GS III wibracje / drganie z tylu pojazdu

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Moderator: klexus

GS III wibracje / drganie z tylu pojazdu

Postprzez nockaut85 » 11 gru 2015, o 21:41

Witam serdecznie. Obleciałem wszystko z góry na dół i nikt jeszcze się nie spotkał z takim przypadkiem jak ja.
Mianowicie tył auta zaczyna mi bardzo trzęść na krótki czas. Pierwsze parę dni myślałem ze to nie równości na drodzę lecz potem zdałem sobie sprawę ze nie ma reguły jaka to droga. Dzieje się tak przy niewielkich prędkościach. Jest to bardzo intensywne, równomierne, bardzo szybkie pukanie. Jak by wibracja w telefonie tylko że o wiele większej sile i czasami ciszej a czasami aż strach. To tak jak czasami by opony znikały z felg i jechał bym na samych felgach. Trwa to maksymalnie do 3/4 sec.
Nie chce strzelić gafy ale czy nie jest odpowiedzialny za to żaden system równania poziomu pojazdy i poprostu coś się załącza na chwile...? Odgłos dochodzi tylko z tyłu.
Próbowałem na snow mode sport mode... może to trakcja wariuje...
Nie wydaje mi się żeby to był jakiś amortyzator lub wachacz / końcówka. Brzmi to jak by się mechanizm jakiś załączał i wyłączał. Sam nie wiem. Proszę o pomoc .
nockaut85
Lex user

Model Lexusa: GS430

Re: GS III wibracje / drganie z tylu pojazdu

Postprzez nockaut85 » 12 gru 2015, o 09:46

Dzisiaj zauważyłem ze dzieje się to przyspokojnym przyspieszaniu i ustaje jak ściągnę nogę z gazu. Czy to nie czasami wał napędowy?
nockaut85
Lex user

Postprzez kapelan78 » 12 gru 2015, o 16:02

Lub podpora wału
kapelan78
Lex user

Model Lexusa: gs 460

Postprzez nockaut85 » 18 gru 2015, o 18:50

Bardzo dziwne rzeczy zaczęły się dziać. Po zatrzymaniu się na światłach i ponownym ruszenia auto reaguje po 3 sec. Tzn wciskam gaz obroty idą do 6 tys i po 3 sec sprzęgło się załącza.... wibracje juz zniknęły. Poprostu przestało trzęść. Jadąc autostrada jest ma 6 biegu (mowa o auto) nagle sam redukuje w dół. Prędkość spada spada z 160 do 100 km i nie wchodzi automat na wyższy bieg. Zjeżdżam na pobocze, gaszę silnik, startuje na nowo i wraca wszystko do normy na jakiś czas. Jak by wpadał w jakiś błąd. Ostatnio zaparkowalem przodem do muru na spadzie w dół. Odpalam silnik daje R a auto toczy się do przodu. Po wciśnięciu hamulca nożnego doczekałem z 3 sec poczułem szarpniecie jak by wrzucił bieg wsteczny i dopiero zaczął ciągnąć do tylu. To dopiero po mocniejszym przygazowaniu. Jak będę trzymac do 15000RPM nigdy nie wrzuci tego biegu. Zostaje jak by na sprzęgle lub N
Jest coś takiego jak sygnał położenia szczęk od "ręcznego" ? Czasami mam wrażenie jak tył by zaczął howac i wtedy redukuje bieg. Dziwna historia z tym Lexem. Może któryś z Panów miał do czynienia z taką dolegliwością

Znajomy podpowiedział mi żebym sprawdził płyn od sprzęgła ( jeżeli jest hydrauliczne nawet nie wiem)

Jutro jadę do mechanika lecz on nie ma kompa by się połączyć Lexem.

Hmm
nockaut85
Lex user

Postprzez LinkPL » 19 gru 2015, o 14:39

Wymień olej w skrzyni biegów ... najlepiej w serwisie i szukaj dalej ... tam jest sprzęgło hydrokinetyczne i jak olej jest już wypracowany to niestety mogą dziać się różne cuda ...

Link
How far We can go ...
LinkPL
Lex Driver

Model Lexusa: GS430 UZS190, T4R

Postprzez kapelan78 » 20 gru 2015, o 10:51

Oby to tylko olej... Brzmi średnio ta cała historia..
kapelan78
Lex user

Model Lexusa: gs 460

Powrót do Lexus GS