Kupno GS300

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Moderator: klexus

Kupno GS300

Postprzez Najarany_szaman » 9 lut 2016, o 20:10

Witam na samym wstępnie pragnę się przywitać.
Mam na imię Arek oraz stoję przed wyborem kupna mojego pierwszego lexusa w życiu oraz pierwszego auta w automacie jak i również benzynie.
Z tego powodu dużo czytam na temat auta przed jego kupnem, natomiast nie mogę znaleźć pełnych odpowiedzi na pytania które mnie nurtują.
Mam do wydania 50tys i w tej kwocie szukam Lexa, w standardzie ma wszystko czego oczekuje od tego Auta (xenon,nawigacje,skore) także wersja wyposażenia nie jest dla mnie istotna natomiast wyznacznikiem jest cena auta oraz silnik.

W tym miejscu chciałbym przejść do meritum.
Zastanawiam się nad dwoma silnikami, V8 oraz V6 249km, przeglądając portale aukcyjne tego pierwszego jest jak na lekarstwo natomiast 3.0 jest bez trudu dostępny i odnośnie niego mam kilka pytań:

*Dowiedziałem się ze Silnik 3GR-FSE spala olej, oraz ze jest to usterka aut z początków produkcji- moje pytanie ile tego oleju bierze miedzy wymiana a wymiana oleju oraz od którego roku ta usterka została wyeliminowana ?

*Czy w przeszłości Modelu Gs były przeprowadzane jakieś akcje serwisowe ?

*Posiadając kapitał o takiej wielkości jest sens sprowadzenia auta zza zachodniej granicy?

*może któryś z forumowych kolegów orientuje sie wartością ów pojazdów, za ta kwotę na jaki rocznik mogę liczyć ?
(ponieważ przeglądając Portale aukcyjne rozbieżność cen jest wielkości 15tyś, ponadto mam wrażenie ze auta od pół roku stoją w tych samych cenach a mamy rok do przodu wiec teoretycznie powinny stanieć kilka procent)

Z góry dziękuję za każda udzieloną odpowiedz.
Arek :LEXUS:
Najarany_szaman
Lex user

Model Lexusa: GS300 2009'

Re: Kupno GS300

Postprzez kuskus83 » 9 lut 2016, o 20:59

Witam
Mialem podobny dylemat
Z tym ze mialem do wydania 70 tysi i juz szukalem budy po lifcie czyli niby te choroby wieku dzieciecego ktore Cie nurtuja m.in. olej raczej mnie nie dotycza
Powiem tak
Majac70 tysi moglem wziac cos smiesznego nowego z salonu ale potrzebowalem cos wiekszego cos w stylu gsa badz 5tki albo A6 tego szukalem
Lesio zawsze mi sie podobal i wiedzialem ze kiedys bede go mial
Marzyla mi sie iska 350 ale na swiat przyszly blizniaki i ten plan odszedl w odstawke
Co do Marki nie bedziesz narzekal a juz napewno nie na Gsa
Moje kierunki byly podobne do Twoich w miare duza benzyna automat i bajery jakie on posiada
Powiem Ci ze nie ma co oszczedzac jesli chodzi o kupno takiego auta i nie ma sie co spieszyc
Ja szukalem swojego okolo 4 miesiace
Jesli chodzi o silnik to szukalem 300 jest dobry bez turbin i baterii
Ale trzeba pamietac o tym ze jest to juz samochod paro letni i zawsze moze cos strzelic
Dlatego warto zawsze sprawdzic auto przed zakupem
Ja tak zrobilem z tzrema
Za trzeci mrazem sie udalo
Koszt w ASO okolo 250 zl ale warto
Druga opcja ktora dla mnie byla najwazniejsza to samochod z pewnas historia z Aso i kupiony w polskim salonie
Wiec Bemki i Audice poszly w odstawke
Gsa znalem bo kumpel ma
Jesli chodzi o ten olej to zastanow sie przeciez nie wypije Ci 10 litrow p[omiedzy 10 a 15 tys km
Ja dalem za 7 letni samochod 70 tysi i nie zaluje chociaz jest juz wiekowy po pare dobrych latek ma
Wczesniej mialem dwie Toyoty Avensis i nowa auris ale Lex to inna bajka
Nie orientuje sie jaki rocznik dostaniesz za 50 kafli ale wydaje mi sie e trzeba ostroznie kupowac uzywane auta w polsce
Wiadomo jak jest
Pewna historia sprawdzenie auta rzed kupnem zorientowanie sie przy danym przebiegu jak beda wygladaly najblizsze przeglady tzn co powinno byc robiona badz wymienione przez kolejne trzy lata w zaleznosci jaki kilometry robisz
Ja sie zorientowalem w ten sposob w ASO TELEFONICZNIE powiedza Ci
Mam juz lesia pol roczku i kiedy nie wsiade nie musze wlaczac radia uchylam okno i slucham go :)
Walnal mi tylko zarnik ktory na dniach zmieniam tak smigam
Koszt serwisu na 120 tysi w ASO 2300 zl u mnie w Toyocie w miescie zeszli na 1700 kumpel mechanik na wszystkich czesciach oryginalnych typu olej castrol filtry i plyny sprwdzenie luzow wymiana oleju w tylnym moscie i pierdulki jakie powinny byc zrobione gdyby robilo to ASO policzyl mnie 700 stow
Takze roznica jest i kosztow sie nie boj to japoniec co nie oznacza ze sie nie psuje zawsze cos moze walnac z racji wieku ale bez przesady
Z tego co sie orientuje Niemcy typu Audi czy Bmw czesciej stoja w warsztatach
Bedziesz zadowolony
To tyle
Mam nadzieje ze choc troche pomoglem
Powodzenia w zakupie
kuskus83
Lex user

Model Lexusa: GS300

Re: Kupno GS300

Postprzez kris19c » 2 mar 2016, o 23:29

Ja mogę się podzielić roczną eksploatacją GS III 300 AWD
Auto generalnie jest super komfortowe, pozycja za kierownicą wygodniejsza niż w RXsie (których miałem przed tym 3 szt).
Przyspieszenie lepsze, skrzynia zmienia szybciej, zużycie paliwa mniejsze. Spokojnie mieszczę się w 10l w normalnych warunkach.
Jednak pomimo tych zalet, podjąłem decyzje o powrocie do RXa. Powód jeden: o wiele mniejsza praktyczność i wszechstronność GSa. Głównie chodzi o bagażnik, ale także praktyczny brak możliwości montażu haka - a mam do ciągania łódź.
Tak, że obiektywnie auto zajefajne, ale zależy dla kogo i jakie ktoś ma potrzeby.
Jeśli chodzi o koszty eksploatacji poza paliwem, to przegląd w pobliskim mi serwisie japan auto razem z olejem i filtrami kosztuje ok 600 zł. W aso też bywałem, ale po znajomości u zaufanego mechanika - chodziło tylko o jakieś drobiazgi: czyszczenie hamulców, zmiana nieszczelnego korka wlewu paliwa, zakup relingów dachowych.

Pytałeś o zużycie oleju: przy normalnej jeździe (miasto, zwykła szosa do 130 - 140) nie występuje. Natomiast faktycznie, na autostradzie jak się przejechałem 170 - 180 to wziął z pół litra na 1000.
kris19c
Nowy lex user

Model Lexusa: RX teraz GS300AWD

Powrót do Lexus GS