Pytania i wątpliości - zakup Lexus GS 300 II 3.0 222km

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Moderator: klexus

Pytania i wątpliości - zakup Lexus GS 300 II 3.0 222km

Postprzez windows666 » 12 lis 2015, o 14:00

witam,

z racji, że dużo ostatnio jeżdzę w trasie moja Toyota Corolla e11 (1.4 4EFE) 1997 r. przestała mi wystarczyć. Niestety przy 120km/h wzwyż jest głośno, spalanie rośnie i nie ma to nic wspólnego z komfortem. Robię miesięcznie ok. 2000 km. ok. 90 % w trasie. Po długich poszukiwaniach autka za ok. 15-18 tysięcy jednym z ciekwych samochódów, który mnie urzekł jest Lexus GS 300 II z silnikiem 3.0 r6 222km. Również forumowy kolega zakupił taki egzemplarz i zachwałał go bardzo. W związku z powyższym mam do was kilka pytań:

1. czy w cenie do 18.000zł dostanę egzemplarz do jazdy z instalacją gazową?

2. jak wyglądają usterki, na które trzeba być przygotowanym przy aucie z przebiegiem ok. 300.000 km.
(nie podejrzewam mniejszych przebiegów w 15 letnim aucie.)

3. czy warto rozglądać się za egzemplarzami zza odry (widziałem na mobile.de ładne GS-y za ok. 3000-3500€) i czy opłaca się ściągnąć bez gazu i zagazować w polsce?

4. czy może jest jakaś alternatywa dla tego auta biorąc pod uwagę cenę i wygodę ?

5. jakie są koszty jazdy na PB i LPG? miasto/trasa

6 Czy regulacja luzu jest na płytkach czy inna?

7. gdzie serwisujecie autka, mechanicy czy ASO?

8. jakie są najwyższe udokumentowane przebiegi w GS300

9. czy w porównaniu do tak mega bezawaryjnego i bezobsługowego autka jak e11 dostanę mocno po kieszeni?

10. jak wygląda sprawa z kufrem, przestronny czy brakuje miejsca?

11. parkowanie w mieście czy stwarza duże problemy? promień skrętu wystarczający?

12. jest tu ktoś ze szczecina lub okolic kto chciałby się pochwalić autkiem :)

proszę również o opinię na temat tego ogłoszenia:
http://allegro.pl/lexus-gs-300-2-wlasci ... 02154.html
Mam świadomość, że część, lub większość pytań pojawiała się na forum, ja również pokusiłem sie o wstępne poszukiwania. Przeczytałem kilkanaście wątków. Zależy mi jednak na w miarę świeżych informacjach. Mam nadzieję, ze odpowiedzi pozwolą mi na dołączenie do Waszej zacnej społeczności forumowej ;) Z góry dziękuję za poświęcony czas i pomoc.

Piotrek
windows666
Nowy lex user

Model Lexusa: Toyota Corolla e11

Powrót do Lexus GS