Radio z CarPlay w GS MkIII

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Moderator: klexus

Postprzez mwaw » 11 gru 2015, o 22:10

Witajcie

chodzi za mną pomysł zakupu GS 450h (III generacji), nie jestem całkiem zdecydowany ale poważnie nad tym myślę. Jedna z rzeczy nad którymi się zastanawiam to audio w tych samochodach. Wiem że Mark Levinson, że super gra itd, ale znakomita większość aut ma radio które jest obecnie jednak antykiem - kaseta, CD itd. Nie pamiętam kiedy ostatnio słuchałem muzyki z CD, bo wszystko mam w iPhone i do niego chcę podłączać samochód, wygoda tego rozwiązania nawet w tanich autach typu Peugeot, z tytułami na wyświetlaczu, przełączaniem z kierownicy itd. jest taka że trudno byłoby mi się przestawić na łączenie kablem i grzebanie w telefonie podczas jazdy. A Peugeota nie chcę kupować ;)

Jest takie fajne rozwiązanie CarPlay, które integruje iPhone na poziomie muzyki, połączeń, nawigacji, sterowania głosowego itd. Można kupić np. nowe Volvo XC90 z tym ale są też radia Kenwood czy Pioneer do wstawienia w inne auto. No i tu pojawia się pytanie: czy macie jako właściciele tych aut doświadczenia ze zmienianiem radia? Ktoś może wstawiał sobie podobne rozwiązanie, jak to działa? Czy np. dalej mamy sterowanie w kierownicy? Czy gra to równie dobrze co oryginalne radio? Rozumiem że to co jest wmontowane fabrycznie to w sumie zwykłe radio 2 DIN i nie jest problemem wyciągnięcie go, czy jest to połączone z nawigacją i trzeba rozpruć całe auto?

Dzięki za Wasze przemyślenia na ten temat!
mwaw
Lex user

Model Lexusa: brak

Re: Radio z CarPlay w GS MkIII

Postprzez MateoM » 3 mar 2016, o 20:30

Możesz też chyba wypalić dysk DVD z mp3. 4,7 GB x 6 slotów to pewnie i tak kilka dni słuchania muzyki. Jak masz wszystko zgrane na srajfonie to gdzieś w iTunes z tego co pamiętam jest tworzenie list i z poziomu tych list je wypalasz na płytkę :)

Ale to taki offtop, sam bym chciał połączenia z moim 5s, a działa to kulawo. Nie rozumiem - komunikaty z google maps mówi przez głośniki, jako głośnomówiący do telefonu też działa, a jak puszczę muzykę to już jej nie odpala :/
MateoM
Lex user

Model Lexusa: GS450H

Postprzez TomekL » 3 mar 2016, o 23:28

mwaw napisał(a):Witajcie

chodzi za mną pomysł zakupu GS 450h (III generacji), nie jestem całkiem zdecydowany ale poważnie nad tym myślę. Jedna z rzeczy nad którymi się zastanawiam to audio w tych samochodach. Wiem że Mark Levinson, że super gra itd, ale znakomita większość aut ma radio które jest obecnie jednak antykiem - kaseta, CD itd. Nie pamiętam kiedy ostatnio słuchałem muzyki z CD, bo wszystko mam w iPhone i do niego chcę podłączać samochód, wygoda tego rozwiązania nawet w tanich autach typu Peugeot, z tytułami na wyświetlaczu, przełączaniem z kierownicy itd. jest taka że trudno byłoby mi się przestawić na łączenie kablem i grzebanie w telefonie podczas jazdy. A Peugeota nie chcę kupować ;)

Jest takie fajne rozwiązanie CarPlay, które integruje iPhone na poziomie muzyki, połączeń, nawigacji, sterowania głosowego itd. Można kupić np. nowe Volvo XC90 z tym ale są też radia Kenwood czy Pioneer do wstawienia w inne auto. No i tu pojawia się pytanie: czy macie jako właściciele tych aut doświadczenia ze zmienianiem radia? Ktoś może wstawiał sobie podobne rozwiązanie, jak to działa? Czy np. dalej mamy sterowanie w kierownicy? Czy gra to równie dobrze co oryginalne radio? Rozumiem że to co jest wmontowane fabrycznie to w sumie zwykłe radio 2 DIN i nie jest problemem wyciągnięcie go, czy jest to połączone z nawigacją i trzeba rozpruć całe auto?

Kolego pamiętam że kiedyś już pytałeś o odtwarzanie muzyki przez BT i ktoś podał to rozwiązanie :
http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/I ... cgod9TQNXA
Czy to jest to o co Ci chodzi? Czy jednak nie? Ktoś to używał? Bo sam się do tego przymierzam.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
TomekL
Lex user

Model Lexusa: GS300

Postprzez Thorgal1 » 4 mar 2016, o 00:13

TomekL napisał(a):
mwaw napisał(a):Witajcie

Kolego pamiętam że kiedyś już pytałeś o odtwarzanie muzyki przez BT i ktoś podał to rozwiązanie :
http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/I ... cgod9TQNXA
Czy to jest to o co Ci chodzi? Czy jednak nie? Ktoś to używał? Bo sam się do tego przymierzam.

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Połączyć, połączy ale przewijanie i szukanie muzy nadal na telefonie
Do tego jakość może być taka sama jak aux lub gorsza. A aux już będzie miał po zakupie w schowku.
Drugi odtwarzacz apple do środka podłączony do aux a fon po bt do odbierania rozmów - tak mam i na razie nic lepszego nie wymyśliłem.
Szkoda że dvd-audio się nie przyjeło - mało tytułów i muza nie moja - a zajebis** dzwięk i "naumiałem" się nagrywać płyty żeby odtwarzacz ładnie widział :)
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Thorgal1
Lex Driver

Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09

Postprzez fck44 » 4 mar 2016, o 18:55

A to rozwiązanie gdzie jest wyświetlacz naszego telefonu na ekranie nawigacji? Działa dotyk etc. Jak jest wtedy rozwiązane podłączenie dzwięku? Nadal jest to połączenie które jest słabszej jakości?

Pozdrawiam
fck44
Nowy lex user

Model Lexusa: GS

Postprzez Thorgal1 » 5 mar 2016, o 00:20

http://youtu.be/JdJLRTGUboY

Zestaw tej firmy ma dobre opinie
Odbiorniki BT do muzyki się różnią od tego co ma łączyć myszki i klawiatury
Zobacz po ile są na aukcjach konkretniejsze BT do muzy... Ceny dochodzą spokojnie do 1k
Obrazek

Thorgal1
Lex Driver

Postprzez MateoM » 5 mar 2016, o 10:25

Thorgal - sam jeszcze nie kombinowałem z DVD Audio, ale stoi stosik DVD-R do tego przygotowany i chciałem się za to zabrać. Myślałem, że to zadziała na sprzęcie M&L tak jak płyta z mp3 jako danymi, nie audio. Czyli wgrywam 700mb mp3, a nie minuty. To nie ma przełożenia na DVD-R, że nagrywam 4,7 GB mp3? Co masz na myśli, że da się uzyskać zajebistą jakość? Właśnie chciałem się w to pobawić, podpowiedz proszę trochę :)
MateoM
Lex user

Model Lexusa: GS450H

Postprzez Thorgal1 » 7 mar 2016, o 22:03

Płyty dvd-audio w ISO ściągam z .... Wiadomo
Potem wypalam ( nie wychodziło ale ogarnięty temat) i działa w ML w jakości dvd-audio - lepszej chyba nie ma.
Nie robiłem składanek np z mp3 - bo jakość będzie dalej mp3 i taką muzę puszczam sobie z ipoda z aux

Mp3 na dvd można nagrać ale chyba wszystko musi być w głównym katalogu ( lub jest ograniczenie do kilku) i max 255 utworów
Dokładnie nie pamiętam bo to już 2 lata temu wypalałem.
Obrazek

Thorgal1
Lex Driver

Powrót do Lexus GS