IS250 a GS300 III

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Moderator: klexus

IS250 a GS300 III

Postprzez MyszuF » 4 wrz 2015, o 10:53

Przedewszystkim chcialem sie serdecznie przywitac ! - Witam

i moze od razu przeprosic za to ze nie bede uzywal polskich znakow jako ze mieszkam za granica tutejsza klawiatura takowych nie posiada..

teraz do rzeczy....nadszedl moment w ktorym (nareszcie) rozgladam sie za Lexusem, zawsze mi sie marzyl ..milosc od pierwszego wejrzenia zreszta ogolnie do Japonskiej motoryzacji... dla mnie bez konkurncyjnie lepsze i piekniejsze od niemieckich konkurentow

W kwocie ktorej szukam domyslnie zainteresowalem sie IS250 z automatem... na jego temat przeczytalem juz wszystko wzdluz i wszerz . mialem okazje sie przejechac pomacac, poczuc ...wszystko pasuje .. ostatnio jednak zupelnie przez przypadek wpadalem na informacje na temat spalania GS300 III generacji.. i ku mojemu ogromnemu zdziwieniu, przynamniej wg. tego co podaja rubryki w internecie na trasie mozna osiagac spokojnie 8L/100km ... auto potrzebuje wlasnie na dlugie wygodne trasy .. na miasto mam mala sprytna hondke ktora swietnie sie sprawdza..

chcialbym jednak zapytac was posiadaczy GS300 III czy takie spalanie faktycznie jest osiagalne?... nie bralem pod uwage gs300 bo mialem wrazenie ze sa duzo duzo drozsze...no i 3.0 zdawalo mi sie zbyt paliwozerne. IS250 jest piekny ale GS jeszcze bardziej mi pasuje oba auta na ogloszeniach z mojej okolicy sa w takich samych cenach ( GS'y nawet minimalnie tansze i wykazuja troche mniejsze przebiegi ) jesli spalanie mialo by byc porownywalne to bez wachania wezme GS'a.

jedyne co zwrocilo moja uwage rozpatrujac GS III to informaja ze egzemplarze z poczatku produkcji biora olej ( prawda to ? jesli tak od jakiego rocznika mam sie rozgladac? )

z gory dziekuje za jakiekolwiek porady i informacje.
MyszuF
Lex user

Model Lexusa: IS250

Re: IS250 a GS300 III

Postprzez barteg10gg » 4 wrz 2015, o 12:50

Moj(2005r) i wiele innych ktore znam braly olej...nie wiem czy od ktoregos rocznika problem usunieto.winne temu sa bebny vvti.
spalanie potwierdzam ze jest naprawde przyzwoite.Szczegolnie w trasie gs 300 pali mało, porownywalnie z is 250..moja średnia kiedys z wyprawy wakacyjnej ze średnią jazdą autostradą 120kmh wyniosla ponizej 8l/100km
barteg10gg
Lex user

Model Lexusa: LS 460

Postprzez MyszuF » 6 wrz 2015, o 20:53

Dziękuje koledze:) przekonałeś mnie!.

co do tego oleju wracając.. jako użytkownik Hondy jestem przyzwyczajony do brania oleju zwłaszcza przy "butowaniu"
poprostu ten typ tak ma..... jeśli chodzi o tego gs'a jest podobnie ? czy jeśli jest już ten objaw to trzeba się martwić ?
MyszuF
Lex user

Postprzez brati » 12 wrz 2015, o 18:56

barteg10gg napisał(a):Moj(2005r) i wiele innych ktore znam braly olej...nie wiem czy od ktoregos rocznika problem usunieto.winne temu sa bebny vvti.
spalanie potwierdzam ze jest naprawde przyzwoite.Szczegolnie w trasie gs 300 pali mało, porownywalnie z is 250..moja średnia kiedys z wyprawy wakacyjnej ze średnią jazdą autostradą 120kmh wyniosla ponizej 8l/100km

Mam od stycznia GS300 z 2009r, zrobiłem 11000 km i mój oleju nie bierze więc być może po lifcie to poprawili.
brati
Nowy lex user

Model Lexusa: GS300 mkIII lift

Postprzez barteg10gg » 13 wrz 2015, o 00:19

Ale jaki jest sumaryczny przebieg auta?problemy zaczynają się od +-140tkm
barteg10gg
Lex user

Model Lexusa: LS 460

Postprzez brati » 13 wrz 2015, o 13:45

138 000 km
brati
Nowy lex user

Model Lexusa: GS300 mkIII lift

Postprzez MyszuF » 22 wrz 2015, o 13:40

barteg10gg napisał(a):Ale jaki jest sumaryczny przebieg auta?problemy zaczynają się od +-140tkm

czy jako problemy od +140k kolega ma na mysli branie oleju ???? jak wczesniej pisalem branie oleju ( w granicach rozsadku oczywiscie )
nie jest dla mnie odstraszajace..zwlaszcza jesli chodzi o japonca.... tylko wlasnie jaka to jest ilosc u kolegi ? jesli jest to ''troche'' na pol roku
to jest to dla mnie normalne jesli jednakk po 140tysiacach plus minus mam wlewac butelke na miesiac traktowal bym to jako usterke.. :bye:

w kwocie ktora dysponuje mam obecnie na oku 3 GS'y .. 2 z przebiegiem powyzej 140k a jeden 66tysiecy... wszytskie w porownywalnej cenie
dlatego ten 66tysiecy traktuje jako lekko podejrzanego ... zwlaszczcza ze jest najwypasniejszy jesli chodzi o wyposazenie.

niedlugo pojade je sprawdzic zeby miec porownanie stanu zuzycia i odczucia z jazdy ... nawet jesli mialy by brac olej to do sprzedania napewno
bedzie on idealnie uzupelniony. :fiu:
MyszuF
Lex user

Postprzez Dawid0ss » 22 wrz 2015, o 13:59

MyszuF napisał(a):auto potrzebuje wlasnie na dlugie wygodne trasy

Może warto w takim razie zwrócić uwagę na wyciszenie kabiny. GS mk3 słynie właśnie z tego, że ile byś nie jechał, w kabinie nic się nie dzieje ;-)
Pzdr
Moja maszynka - IS 200 Turbo http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?t=8932
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: IS 200 Turbo (link w stopce)

Postprzez Kozio_1986 » 26 mar 2016, o 21:35

Dawid0ss napisał(a):
MyszuF napisał(a):auto potrzebuje wlasnie na dlugie wygodne trasy

Może warto w takim razie zwrócić uwagę na wyciszenie kabiny. GS mk3 słynie właśnie z tego, że ile byś nie jechał, w kabinie nic się nie dzieje ;-)
Pzdr

Co jest bardzo zgubne, bo nie słychać nic, a wielkość auta sprawia, że nie czujesz prędkości i wydaje się w zabudowanym, że jedziesz 50, a tam 100 km/h się zbliża :P
Złapałem się na tym i teraz częściej staram się kontrolować prędkościomierz :)
Kozio_1986
Nowy lex user

Model Lexusa: W trakcie poszukiwań gs300

Postprzez kuskus83 » 26 mar 2016, o 21:53

Posiadam GS 300 MK3 2008 r 120 tys km po lifcie
Wszystko zalezy od tego co Ci sie bardziej podoba i jakie sa Twoje potrzeby wzgledem auta
Ja przed narodzinami moich bobasow tez chcialem isa
Ale los chcial ze pojawily sie blizniaki i is jest jednak za maly
To jesli chodzi o moje przekonanie o zakupie wiekszego Lesia jakim jest GS a IS
W skrocie :
Na spalanie nie patrze
W miare przestronny
Mogl by byc wiekszy
Bagaznik rowniez
Ale to sa rzeczy na ktore przyslaniam oko
Miescimy sie bez scisku
W isce pewnie bylo by gorzej
Co do oleju to po lifcie takie mankamenty poprawili zalezy ile masz monety i czy kupisz przed czy po lifcie
Jesli chodzi o moje zdanie jak najbardziej Gs
Ogolnie jest to moj pierwszy Leslaw i nie zamierzam odbiegac
Nastepny tez bedzie LEX
Pozdrawiam
kuskus83
Lex user

Model Lexusa: GS300

Następna strona

Powrót do Lexus GS