roku. Zastanawiam się tylko czy lepsze osiągi i trochę niższe spalanie nie będzie okupione większą awaryjności i ceną zakupu. Bezproblemowa eksploatacja to jeden z powodów wyboru Lexusa.

Kupując nowe auto masz gwarancję.
Poza tym, obecne auta jakościowo są tak zrównane, że takie podejście może się zemścić.
721 843 762
Yarecki
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez dab1978 » 7 paź 2014, o 18:41

Tylko nie kupuj na kołach 16 bo wygląda komicznie...
IS sprzedany, jest Mazda 626 2.0 benzyna kombi
dab1978
Lex user

Model Lexusa: is200 był...

Następna strona

Powrót do Lexus IS