GS MK III Zawieszenie Aktywne.

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Moderator: klexus

GS MK III Zawieszenie Aktywne.

Postprzez Rymar » 14 paź 2015, o 15:42

Witam. Od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu Lexusa GS 300. Mam pytanie na jakie szczegóły zwracać uwagę przy zakupie w/w modelu. ( czujnik lakieru posiadam).
Mam również pytanie o zawieszenie, ponieważ znalazłem kilka modeli poliftowych GS. Czy wszytkie są wyposażone w tzw. aktywne zawieszenie. Czy to tylko aktywne amortyzatory. Boję się o ewentualny koszt naprawy, ponieważ nie mam dobrych doświadczeń z airmatikiem (Mercedes). Dziękuje i Pozdrawiam
Rymar
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 300/ GS300

Re: GS MK III Zawieszenie Aktywne.

Postprzez Rymar » 16 paź 2015, o 16:18

Cóż... Uzyskałem odpowiedź w Serwisie Lexusa. Okazało się, że modele GS300 po lifcie (kierunki w lusterkach) rocznik modelowy 2008 posiadają amortyzatory o regulowanej twardości. (koszt w serwisie Lexusa 2 tys zł + wymiana - oczywiście za sztukę). Z tego co się dowiedziałem często amory padają po ok 180-200 tys km.
Rymar
Nowy lex user

Model Lexusa: IS 300/ GS300

Postprzez LinkPL » 16 paź 2015, o 17:42

To nie jest żadne aktywne, tylko utwardzane. Różnica jest i to bardzo duża bym powiedział jak włączy się tryb sport ... Bo i elektronika zaczyna dochamowywać silnikiem podczas hamowania ... no jedzie się dużo ciekawiej ... i samochód staje się taki sprytny na drodze. Po włączeniu skrzyni na pwr ... jest jeszcze większa przyjemność z jazdy ... można pozapierdalać ... :)

Link
How far We can go ...
LinkPL
Lex Driver

Model Lexusa: GS430 UZS190, T4R

Postprzez wojtekS » 26 paź 2015, o 09:02

Bywa i aktywne - wtedy na drążkach skrętnych są takie jakby silniki z przekładnią a zamiast koła zapasowego jest cały pierdolnik tym sterujący wraz z dodatkowym małym akumulatorem 12V.

Można to było sobie zażyczyć jako opcję dodatkową przy zamawianiu auta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ja to mam u siebie, wygląda to tak samo jak na tych zdjęciach z netu:

Obrazek
wojtekS
Lex user

Model Lexusa: GS450h 2010

Powrót do Lexus GS