Lexus GS 450h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Re: Lexus GS 450h

Postprzez pkobierecki » 24 maja 2017, o 08:50

wojtekS napisał(a):
Tak to działać musi, skoro zasięg "wzroku" to około 100 metrów. Trzeba mieć tego świadomość i własne oczy otwarte po prostu. To nie autopilot jak w Tesli :D

Z drugiej strony ile jest wypadków polegających na zagapieniu się kierowcy i wjazd w poprzedzający wolniej jadący czy zatrzymany pojazd. I tu ta zabawka może Ci uratować życie...

Dokładnie tak. Na pewno plusem w takim tempomacie jest to, że on ma wbudowany Pre Crash System (na 90% tak jest) więc w przypadku kiedy się zagapimy i będziemy chcieli komuś klasycznie wjechać w tyłek to może nieco uratować sytuację. Nie trzeba mieć do tego ustawionego tempomatu.
pkobierecki
Lex user

Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS540h

Postprzez przemosc » 24 maja 2017, o 09:31

ACC + PCS występowały zawsze razem
przemosc
Lex Driver

Model Lexusa: IS300/RX300

Postprzez MateoM » 24 maja 2017, o 10:37

A właśnie, GS kilka razy kiedy naprawdę mocno hamowałem odpalał napinanie pasów i przyciskało mnie do fotela, fajne to to :) To właśnie ten pre crash system czy coś innego?

Odnośnie włączenia normalnego tempomatu to wstyd przyznać sam też nie wiedziałem, ale skoro ten jest lepszy to serio ciekaw jestem, po co? Może być tylko tak, że jak jedziesz 140 km/h i wyjedzie Pan w Tico, to z odpalonym radarem auto będzie się trzymało za nim i Pan w Tico będzie myślał, że będziesz się trzymał z daleka, a tak bez radaru auto będzie jechało dalej i może Tico zjedzie widząc zbliżające się lampy :D Ale jak nie to będzie mocniejsze hamowanie, IMHO bez sensu.

Odnośnie bagażnika w Lexie, to nie wiem ile mam litrów, ale skoro to 2006 to jak ktoś napisał wcześniej, pewnie te 280l. Mi to osobiście nie przeszkadza na codzień, gorzej jest że tylnych foteli nie możesz złożyć i to jest problem. No bo co Ty chcesz wozić codziennie, aby zapchać cały ten mały bagaż? :) Spokojnie wchodzą dwie duże walizki podróżne i jeszcze jakieś pierdoły nawet na tygodniowy wyjazd. Ale jak już chcesz przewieźć jakąś półkę z Ikea, narty albo coś w tym stylu to albo kombinujesz na skos na tylnej kanapie albo bagażnik dachowy. Domyślam się, że w nowym GS dalej foteli złożyć nie można...
MateoM
Lex user

Model Lexusa: GS450H

Postprzez przemosc » 24 maja 2017, o 10:58

Za napinanie pasów w sytuacjach awaryjnych odpowiedzialny jest właśnie Pre Crash System, który chyba dodatkowo współpracuje z BA (Brake Assist), który powoduje efektywniejsze hamowanie i włącznie szybko pulsujących świateł stopu.

Zawsze można zmniejszyć odległość (3-stopniowa regulacja) od poprzedzającego samochodu :p
przemosc
Lex Driver

Model Lexusa: IS300/RX300

Postprzez Dawid250286 » 24 maja 2017, o 11:06

MateoM napisał(a):A właśnie, GS kilka razy kiedy naprawdę mocno hamowałem odpalał napinanie pasów i przyciskało mnie do fotela, fajne to to :) To właśnie ten pre crash system czy coś innego?

Odnośnie włączenia normalnego tempomatu to wstyd przyznać sam też nie wiedziałem, ale skoro ten jest lepszy to serio ciekaw jestem, po co? Może być tylko tak, że jak jedziesz 140 km/h i wyjedzie Pan w Tico, to z odpalonym radarem auto będzie się trzymało za nim i Pan w Tico będzie myślał, że będziesz się trzymał z daleka, a tak bez radaru auto będzie jechało dalej i może Tico zjedzie widząc zbliżające się lampy :D Ale jak nie to będzie mocniejsze hamowanie, IMHO bez sensu.

Odnośnie bagażnika w Lexie, to nie wiem ile mam litrów, ale skoro to 2006 to jak ktoś napisał wcześniej, pewnie te 280l. Mi to osobiście nie przeszkadza na codzień, gorzej jest że tylnych foteli nie możesz złożyć i to jest problem. No bo co Ty chcesz wozić codziennie, aby zapchać cały ten mały bagaż? :) Spokojnie wchodzą dwie duże walizki podróżne i jeszcze jakieś pierdoły nawet na tygodniowy wyjazd. Ale jak już chcesz przewieźć jakąś półkę z Ikea, narty albo coś w tym stylu to albo kombinujesz na skos na tylnej kanapie albo bagażnik dachowy. Domyślam się, że w nowym GS dalej foteli złożyć nie można...

Obecnie mieszkam w holandii i kilka razy do roku wpadam do PL i zabieram co nieco z maminy spiżarni więc te 50 litrów więcej się przyda :D
Dawid250286
Lex user

Model Lexusa: Gs 450h

Postprzez Dawid250286 » 9 cze 2017, o 13:07

Możecie napisać po czym odróżnić zwykły tempomat od tempomatu z radaraem? Chodzi mi o wnętrze czy są jakieś dodatkowe przyciski/ przełączniki
Dawid250286
Lex user

Postprzez adeq4 » 9 cze 2017, o 15:32

Przede wszystkim przy przełącznikach po prawej stronie kierownicy jest taki przełącznik w kształcie 'pazurka'.
adeq4
Lex Driver

Model Lexusa: is250

Postprzez _chris_ » 9 cze 2017, o 21:37

Dawid250286 napisał(a):Możecie napisać po czym odróżnić zwykły tempomat od tempomatu z radaraem? Chodzi mi o wnętrze czy są jakieś dodatkowe przyciski/ przełączniki
Załączniki
pazurek.png
pazurek.png (161.53 KiB) Przeglądane 2859 razy
_chris_
Lex user

Model Lexusa: GS 450h

Postprzez Dawid250286 » 16 cze 2017, o 10:07

Witam ponownie to znów ja, szukam auta już od dłuższego czasu i niestety totalna porażka auta które oglądałem były w tragicznym stanie więc moje pytanie do was czy jest to mozliwe aby auto z koncowki 2008 roku mialo poprzecieraną skórę przy przebiegu 130 tysi? Możecie mi jeszcze napisać czy system przeciw zderzeniowy występował tylko wraz z radarem? ( chodzi mi o pyłgajace światła stopu i dociąganie pasów)
Aby nie zaczynać kolejnego wątku możecie mi coś napisać o tym aucie www.autoscout24.nl/aanbod/lexus-gs-450h ... ?cldtidx=6 wnioskując oczywiście tylko ze zdjęć i ogłoszenia. Ogólnie szukałem auta nowszego od 2008 r ale niestety brak godnych zainteresowania sztuk, waszym zdaniem wart tej ceny czy jednak czekać i szukać coś po 2008
Dawid250286
Lex user

Poprzednia strona

Powrót do Lexus GS