Lexus GS 2008

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu GS

Moderator: klexus

Lexus GS 2008

Postprzez Najarany_szaman » 21 cze 2016, o 14:40

Witam stałem się posiadaczem lexusa GS z 2008 r po liftungu, auta szukałem pol roku przed tym czytałem o nim chyba z drugie poł.
Teraz jestem już szczęsliwym posiadaczem auta natomiast nurtuje mnie kilka pytań związanych z autem, może ktoś zna na nie odpowiedz:

1. czy schowek na okulary w autach po 2008r (ten koło włączników oswietlenia wewnetrznego) był opcją? w moim aucie jest kawałek plastiku zamiast tego schowka.
2. w internecie na zdjęciach widziałem ze w lusterku wstecznym widniał kompas, u mnie tego nie ma to również była opcja?
3. kwestia swiateł dziennych w "długich" z tego co udało mi się wyczytać ta opcja była na USA oraz kanadę, europejskie odpowiedniki tej opcji nie miały, wie ktoś jaką cześć trzeba dokupić by doposarzyć auto w tą opcję?
4.Wie ktoś od czego jest ten przycisk?
z tym mordowowałem się chyba z miesiąc by znaleśc info niestety nieskutecznie, przejrzałem polską instrukcję którą dostałem wraz z pojazdem jak i jej angielskie odpowiedniki na internecie, tego przycisku w instrukcji po prostu nie ma.
Obrazek
http://i63.tinypic.com/2mzxfr8.jpg

dzięki za info.
Najarany_szaman
Lex user

Model Lexusa: GS300 2009'

Lexus GS 2008

Postprzez muzz » 21 cze 2016, o 14:46

Gratulacje. Trochę fotek by się przydało.
A przycisk nie jest od wyłączenia czujników alarmu wewnątrz auta. Np. Jak zostawiamy uchylona szybę, żeby alarm od muszek się nie włączył?
muzz
Lex Driver

Model Lexusa: GS 430

Re: Lexus GS 2008

Postprzez Najarany_szaman » 21 cze 2016, o 16:01

Dzięki za szybką odpowiedz, zdjęcia zrobie jak pomaluje przedni zderzak gdyż auto kupiłem z defektem własnie tego elementu.
(pod koniec tego tygodnia jade do lakiernik ana rozmowe wstepną)

co do alarmu to co prawda mam jakąś nalepkę na szybie ale nawet nie wiedsziałem ze on istnieje, myslałem ze ten system zabezpieczeń to immo.
gdy zostawie uchyloną szybe w aucie i je zamkne to nic się nie dzieje, testowałem juz gdyż gdzieś wyczytałem ze jak sie zostawi ucyloną szybe i odejdzie sie od auta to szyba się sama zamknie, niestety u mnie się nie zamkneła ;)
Najarany_szaman
Lex user

Postprzez Najarany_szaman » 24 cze 2016, o 15:57

Nikt nie zna odpowiedzi na moje pytania?
Najarany_szaman
Lex user

Postprzez Cinkos » 25 cze 2016, o 12:50

A jednak Lexus:)
1. Też nie mam a mam najwyższą wersję wyposażenia więc raczej tego nie można było kupić
2. Nigdy nic o tym nie słyszałem...
3. Nie ma ledów do jazdy dzienej to dopiero w wersji 4 jest. Można samemu przerobić ale chyba jednak lepiej jeździć normalnie na xenonie - wymiana co około 2-3 lata.
4. To pewnie autoalarm.
Cinkos
Lex user

Model Lexusa: GS 450h

Postprzez TomekL » 28 cze 2016, o 11:45

Najarany_szaman napisał(a):Witam stałem się posiadaczem lexusa GS z 2008 r po liftungu, auta szukałem pol roku przed tym czytałem o nim chyba z drugie poł.
Teraz jestem już szczęsliwym posiadaczem auta natomiast nurtuje mnie kilka pytań związanych z autem, może ktoś zna na nie odpowiedz:

1. czy schowek na okulary w autach po 2008r (ten koło włączników oswietlenia wewnetrznego) był opcją? w moim aucie jest kawałek plastiku zamiast tego schowka.
2. w internecie na zdjęciach widziałem ze w lusterku wstecznym widniał kompas, u mnie tego nie ma to również była opcja?
3. kwestia swiateł dziennych w "długich" z tego co udało mi się wyczytać ta opcja była na USA oraz kanadę, europejskie odpowiedniki tej opcji nie miały, wie ktoś jaką cześć trzeba dokupić by doposarzyć auto w tą opcję?
4.Wie ktoś od czego jest ten przycisk?
z tym mordowowałem się chyba z miesiąc by znaleśc info niestety nieskutecznie, przejrzałem polską instrukcję którą dostałem wraz z pojazdem jak i jej angielskie odpowiedniki na internecie, tego przycisku w instrukcji po prostu nie ma.
Obrazek
http://i63.tinypic.com/2mzxfr8.jpg

dzięki za info.

Witaj:)

Kolego już Ci wszystko objaśniam.
Więc tak:
1) Schowek na okulary w podsufitce był tylko w modelach bez radaru. Ty i ja go nie mamy bo mamy aktywny tempomat :)
2) Kompas jest w modelach na USA. Wersje Europejskie nie posiadały kompasu.
3) Tak jak napisałeś opcja świateł dziennych jest tylko w wersjach USA/Kanada. Wersji Europejskiej nie da się zaprogramować. Wiem bo byłem na przeglądzie w ASO i tak mi powiedzeli że ten sterownik nie ma takiej opcji. Nie wiem co trzeba dokupić aby to zrobić.
4)Ten przycisk jest od tego gdy zostawisz np. dziecko lub zwierze w aucie to żeby nie włączył się alarm. Wyłącza się czujnik ruchu wewnątrz.Jeśli dobrze pamiętam to u mnie nie miga wtedy lampka "security".

W razie pytań służę pomocą.

Pozdrawiam.
TomekL
Lex user

Model Lexusa: GS300

Postprzez Najarany_szaman » 28 cze 2016, o 15:42

I wszystko jasne!
dzięki, natomiast nawiązując do odpowiedzi nr 1 to ja też nie mam aktywnego.
mam wersje prestige z wentylacją drewnianą kierownicą ale bez aktywnego radaru oraz szyber dachu.
teraz nurtuje mnie pytanie czy nie powinienem mieć tego radaru ? jest może jakiś VIN decoder jak w BMW by sprawdzić po winie co powinienem miec ?
Najarany_szaman
Lex user

Postprzez TomekL » 28 cze 2016, o 15:52

Radar był zawsze opcją w modelu GS300 tak samo jak szyberdach nawet w wersji prestige. Inaczej jest w gs430/450h na rynek niemiecki. Tam prestige miał radar w serii. Co do tego czy masz radar to jest dodatkowy guzik na kierownicy z prawej pod wybieraniem głosowym symbol "samochodzik i trzy fale" (foto niżej). A jesli chodzi o dekoder wyposażenia też kiedyś na forum o taki pytałem ale odpowiedzi nie dostałem więc chyba nie ma.
Załączniki
P5210274.JPG
P5210274.JPG (34.95 KiB) Przeglądane 529 razy
TomekL
Lex user

Postprzez Najarany_szaman » 28 cze 2016, o 16:03

Dzięki tomekL za odp,
w miejscu gdzie powinien być przycisk mam zaślepkę wiec nie mam radaru.
natomiast co do VIN Decodera to patrzylem i znalazłem tylko coś takiego :
http://www.toyodiy.com/parts/q?vin=

kilka informacji można się dowiedzieć po wpisaniu VIN natomiast nie mam info czy powinienem mieć radar.
Najarany_szaman
Lex user

Postprzez TomekL » 28 cze 2016, o 16:07

Tak ten znam. Podaje rok, miesiąc produkcji, model i kod koloru:)
TomekL
Lex user

Powrót do Lexus GS