Lexus GS 430 MK 2 vs. MK 3

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Re: Lexus GS 430 MK 2 vs. MK 3

Postprzez thegentleman » 27 kwi 2016, o 20:45

Kolego Hydrant.
Twój końcowy tekst chyba wywarł na mnie najlepsze wrażenie he he.
Może to dziwne ale jestem chyba staroświecki. Lubię kominki, zapach skóry.
Powiem tak, mam od 11 lat Saaby. Stary był 9-5 SE, skóra wszędzie, ciężko było znaleźć materiał. Zapach w aucie świetny.
Wkurzały usterki, ale wnętrze było mega fajne, i wygodne, no i stare jak świat ha ha, jak z lat 80tych. No ale mnie to akurat odpowiadało.
W Aero z 2006ego czyli polift, niestety nie jest różowo. Opcja pełna skóra w rzeczywistości okazała się w 90 procentach eko dermą!. Skóra jest tylko pod dupą i plecami!
Szko, auto okrojone w każdym calu. Same tandetne plastiki, połowa eko skóry już starta, zero miękkości, a kierownica krew zalewa, można odcisków z tego srebrnego plstiku dostać. W starym była piękna perforowana skóra, jak dbałem pachniała nawet zimna nad ranem. Niestety nie dało się przełożyć. Eh...
Wiem że nie każda firma tak kroi jak GM ale jakoś nie chce mi się wierzyć że Lexus jako jedyna na firma na świecie nic nie okroiła swoich autek. Cóż, eko skóra i plastik są na topie.
Ratujmy ziemię i takie bzdety, bo szkoda zwierzątek. Ale jak ludzie kupują buty to płaczą że musi być skóra w środku i na zewnątrz. W butach musi a w aucie to zbrodnia?
Te obroty w MK3 rozumiem że dużo niższe, jednak nowsza 6tka. Obawiałem się tylko że to coś a la 2 sprzęgłowa DSG, więć naprawy mega drogie. Ale widzę koledzy że uspokajacie i faktycznie zaczynam się przekonywać.
Rozumiem Owczar żę w LS będzie i 6tka i komfort, i ładne auto, mnie się podoba. Czy bagażnik jest porównywalny do GSa? Widziałem że tam jakiś spory filtr się wala, i pewno miejsce zabiera. mam dzieciaki więc wózek będzie tam często wpadał z innymi gratami.
No i czy przypadkiem LS nie będzie mi brał o 2 litry na 100 więcej? Wygląda na dużo masywniejsze auto. Zakładam że będę jeździł tak samo LS i GS i że silnik tylko 4.3. Będzie spora różnica w spalaniu?
A może jestem w błedzie i 6tka jest ekonomiczniejsza i niweluje kilogramy?
I ostatecznie. GS MK2 ma zawias normalny. Rozumiem że LS ma pneumatykę. Czy jest tak samo wadliwe jak A8? Nasłuchałem się od kolegów jeżdżących Niemcownią w D2 właśnie w A8 że ten zawias lubi padać.
W Porsche Cayenne Turbo (pracuje w firmie sprzedającej części LPG i często stroimy auta pokazowe) jeżdziłem kilka dni żeby poprawić po instalatorach anglikach he he, zawias powietrzny non stop się pompował i wydawał takie dźwięki że skutecznie mnie to odstraszyło a auto nie było wcale stare!
Air suspension jestem na nie.
Kurde, chyba mnie się nie da zadowolić hahahahaha. Dobra poczekam na wasze odpowiedzi, za poprzednie bardzo dziękuję, w życiu się nie spodziewałem że aż tyle ich będzie.
Miałem właśnie jechać obejrzeć GS430, i umówiłem się na weekend bo niestety z biura się nie urwę w tym tygodniu.
Dałem zaliczkę ale zwrotną. MK2 430 srebrna jak chciałem.
Niestety skóra czarna, wolałbym jasną ale jest to fajny czarny, głęboka czerń nie popiel plastik fantastik z Saaba, albo raczej jego namiastki zwanej GM.
jak kupię będzie LPG. Pochwalę się jak ukończę. Zbiornik już mam he he, specjalnie sobie zostawiłem największy jaki się dało.
thegentleman
Lex user

Model Lexusa: GS430

Postprzez owczar » 27 kwi 2016, o 20:58

Możesz kupić Ls bez pneumatyki. Wtedy nie masz też tylnej klimy i przepastny bagażnik 580l. W najwyższej wersji masz bagażnik ok 500l ale i tak sporo większy niż w GS mk3. Skóra w lepszych wersjach Ls jest semi anilinowana i po tylu latach pięknie pachnie gdy wsiadasz do auta. Spalanie będzie min wyższe ale na LPG to raczej mały feler. W stosunku do GS mk3 masz ogromne wnętrze. Dla mnie gsmk 3 był stanowczo za mały.

Pneumatyka w Ls jest o niebo trwalsza niż w niemieckich limuzynach ale awaria może się zdarzyć.

Myśląc o wozeniu wózka zerknij na bagażnik w GS mk3. Mnie nie przekonał.
owczar
Moderator

Model Lexusa: Lexus

Postprzez thegentleman » 2 maja 2016, o 01:38

Hmm.
No szok, nie wiedziałem że są wersje bez pneumatyki.
jak w takim razie rozpoznać taką wersję? Są jakoś oznaczone w sensie w nazwie?
Ewentualnie jak jakiemuś właścicielowi (to będzie pewno Anglik więc musi być to mega proste pytanie) wyjaśnić w jednympytaniu co ma sprawdzić żebym niepotrzebnie nie jechał?
Ech, nie no to jest zabawne.
najpierw szukałem kombi ha ha, myśląc o IS Sportcross. Zobaczyłem 2 sztuki na żywo i zbladłem. No nie powiem jak miałem 20 lat czyli troszkę temu, byłobyu to idelane kombi, he he, no ale teraz z 2 dzieci i wózkiem w bagażniku, Saab 9-5 jest akurat, bagażnik jest po prostu dup...Jedynie jak jakąś szafę włożyc ciężko ale nieraz komody mniejsze wchodziły a to jest sedan!
pod tym względem plus dla Saabci.
No ale nie o tym mowa. Bagażnik musi być ale mnie nie męczy aż tak bardzo brak mega bagażnika, Saabowski w sedanie w zupełności mi wystarczał.
Jednemu klientowi z Irlandii włożyłem 140 mlitrowy cylinder do bagażnika. Chcial jak największy i taki dokładnie się zmieścił.
A że jeździł i strzygł owce z farmy na farmę, a tam stacji niewiele więc chciał mega wielki zasięg. I miał.
W IS kombi to kolejny dramat. Butla wchodzi 600 x 240 max. Anglik co prawda zrobił durną minę jak podniosłem w aucie nie moim podłogę w bagażniku, wyciągnąłem jego zapasówkę i zacząłem mierzyć wnętrze ha ha ale to ja byłem zdziwiony że tak mało miejsca tam jest.
W Saabie mam 630 x 200 48 litrów. Niestety to za mało. nacudowałem sięi z 37 litrówteraz daje rady zatanować 45 he he, no na razie nic jeszcze nie wybuchlo ale to nadal za mało.
W GSie jest mega plus że wchodzi 680tka. Jak mówiłemmam odłożony 680x220 69 litrów. I taki tam wejdzie. Z odpowiednio zmodyfikowanym pływakiem 60+ litrów jak drut.
Tak więc zdecydowałem na GSa.Ale tutaj jak widzę że LS ma 6tkę, a to plus, do tego ładna linia, muszę przyznać że przód podoba mi się bardziej LSa, no i bagażnik 580litrów to mega bez pneumatyki.
Byłoby idealnie.
Tylko muszę poznać jak to znaleźć że jest zwykły zawias.
Pneumatyki nie chcę. Rozumiem że pewno ach i och, ale jakoś żyłem bez niej i myślę że bez niej nie zginę.
Owczar, czy ty w sowim masz pneumatykę? Dla mnie te 80 litrów w bagażniku to sporo. To właściwie zapasówka na wakacjach za darmo he he.
Apropo, jak coś do lpg będziecie chcieli szczegolnie w UK do Lexa (i nie tylko) dajcie znać. Na privie dogadamy cenę. I spokojnie to nie reklama, mogę sprzedać po cenach zakupowych plus wysyłka (szczególnie jak to jakieś widziwiate systemy jak Prins BRCi Landi albo Vialle, jestem przedstawicielem tej ostatniej w UK więc wszystko mogę dostać nawet podzespoły 10 letnich pomp he he).
thegentleman
Lex user

Postprzez owczar » 2 maja 2016, o 09:13

LS430 bez pneumatyki nie ma 2 przycisków w 2 rzędzie od dołu. Tutaj jest wersja z pneumatyką:
Obrazek

Jest wtedy tylko 1 przycisk w tym rzędzie.

Jeśli chodzi o tylną klimę, to wersje bez panelu sterowania z tyłu były bez tylnej klimy:
Czyli bez tego:
Obrazek

W LS mam butlę 680x250 z wypoziomowaniem.

Tak, u mnie jest pneumatyka. Bardzo przyjemnie się tym jeździ, ale jeśli kiedyś padnie, to postawię go na gwincie.

Tylko, że szukając wersji bez tych dwóch bajerów nie będziesz miał też innych. Wersje topowe miały wszystkie szyby z filtrem UV, semi anilinowaną skórę i wentylowaną, elektrycznie domykane drzwi. Ja bym się tej pneumatyki tak nie bał. Tak jak pisałem. Można zrobić kiedyś konwersję na gwint, a cena nie odstrasza:
http://tuning-online.pl/sklep/lexus/341 ... acing.html

Tu jest ciekawa sztuka - ma nawet radar:
http://www.ebay.co.uk/itm/Lexus-LS-430- ... Sw~oFXEPA-
owczar
Moderator

Postprzez thegentleman » 2 maja 2016, o 09:40

Nie powiem. Ładny.
Zastanawia mnie tylko 5000 funtów pewno to taniutko w PL hi hi.
Ten GS na którego się spóźniłem był z końcówki 2003 i miał mniej przebiegu a poszedł za mniej niż połowa tego co stoi LS.
Ale zastanowimy się z żoną.
Generalnie wydajemy zazwyczaj 2000 funtów max. na auta i jeździmy nimi 3 do 5 lat.
Jeszcze droższego nie kupiłem he he.
Taki kraj. Ale zgodzę się że za tanio to też niezbyt dobrze.
Zs zbiornikiem mnie ucieszyłeś. Szkoda że już nie ma Irene eh.
Zewnętrzny z Irene miał 85 litrów hi hi. Wkładam wtedy takiego delikwenta do środka, odwracam dołem do góry zamawiam specjalny zawór Emer i daję silikonowego kondonka. Voila i mam zewnętrzny zbiornik wewnątrz samochodu. Zawsze to 1p litrów extra jak mówimy o dużych średnicach.
Jedynie trzeba wywalić dziurę z boku ale spoko da się zrobić estetycznie ;)
Poczekam jeszcze z miesiąc jak trafię 4.3 w GSie w starej budzie to biorę.
Jakoś mnieta nowa buda MK3 nie prsekonuje.
No chyba że trafię LSa w dobrej cenie nie zarznietego od Azjatów.
A to tutaj nie jest takie proste bo oni kochają Lexusy szkoda tylko że do jazdy nie serwisu.
thegentleman
Lex user

Postprzez owczar » 2 maja 2016, o 10:31

Za sesnownego polifta min 4k musisz szykować.
owczar
Moderator

Postprzez thegentleman » 3 maja 2016, o 23:53

Znajomy mówi że stoją 2 lexy do kupienia.
Proponował mi tego 430 tylko to GS.
Ciekawe czy kufer tam jest większy niż w MK2.
http://auto.plius.lt/skelbimai/lexus-gs ... 36451.html

Troszkę mnie cena zastanawia ale okazuje się że fury stoją już na Litwie ale dupa, nie moga zarejestrować bo na Litwie zabronili rejestracji Angoli ha ha.
pewno w PL też nie można. Eh.
Jakby co bierzcie, dla mnie troszkę za daleko, ajkby stały w UK to bym brał bez zastanowienia bp jest niedrogo. najwyżej bym pojeździł rok a potem spróbował LSa.
thegentleman
Lex user

Postprzez owczar » 4 maja 2016, o 00:11

Bagażnik masz 430l. W MK2 510l.
owczar
Moderator

Postprzez thegentleman » 4 maja 2016, o 01:11

No to chyba wyboru nie mam ha ha.

Zastanawiam się nad tym LSem. Kufer ładny i prosty z tego co widzę po zdjęciach. W GSie widać podłoga sporo wykrzywiona.

E tam, może jednak ten LS nie jest taki zły?
Kufer duży i prosty, wchodzi duży zbiornik, do tego 6tka skrzynia, no właściwie same plusy. Troszkę zaczynam rozumieć dlaczego każdego ciągnie do LSa.

No i słyszałem że jest lepiej wyciszony niż MK2 GS. Prawdato?
Dopiero któryś z kolegów pisał tutaj że MK3 jest dużo cichszy ale może to wina młodszego wieku?

Wiem że LS uchodzi za mega cichy, a ja lubię słuchać spokojnie muzyki be dodatków no i nie lubię przekrzykiwać telefonu a dzwonię z auta non stop.

Dzięki Owczar za te info bo naprawdę sporo wnosi w mój światopogląd.

LS coraz bliżej he he, jeszcze muszę porównać z ubezpieczeniem względem GSa. MK3 jest dużo droższy w ubezpieczeniu niż MK2 ciekawe dlaczego?
thegentleman
Lex user

Postprzez Piotrmaz » 15 cze 2016, o 10:59

Też miałem dylemat, ale w salonie warszawa-puławska przekonali mnie do nowszej generacji i szczerze mówiąc, warto dopłacić. Miałem jazdę testową i na plus wychodzi komfort jazdy, wyciszenie i skrzynia biegów udoskonalona, spalanie, lepsze hamulce i sam wygląd ładniejszy
Piotrmaz
Nowy lex user

Model Lexusa: Lexus GS 430

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lexus GS