Realne spalanie gs450h przy super ekonomicznej jezdzie.

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Realne spalanie gs450h przy super ekonomicznej jezdzie.

Postprzez fck44 » 24 lut 2016, o 17:19

Witam!

Skłaniam sie ku GS450h ze względu na fajny stosunek mocy do spalanej benzyny.

Moglibyście mi nakreślić jak wygląda REALNE spalanie w mieście jeśli chce sie naprawdę ekonomicznie jeździć? Bo z tego co czytam to jedni mowią, ze 8 litrów jest do uzyskania a znów drudzy, ze 11l to minimum.

Jak to więc wygląda w praktyce?

Pytam bo BARDZO dużo jeżdze po Warszawie i okolicach po nawet 200km dziennie.

Z góry dziękuje za wszytskie odpowiedzi:)
fck44
Nowy lex user

Model Lexusa: GS

Re: Realne spalanie gs450h przy super ekonomicznej jezdzie.

Postprzez JanB » 24 lut 2016, o 23:26

Trasa po drogach krajowych i przy dużym ruchu miałem 8,3 l/100km. Trasa do 120 km/h = 10 l/100km. Autostrada do 150 km/h = 11 l/100km. Autostrada do 200 km/h = 12 l/100km. Tylko miasto ok. 13-14 l/100km.
JanB
Lex Driver

Postprzez forest » 24 lut 2016, o 23:45

naprawde nie mam pojęcia skąd ci się bierze te 13l. w mieście...?
ja, co prawda krótko, ale miałem tą przyjemność poruszać się po mieście (mało zakorkowanym) i spalanie komp pokazywał grubo poniżej "dychy"
dopiero jak wjechalem na S3 i ustawiłem tempomat na 120 to spalanie wzroslo do 10l. o ile pamiętam...
forest
Lex Master

Model Lexusa: stanced VIP

Postprzez fck44 » 25 lut 2016, o 00:21

JanB napisał(a):Trasa po drogach krajowych i przy dużym ruchu miałem 8,3 l/100km. Trasa do 120 km/h = 10 l/100km. Autostrada do 150 km/h = 11 l/100km. Autostrada do 200 km/h = 12 l/100km. Tylko miasto ok. 13-14 l/100km.

A w jakim stanie masz baterie? dodatkowo czy te 13-14 litrów to starałeś sie jeździć ekonomiczne?

Znów w znajomego rx450h w mieście palił dużo poniżej 10 a przecież wszytskie kwestie ekonomiczne przemawiają za GS, więc również patrząc na Twoje spalanie wydaje się naprawdę duże. W takim razie opłacalność zakupu hybrydy staje w moim przypadku pod znakiem zapytania
fck44
Nowy lex user

Postprzez Dawid0ss » 25 lut 2016, o 00:37

fck44 napisał(a):W takim razie opłacalność zakupu hybrydy staje w moim przypadku pod znakiem zapytania

To może kup Toyotę Prius. Tam na pewno będzie tanio za paliwo. I jeszcze można zagazować :laugh1: Pzdr
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: Lexus GS450h mk3

Postprzez fck44 » 25 lut 2016, o 02:07

Zatrzymaj sobie te nic nie wnoszące do tematu wypowiedzi.

Dla mnie aspekt ekonomiczny jest istotny i stąd pytanie o spalanie.
fck44
Nowy lex user

Postprzez Dawid0ss » 25 lut 2016, o 10:25

fck44 napisał(a):Zatrzymaj sobie te nic nie wnoszące do tematu wypowiedzi.

Nie bądź taki obrażalski ;-)
Dawid0ss
Lex Master

Model Lexusa: Lexus GS450h mk3

Postprzez Yarecki » 25 lut 2016, o 13:50

fck44 napisał(a):Zatrzymaj sobie te nic nie wnoszące do tematu wypowiedzi.

Skoro aspekt ekonomiczny jest istotny to prius auris jest super wyborem.
Szukając taniości ( oszczędności w 450h to troche mydlenie sobie oczu.
Duży motor w tej hybrydzie musi łyknąć i w spalania na poziomie realnym 9L nie wierze, pewnie się da tylko co to za jazda jak człowiek skoncentrowany jest ciągle na tym by jechać jak mocher.
Prius /Auris H to spalanie 5L bez spinania a to już jest ekonomia na wysokim poziomie.
Yarecki
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez fck44 » 25 lut 2016, o 14:06

Ok, myslalem nawet nad lexem ct200h ale to auto ma być uniwersalne. Ma sobie mało spalić po miescie (dla mnie mało i zadowalająca wartość to okolice 9litrów) i być dynamicznym i wygodnym autem. A gdzie szukać dynamiki w aurisie czy lexie ct? Przecież te auta to muły jakich mało. Super sprawdzają sie w mieście ale nie wyobrażam sobie trasy tym autem, których zresztą też trochę robie.

Główny konkurent to dla mnie e60lci 535d/530d tutaj spalanie to minimum 10litrow w mieście przy naprawdę dziadowaniu, reszta mi odpowiada stąd zacząłem się zastanawiać nad lexem gs, tutaj na wielki plus niezawodnosc tych aut.
fck44
Nowy lex user

Postprzez pkobierecki » 2 mar 2016, o 16:51

Nie wiem o którą generację pytasz, ale według zeznań innych forumowiczów (między innymi Yareckiego) to poprzednia generacja (3-cia) pali dosyć dużo. Ja powożę 4-tą, najnowszą. Na prawdę nie jeżdżę jak emeryt a takiego spalania jak kolega wyżej nie osiągnąłem nigdy.
Przy 150 km/h mam max 8,5 litra, przy 180 km/h mam 10,5-11 l. Nie udaje mi się palić średnio więcej niż 10 litrów. W mieście faktycznie da się dowalić na kilkanaście litrów rzędu 14 ale to co światła trzeba walić w podłogę. Z drugiej strony spalanie w mieście jest bardzo zależne od wielkości miasta i dynamiki jazdy a to bardzo ciężko przewidzieć. Ja w zależności od warunków mogę spalić od 6,5 do 12 w mieście. I mówię tu o normalnej jeździe. jak masz do pokonania całą Warszawę w poprzek to faktycznie hybryda ładnie wypadnie, ale jak robisz trasy po 2 kilometry to święty boże nie pomoże żadne auto mało nie spali bo silnik się nawet nie dogrzeje. Spalanie katalogowe (6,3 dla czwartej generacji) jest do osiągnięcia, potwierdzam, osiągnąłem. Ale faktycznie jazda emerycka bez uwzględniania etapu nagrzewania silnika.
W niedzielę robiłem trasę Gdańsk- Wrocław, na autostradzie tempomat na 180 km/h, spaliłem 10,5 litra. Potem trasa Pikutkowo (zjazd z autostrady)-Kalisz-Ostrów-Wrocław, ładowałem jak się dało, leciałem miejscami po 180 km/h, tak regularnie to 130 km/h do tego wyprzedzałem co chwilę z gazem w podłodze, ale miasta już na spokojnie. Z tego odcinka poza autostradą miałem 9,6 gdzie jazda była na prawdę hardkorowa i przejechałem trasę w świetnym czasie.
Kiedyś pokusiłem się i pojechałem odcinek trasy Oleśnica-Ostrów Wielkopolski przepisowo czyli max 100 km/h, wykonywałem wyprzedzania to spaliłem 7,2 litra, gdzie we wioskach nie jechałem na prąd, tylko szybciej więc nie oszczędziłem za dużo jadąc na prąd. W mieście to w zależnie od warunków 8-10 litrów jeżdżąc normalnie, ale przepisów raczej nigdy się nie trzymam.

Inną kwestią jest praktyczność tego samochodu bo jeśli planujesz mieć to jako "samochód do wszystkiego" to licz się z bardzo słabymi możliwościami przewozowymi. Kanapa się nie otwiera bo bateria trakcyjna jest pomiędzy bagażnikiem kabiną i przewóz głupiej szafki z IKEA czy nart we wnętrzu to niemożliwe przedsięwzięcie :D
Ostatnio edytowano 2 mar 2016, o 17:00 przez pkobierecki, łącznie edytowano 1 raz
pkobierecki
Lex user

Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS540h

Następna strona

Powrót do Lexus GS