porada,opinie is 250

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS

Moderator: klexus

porada,opinie is 250

Postprzez 01gsx » 29 gru 2014, o 18:53

Witam mam nadzieje ze nie zasmiecam forum i nie zostane zaraz zjechany...
sluchajcie chce zapytac was uzytkownikow lexusa co sadzicie o modelu is 250 rok 2006-2008 silnik 2.5 v6
aktualnie jezdze mitsu galantem 2.5 v6 i nie chce innego silnika w aucie stad wybor i pomysl na is 250
za jakis czas przyjdzie pora na zmiane gala wiec...prosze o opinie o tym modelu,chodzi o awaryjnosc,koszty czesci,co najczesciej pada w tym aucie...
ilosc miejsca w srodku...i na jakiej wersji sie najlepiej skupic?? myslalem o awd...ale nie koniecznie...oraz jaka skrzynia biegow lepiej sie sprawdza? automat czy manual?? wole manuala,ale automatowi nie mowie tez nie...
na co patrzec przy zakupie uzywanego is 250 ?
z gory dziekuje za pomoc w dokonaniu wyboru... :LEXUS:
01gsx
Nowy lex user

Model Lexusa: niema

Re: porada,opinie is 250

Postprzez Lexuś » 29 gru 2014, o 19:04

Znajomy przesiadł się z BMW 525d E60 właśnie na IS250 i z tego co wiem jest zadowolony. Nieduży z niego facet więc pewnie miejsca wystarcza, ale jak dla mnie (186cm) auto za małe. On akurat ma manualną skrzynię... i mówił, że następne auto będzie z automatem.
Jeśli myślisz o LPG to zapomnij, 2.5 - bezpośredni wtrysk.
Auto ogólnie udane, nie powinno sprawiać poważniejszych problemów.
Lexuś
Lex user

Model Lexusa: GS300

Postprzez DanLexus » 29 gru 2014, o 19:40

Posiadałem is220d. Czyli buda ta sama jednak silnik dużo gorszy.
Samochód na +, ale nie jest to samochód rodzinny. Jednak Jeśli nie masz 190 + to się zmieścisz. Rodzina 2+1 też da radę.
Jeśli trafisz na zadbany egzemplarz to nie będziesz musiał przy nim nic kosztownego robić
Posiadałem manual bo taki tylko występuje z silnikiem diesla ale automat jest o niebo lepszy w moim odczuciu.
Dobry samochód - kupuj :ok:
Nie ufam samochodom z silnikiem o pojemności mniejszej niż mój czajnik
DanLexus
Lex Driver

Model Lexusa: był IS220d IS200 obecnie IS300

Postprzez 01gsx » 29 gru 2014, o 19:52

mam 183 wzrostu,galant ma duzo miejsca w srodku i nie chcialbym czegos malego...nie wiem czy nie za maly bedzie,duzo jeżdże tzn, dalekie trasy PL -DE
po 1000km...i szukam komfortowego auta...ewentualnie honda Legend 3,5 v6 ale spalanie troche mi nie pasuje 14 do 20 litrow...
mysle ze is 250 V6 bedzie dobrym wyborem jesli chodzi o silnik,ale martwi mnie troche brak miejsca w srodku...musialbym na zywo zobaczyc wnetrze
01gsx
Nowy lex user

Postprzez ArtIS » 29 gru 2014, o 21:21

Mam is250 awd. Warto zauważyć że taka wersja to tylko z Ameryki. Przesiadlem się z hondy accord i rzeczywiście w środku jest ciasno. Miejsc niby 5 ale komfortowo pojedzie 4 osoby i to niekoniecznie każdy dorosły i wysoki...
Auto jeśli chodzi o samochód do wozenia sporego bagażu jest słabe...Niestety. reszta rzeczy jest świetna, napęd na 4 koła, żadnych kompromisów jeśli chodzi o moc i to wszystko przy racjonalnym spalaniu (miasto:Warszawa 11l). Najdroższe w nim jest zrobienie z niego Europejczyka. Automat jest ok choć czasami szarpnie a łopatki są fajne ale natychmiast biegów nie zmienia...

Jakbyś chciał coś więcej - pisz :)
ArtIS
Lex Driver

Model Lexusa: IS 250 AWD

Postprzez tomekb » 29 gru 2014, o 21:27

W is250 jest wystarczajaco miejsca na twoje potrzeby w srodku jest porownywalna ilosc miejsca co w galancie sedanie w poriwnaniu z galantem czesci beda ciut drozsze ale zapomnisz o rudej i stukajacych zaworach spalanie na zblizonym pozimie na plus lexusa tylko automat innej skrzyni nie rozwazaj automat sxybki i bezawaryjny (chyba ze ktos jezdzi na starym przepalonym atfie)
Awaryjnisc mniejsza nuz w galu , hamulce tez choc o nie tez trzeba umiejetnie dbac
honda legend jest wieksza i z innej klasy nie do porownania
tomekb
Lex Master

Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut

Postprzez ArtIS » 29 gru 2014, o 21:29

To w galancie ciasno z tego co czytam...
Skoro jeździsz po 1000km to po licho ci benzyna?
ArtIS
Lex Driver

Postprzez 01gsx » 30 gru 2014, o 17:28

mysle ze jak bede mial kupic is 250 to tylko awd chodzi miedzy innymi o bezpieczenstwo ...a galancie jest duzo miejsca w miare nie moge narzekac,jezdze nim juz 4 lata i poki co wdzieczne auto pol europy nim zjezdzilem,ale fakt faktem rdza go bierze dlatego mysle nad zmiana auta niebawem...na cos mlodszego...
pytasz po co mi benzyna? nie lubie ropniakow...nawet tych nowej generacji klekotom mowie NIE :)musze na zywo przy okazji zareknac i sie przejechac tym is 250 czy mi podpasuje
01gsx
Nowy lex user

Postprzez ArtIS » 30 gru 2014, o 17:49

Przekonałeś mnie co do benzyny - mam podobnie :)
Najlepiej jest się przejechać choć wersji awd za wiele w Polsce nie ma. Może któryś dealer będzie miał :)
ArtIS
Lex Driver

Postprzez tomekb » 30 gru 2014, o 20:31

Przejedz się rwd jak się spodoba to bedziesz wiedział czy awd kupisz, ale po galu bedzie Pan mega zadowolony, na śląsku jest parę ofert więc możesz się przymierczyć
przejedź się np tym http://olx.pl/oferta/lexus-is250-2-5l-v ... 54a957e7ab

P.S. Ja galem zrobiłem w życiu 30000km i z miłą chęcią kiedyś kupię zadbany egzemplarz w automacie do kolekcji starych japońców
Ostatnio edytowano 30 gru 2014, o 21:59 przez tomekb, łącznie edytowano 3 razy
tomekb
Lex Master

Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut

Następna strona

Powrót do Lexus IS